ntv alt yazı sayları 9 milyona ulaşan engelli vatandaşlar için üç ayaklı istihdam

blues

Üye
Üye
ntv alt yazı sayları 9 milyona ulaşan engelli vatandaşlar için üç ayaklı istihdam atağı başlatıyor...ben demiştim başbakan üçbin dört bin kişinin ataması için toplantıya katılmaz muhakkak bir müjde verektir...

marcus_oredius

Üye
Üye
9 milyon engelli yoktur ya kardeşim onda bir hata olmalı. bu toplam nufusun 8de 1i ediyor.

blues

Üye
Üye
kardeş aç NTV alt yazıda halen geçiyor....

blues

Üye
Üye
haberin içeriği buymuş arkadaşlar ; Hükümet, sayıları 9 milyona ulaşan engelli vatandaşlar için üç ayaklı istihdam atağı başlatıyor. Özel sektör desteklerinin yanı sıra ÖMSS ile kamuya 2 yıl içerinde 15 bine yakın engelli alımı yapılacak. Üçüncü atakta ise engellinin kendi işinin patronu olabilmesi amaçlanıyor. KOSGEB'in engellilere verdiği yüzde 10 daha fazla kredi desteği geniş kitlelere yayılacak, Aile Bakanlığı da engellilere hangi işleri kurabileceğine yönelik ayrıntılı girişimcilik rehberi hazırlıyor. Türkiye'de hiç kimsenin el atmadığı iş alanlarını tespit eden bakanlık, bu alanlarla engellilere "gelin patron olun" çağrısı yapacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi, "Engelli kendi işine yönelmeli. Buna cesaret etmeli. Belki eğitim alınıyor ama süreç iş kurma aşamasına geldiğinde çekiniliyor. Elde sertifika ile yine evde kalıyor engellimiz. Bunun için KOSGEB ile işbirliği yapacağız. Biz hangi işleri kurabileceğine yönelik onlara yol gösterip, cesaretlendireceğiz" diye konuştu. Öte yandan, kendi işini yürütmeye karar veren engellinin elinden "iş rehberleri" tutacak.

marcus_oredius

Üye
Üye
ben sadece 9 milyon sayısının abartıldığı kanısındayım.

blues

Üye
Üye
doğru kardeş bu kadar fazla olmayabilir...

marcus_oredius

Üye
Üye
ayrıca hakaniye abim ben haberin web sayfasındaki şekliyle okudum. ben orda kendi yorumumu yaptım kısaca şunu belirtmek istiyorum:

aylarca ömss " iste engelliyi birbiriyle yarıştırlan bir sınav kötü birşey" denildi bence öyle değil eskiden yarışma sınavı altında 1-2 kadro için nicelerimizi birbirimizle yarıştırıldı. nedense haberde bundan hiç bahsedilmiyor.

blues

Üye
Üye
Gene de kardeşim ben bu haberlerin kamuoyunda fazla fazla yer almasının olumlu olduğunu düşünüyorum.. Hiçbir şey artık eskisi gibi olmaz... İleriye gider geriye gitmez... Ben genede ATO da yapılacak olan toplantıda başbakanın bazı projelerden bahsedeceğini zannediyorum.. Yoksa boş diyanet kadrolarını saymazsak üç dört bin kişinin atanması için benim tanıdığım başbakan toplantıya katılmaz..

marcus_oredius

Üye
Üye
bencede haklısın. umarımşu yeni çıkan diaynet kadroların memurluğa cevirilecek haberi boş olmaz. ancak benim kızdığım medyanın ve özürlü derneklerin (teday başkanı) ömssyi sanki bir utanç gibi lanse etmesi. daha zorluklar yaşadığımız dönemleri hemen unutuldu ileriye doğru bir adım atıldığında bunu geriye çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar. buna üzülüyorum.

Kaya86

Üye
Üye
Kaynak olmadan haber yapıyorsunuz burada.. Sonra gereksiz tartışmaya giriyorsunuz. Senin tanıdıgın Başbakan ondan mı boş diyanet kadrolarını açtı. Buna benzer haber yok kardeşim, ben bulamadım. Kaynak göster.

marcus_oredius

Üye
Üye

Kaya86

Üye
Üye
ntv alt yazı sayları 9 milyona ulaşan engelli vatandaşlar için üç ayaklı istihdam atağı başlatıyor...ben demiştim başbakan üçbin dört bin kişinin ataması için toplantıya katılmaz muhakkak bir müjde verektir...

marcus_oredius sana sorum yok senle ilgili bir sıkıntı yok. ben bu siteyi uzun zamandan beri takip ediyorum. yaran varsa gocun diyecek birşey yok.

hakkaniyetin haberini bende merak ettim kosgep aracılığı ile girişimcilik kursuna katıldım varsa böyle birşey kaynak gösterilsin dedim. Anlaşılan yeni adminlerle anlaşamayacağım. Neyse uzatmayalım. bir daha konuya cevap vermeyeceğim iyi forumlar.

blues

Üye
Üye
Bu tip adamların sözlerine itibar etmemek lazım.. Sınava girenler ve kuraya başvuranlar yaklaşık 120000 kişi eğer 20000 kişi de bu atamada yerleştirilseydi bu tip adamlar yerleşemeyen 100000 kişiye oynayacaklardı çoğu kimse yerleşemedi diye..

blues

Üye
Üye
Kaya86 ; NTV yi aç alt yazıda biraz sabret ekonomi başlığında haberi görürsün...

marcus_oredius

Üye
Üye
kaya86 lütfen birisine laf atıyorsan adını kullan ve daha medeni bir şekilde yazdığı yazıyı desteklemesini iste
örnek

hakaniyet lütfen yazmış olduğun kosgeb ile ilgili yazıyla ilgili linki paylaşabilirmisiniz?

Kaya86

Üye
Üye
Tamam buldum teşekkür ediyorum size. Kusurum olduysa kusura bakmayın.
Bu tip adamlar demişsiniz yeni üyeler yeni adminler bu kadar çok kabalık yapıyormusunuz herkese.. burada çok şey değişmiş gerçekten.. Saygı Sıfır.

Yeni Nickiniz ; YassaX olmuş :) Size de teşekkür ederim sağlıklı bilgiler aldık buradan ve hiç kabalıgınızı görmedim. Hakkınızı helal edin. Buradaki arkadaşların konuşma tarzı hiç hoşuma gitmedi. Bir daha buraya ziyaret etmeyi düşünmüyorum. Hayırlı günler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Kaya86

Üye
Üye
Engelliler üzerine o kadar tartışma oluyorki ve dahası ekleniyor bundan dolayı rahatsız olmuş olabilirim. bu ne hakkaniyet nede marca_oredius lafım sizlere değil yazdıklarım doğru olmayabilir. gergin olabiliriz bu konularda.. hala da laf attığımı düşünüyorsunuz. İstihdamla ilgili konular beni ilgilendirdiği için bu konu için kaynak istedim. Televizyondan izlediğini sonradan anladım ve başda da yazdım kusurum olduysa kusura bakmayın diye. Hala bana laf atmak için vede itibar etmemek lazım bu kişilere diyip laf atan kim oluyor ben miyim ayıp ya size yazıklar olsun.

marcus_oredius

Üye
Üye
Kaynak olmadan haber yapıyorsunuz burada.. Sonra gereksiz tartışmaya giriyorsunuz. Senin tanıdıgın Başbakan ondan mı boş diyanet kadrolarını açtı. Buna benzer haber yok kardeşim, ben bulamadım. Kaynak göster.
yukarıdaki msjdan sonra saygı sözcüğü biraz ayıp kaçtı bence kaya86. sizce yalancılıkla suçlamak en büyük saygısızlık değil mi?

blues

Üye
Üye
Kaya86 ; bu tip adamlar derken seni kastedmemiştim marcus_oredius kardeşin bir önceki mesajına cevap yazıyordum ki senin mesaj araya girmiş..bu tip adamlardan kastım sen değilsin...dernekçiler medyacılar gibi genel bir tabir kastetdiğim kullandım..

Tekerlekli Sandalye