Odalar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykünün adı: Odalar

OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yazar ismi: Mehmet Murat Mıhçıoğlu

Kısa özgeçmiş:

Mıhçıoğlu, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden önlisans; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nden ise lisans mezunudur. Bugüne dek çeşitli yayınlarda editör, yazar, çevirmen ve proje koordinatörü olarak çalıştı. 1998’de Tüyap’ın düzenlediği Sanat Eleştirisi yarışmasında birinci oldu; 2008 ve 2009 yıllarında Türkiye Bilişim Derneği’nin öykü yarışmalarında iki kez dereceye girdi. Ulusal ve uluslararası çeşitli organizasyonlarda çizgi roman, sinema, edebiyat ve genel anlamda popüler kültür üzerine makaleler sundu, etkinlikler ve sergiler düzenledi. Evli olan Mıhçıoğlu, halen yayıncılık alanında çalışmaktadır.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör

“Evet, beş yıl kadar önce... Yaptığım işte iyiyim, Tolga... Çoğu insana yardım edecek kadar...
Ve kime yardım edemeyeceğimi de hızla anlayacak kadar! Sen hayata bugün bile hâlâ anlık tutkular üzerinden bakıyorsun. Direnç, sabır, cefâ, dayanışma... Bunların hepsi
ayrı bir gizem senin için. Kınayarak söylemiyorum ama inan ki oğlum Umut beş yaşındaki hâliyle
senden daha olgun. O, kanıtlamak derdinde olduğu bir sevgi uğruna tüm odalardan geçerdi. Sen ise,
sözde bir ömür boyu birlikte olacağın isnanların neler çektiğini, neler hissettiğini keşfetmeye dahi
dayanamadın. Bizim engellerimiz var, doğru... Ama hiçbiri senin kalbine çöreklenmiş ego kadar
büyük ve aşılmaz bir engel değil... Sen bana bir kez daha ihanet etmeden önce, ben sana ebediyen
vedâ etmek istedim. Naçizane tavsiyem şu: Git ve ayrıldığın eşinle konuş . Kendi engellerini belki onunla aşarsın...”

Bana göre şahane, muhteşem, harika bir öykü yazmışsınız...tebrik ederim sizi...

Tekerlekli Sandalye