Öğrenciyim yetim maaşım kesildi. Ne yapmalıyım?

bjkasim

Üye
Üye
21 yaşındayım bu sene üniversite 4 e geçtim
yetim maaşmı almaya gittiğimde maaşımın kesildiğini söylediler.
acaba neden olabilir ve ne yapmam lazım..

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yüksek öğrenim gören yetimlere (25 yaşına kadar) yetim maaşı verilir. Maaşınızın neden kesildiğine dair net fikrim yok açıkcası. SGK ya bir dilekce ile muracaat ederek kesilen yetim maaşınız yeniden bağlanmasını talep ediniz. Dilekceye öğrenci olduğunuzu ve yüksek öğrenim yaptığınızı belirtin. Bu arada yetim maaşı alırken ssk lı olarak çalıştınız mı?

bjkasim

Üye
Üye
yok çalışmadım herhangi bir yerde..
kesilmemesi lazımdı.
Dilekçe vericem en kısa zamanda..
Teşekküler

uurcan_07

Üye
Üye
Herkeze merhaba bende yetım aylıgı almaktayım emeklı sandıgından ve ınanın 1 aydır bu maası tekrar baglatmak ıcın urasıyorum... Aynı madur durumda oldugumuzdan bı nebze yardımcı olabılırsem ne mutlu bana ole bı ulkedeyızkı utanmasalar yetım maaslarınıda bıze yollatcaklar! oncelıkle dılekcenı ankaraya gonderdıysen hala acılmadıysa aynı sey bendede oldu . 20 kere emeklı sandıgındakı calısan bozuntularını arayıp sordum en sonunda bıtanesı cevp verme lutfunde bulundu ! kardesım dılekcenın yanına kımlık fotokopını artı orgun egıtımden unıversıtenden aldıgın ogrencı belgenı ve bırde sgkdan alıcagın kımlık dogrulama belgesını koyacaksın kımlık dogrulama belgesı olmadıgı ıcın kayda almamıslar ... kımsede solemedı hıc bır ınternet ortamındada yok bu bılgı eklerın ıcıne o belgeyı doldurup koymayı unutma okadar aptal bı sıstemkı 2 senedır aldıgım maasa kımlık dogrulama yaptırıolar aptal aptalamacsızca sırff babasız anasız kalmıs cocuklar dahada hayatta ezılsın buzulsun dıe yanı ama bu maassla gecınen ınsanlar var ogrencıler var aradan 4 ay gectı sanırım bukez tekrar baglanıcak sende bu dedıgım belgelerı hazırla gonder . Varya bı borcun olsun ınternet ortamında bıle sorgulatıp hesabını bır bır alırlar bunlar bı alacagın olsun dılekceler yollar mekık dokursun sgk bınalarında ve o bınanın ıcınde bır Allahın kuluda sıstemın nasıl ısledıgını bılmez tekrar tekrar kınıyorum ve kardesım kolay gelsın bunlardan baska ek bı bılgı ogrenırsende yaz buradan banada bızde bılelım baska turlu devletın afederısın kımse sıkınde bıle degıl ınan bana ...

Bu arada maas tekrar baglandıgındayatırılmamıs 4 ay toplu yatması gerekıo ... bırde bu maası ben zıraar kartımdan cekıodum tekrar kesılıp yenılendıgı ıcın aynı karta yatmıomus bu maassanırım zıraat veya bankaların havuzu bulunuomus ısme yatıomus tamolarak bende onu arastırmaktayım suanda bu konuda bılgınız varsa bılgılendırırmısnız kesılıp tekrar baglanan maaslar nereye yatar ? acıl bılen varsa cevp verırse tesekkur ederım sımdıden ılgınıze ... kolay gelsın .

Tekerlekli Sandalye