Normal bir aracı engelli kişinin kullanacağı hale getirsem bana H sınıfı ehliyet.?

milyonda_bir

Üye
Üye
mrb ben normal bir arabayı engelli kulllanacak hale getirirsem h sınıfı ehliyetle kullanabilirmiyim acaba ???????????

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Daha detayı anlatırsanız durumunuzu bizde daha detaylı bilgi verebiliriz ama anladığım kadarıyla cevaplayım H sınıfı ehliyetle araç sürmek için aracın engelli aracı olması gerekiyor, H sınıfı ehliyetiniz varsa normal bir aracı süremezsiniz ancak aracı engelli aracına dönüştürüp engelli plakalı yaparsanız o zaman H sınıfı ehliyet sürebilirsiniz.

Yağmur

Üye
Üye
2.el araca engelli işareti şartmı

mehmet bey diyelimki 2.el araç aldık vergisini ödüyoruz buna plaka işereti koymadan kullanamazmıyız

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Vergi ödememek istiyorsanız aracın mutlaka engelli aracı olması şart ve engelli araçlarınında engelli plakası takmaşartı var 2. el aracı çevirebilisiniz ama plaka şart ve plakası engelli olan aracın mtv ödemesi ortadan kalkmış olur.

Yağmur

Üye
Üye
mehmet bey ben 2. el araba alsam donanım taksam vergisini ödesem yinede plaka işaret şartı varmı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sen öyle kafana göre takamazsın proje çizdireceksin sonra emniyete tescil yaptırtacaksın araca özel plaka yni engelli plakası takacaksın emniyet görecek sonra sen mtv den yararlanacaksın

milyonda_bir

Üye
Üye
tşkler mehmet bey

Tekerlekli Sandalye