Normal aracımı engelli aracına çevirebilir miyim?

volkqn

Üye
Üye
MERHABA Arkadaşlar ben birsey soracam ben 3 ay önce araba Aldım . ama BANA b ehliyeti vermediler belki H ehliyeti verecekler . bu arabayi engelli araci yapabilirmıyım . yoksa satacam tekrar arabami alacam . Bana yardım edersnıız çok sevilirım . iyi Forumlar

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Eğer hastaneden özel tertibatlı araç alabilir raporunuz varsa ve H sınıfı ehliyet alırsanız normal aracınızı engelli aracına çevirtebilirsiniz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Engelli aracı yapmaktan kastın ÖTV indiriminden yararlanmaksa o aracı sonradan engelli aracı statüsüne çevirmekle ÖTV den yararlanamazsın. ÖTV den yararlanabilmek için sıfır araç alman gerekiyor. Ve tabi raporunda h sınıfı ehliyet alır, özel donanımlı araç kullanır ibarelerinin olması gerekiyor.

volkqn

Üye
Üye
Eğer hastaneden özel tertibatlı araç alabilir raporunuz varsa ve H sınıfı ehliyet alırsanız normal aracınızı engelli aracına çevirtebilirsiniz.

Simdi ben Normal arabami engelli araci yaptım diyelim. onu satmak istesem engelli bir arkadaşa mi satacam tekrar .

yada özürlü aracı tekrar normal arabayi çevilme gibi bir seçenek yok demi ..

İsen Buga

Üye
Üye
Alıcısına bakmıcaksın kim alırsa ona satacaksın. istersen kazıklayabilirsin... Yni demek istediğim istediğin fiyata okutabilirsin.
Ancak Araç engelli olduğu için sattığını maliyeye bildirerek üzerinden düşüreceksin. Zor işlem değil merak etme panikleme...
normal araça çevirmeyi yeni alıcısı düşünsün; istersen normale çevirip galericiye emanet edersin: yoksa çevirmezseniz yine sizden başkası kullamaz yani

volkqn

Üye
Üye
PEKİ. sÖYle birsey sorsam . Sıfır mi almak daha mantıklı yoksa elındekı araci engelli arabası mı yapmak daha mantıkLı ?

İsen Buga

Üye
Üye
parasına bağlı azizim...
yani paran varsa git sıfır al. Çünkü sırıf almak daha mantıklı, niye dersen kullandıktan sora sattığında aldığın değere denk gelir belki de aldığından daha pahalısına denk gelir öyle satarsın..

Not: parası olmayanlar bana dik dik bakmayın. piyasa öyle..

volkqn

Üye
Üye
suan elimde 93 model . doğan var ankaralıyız :) normal yani ya onu kullancam yada kredi cekip araba bakalım . bu arada bilgilen için tşkler ederım dostdum

volkqn

Üye
Üye
Ben 7,300 AlDım .. daha hiç bilmedım ehliyet yok diye 2 aydır evde yatiyor . geri fiyat aynı fiyatda satarım herhalde :(

arabadan anlamiyorum :) boyalı ama

İsen Buga

Üye
Üye
ben anlıyom..
7300 iyi rakam yanı biraz tuzlu

volkqn

Üye
Üye
araba iyi bana göre . Su ehliyet işi olursa ya bunu kullanacam yda . sat . biri alır elbet :)

İsen Buga

Üye
Üye
güle güle ehliyet ile kullan... Araba sürmekgüzeldir

volkqn

Üye
Üye
Raporda SADECE H alabilir Yazarsa . ÖTVden yararlanma kalkar demi başka ne olabilir ??

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporda sadece H sınıfı ehliyet yazarsa ÖTV den yararlanamazsın. Başka da bişey olmaz. :)

İsen Buga

Üye
Üye
ehliyet verdiklerine göre pekala normal araç kullanabilirsin. topuz takarsın birde sellektörleri sağa alırsın olur biter.

volkqn

Üye
Üye
Yİne 3 tane uzam bakacak . dua edin arkadslar artık alayım ehliyeti ya

Tekerlekli Sandalye