Mutluluk Bulaşıcı mıdır?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Harvard Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, mutluluğu çevremize bulaştırdığımızı kanıtladı. Araştırmanın sonucuna göre, mutluluk bulaşıcı bir hastalık gibi arkadaşlara ve aileye yayılıyor.

20 yıl boyunca 47 kişi üzerinde yapılan araştırma, mutlu olan kişilerin çevresindekilerin de morallerinin bir hayli yüksek olduğunu gösteriyor. Araştırmacılara göre bir kişi mutlu olduğunda, çevresindeki kişiler de ondan etkileniyor ve mutsuzluk yavaş yavaş uzaklaşmaya başlıyor.

Başarılı insanlar genelde her ne olursa olsun hayattan soğumayan insanlardır.
Tabiki bu insanlar da sıkıntı ve problemlerle karşılaşıyorlar, sonuç da başarısız da olabiliyorlar. Ama bunlar, şanslı insanlar. Bu durumlarda da hemen hayata sarılacak başka başka yollar buluyorlar. Hayata kaldıkları yerden devam ediyorlar.
Konfüçyüs’ün bir sözü vardır;

530627_432600390146856_1167217128_n.jpg

Biz onu göremeyiz, ama dikkat edin mutluluk bulaşıcıdır, siz mutlu oldukdan sonra yanınızda en sevdiklerinize de bulaştırabilirsiniz. Onlara da nasıl mutlu olabileceklerini gösterebilirsiniz.

Bakın dostlarınız, sevdikleriniz mutlu oldukça siz de mutlu olacaksınız.
Ama unutmayın hayatta bir kez gittiğinde asla geri dönmeyen üç şey vardır: Geçen zaman, ağızdan çıkan söz ve kaçırılan fırsatlardır.

resimli-guzel-sozler-maxim-gorky-tilqi-mutluluk-j.jpg

Fulya

Üye
Üye
göreceli bir kavram ... yani tabiki karşında sürekli motivasyonu yüksek neşeli biri olursa seninlede paylaşıyorsa bir nevi sende mutlu olursun.

ama bazende insanın içinde mutsuzluk varsa nerede giderse gitsin hayatı pas geçiyor ( bu sözü çok seviyorum mehmet aslantuğ hayranı olaraktan bol bol kullanıyorum ) ve düşününcede aslında çok doğru. .... mutsuzluğu bir kenara itip mutluluğu seçebiliriz ... biliyorum hayatımız çok adil değil .ama mutsuzluğu seçşersek hep mutsız olacağız...

Tekerlekli Sandalye