Oasis

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Katılım
Nis 23, 2012
Mesajlar
9,303
Tepkime Puanı
49
Puanları
48
Yaş
51
oasis.jpg


Süre: 133dk
Tür: Dram , Romantik
Yönetmen: Lee Chang-dong
Senarist: Lee Chang-dongYapımı: 2002 - Güney Kore


Filmin Konusu

Güney Kore sinemasının önemli yönetmenlerinden Chang-dong Lee’nin yönettiği filmin başrollerinde Kyung-gu Sol, So-ri Moon ve Nae-sang Ahn yer almaktadır. Davranış bozuklukları yüzünden ailesi ve toplum tarafından dışlanan, yıllar önce yaptığı bir kaza sonucu masum bir adamın ölümüne sebep olmuş Jong-du hapisten çıkar çıkmaz ölümüne sebep olduğu adamın evine gider ve evde adamın sakat ve felçli kız kardeşi Gong-ju ile karşılaşır. Yine davranış bozukluğu nükseden ve içindeki ihtirasa karşı koyamayan Jong-du bu sakat ve felçli kıza tecavüz eder. Buna rağmen Gong-ju, ilk defa bir erkek tarafından arzu edilmenin mutluluğunu yaşamaktadır ve kendini bir kadın gibi hissetmeye başlamıştır.

Toplum tarafından dışlanan bu iki genç aradıkları aşkı birbirlerinde bulmuşlardır fakat toplum böyle bir aşkı kabul etmeye hazır mıdır?

Kyung-gu Sol ve So-ri Moon’un müthiş oyunculukları, Seattle Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ve “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerine layık görülürken film, Venedik Film Festivali’nden “FIPRESCI Ödülü”, “Marcello Mastroianni Ödülü”, “SIGNIS Ödülü” ve “Özel Yönetmen Ödülü” olmak üzere toplam 4 ödülle ayrılmıştır.
 
Üst