Öğrenciyim yetim maaşım kesildi?

Bedirhan

Üye
Üye
ben 20 yaşında üniversite öğrencisiyim ama 7 ay önce yaş doldurduğum için maaşım kesildi ve daha bağlanmadı 2-3 defa dilekçe yolladım maaş kesintisi form u yolladım ama cvp alamadım başvurabileceğim başka bi yöntem varmı ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yüksek öğrenim gören yetim çocuklar 25 yaşına kadar yetim maaşı alabilir. Dilekce verdiğinde yüksek öğrenim gördüğünü belirttin mi?

Bedirhan

Üye
Üye
evet hepsinde belirtim 40 tl bağlandığına dair kağıt gönderdiler itiraz ettim dilekçe ile ama cvp gelmedi şimdi üniversite öğrencisi olduğuma dair onun cevabını bekliyorum mart ayından beri maaş almadım ben toplu alırım diye düşündüm ama herhalde alınmıyormus doğrumu acaba

uurcan_07

Üye
Üye
Herkeze merhaba bende yetım aylıgı almaktayım emeklı sandıgından ve ınanın 1 aydır bu maası tekrar baglatmak ıcın urasıyorum...İşin ilginci annedende alıyorum ssk dan sskdan kı maas devm ederken nasıl emeklı sandıgını kesebılıyolar oda cok komık! Aynı madur durumda oldugumuzdan bı nebze yardımcı olabılırsem ne mutlu bana ole bı ulkedeyızkı utanmasalar yetım maaslarınıda bıze yollatcaklar! oncelıkle dılekcenı ankaraya gonderdıysen hala acılmadıysa aynı sey bendede oldu . 20 kere emeklı sandıgındakı calısan bozuntularını arayıp sordum en sonunda bıtanesı cevp verme lutfunde bulundu ! kardesım dılekcenın yanına kımlık fotokopını artı orgun egıtımden unıversıtenden aldıgın ogrencı belgenı ve bırde sgkdan alıcagın kımlık dogrulama belgesını koyacaksın kımlık dogrulama belgesı olmadıgı ıcın kayda almamıslar ... kımsede solemedı hıc bır ınternet ortamındada yok bu bılgı eklerın ıcıne o belgeyı doldurup koymayı unutma okadar aptal bı sıstemkı 2 senedır aldıgım maasa kımlık dogrulama yaptırıolar aptal aptalamacsızca sırff babasız anasız kalmıs cocuklar dahada hayatta ezılsın buzulsun dıe yanı ama bu maassla gecınen ınsanlar var ogrencıler var aradan 4 ay gectı sanırım bukez tekrar baglanıcak sende bu dedıgım belgelerı hazırla gonder . Varya bı borcun olsun ınternet ortamında bıle sorgulatıp hesabını bır bır alırlar bunlar bı alacagın olsun dılekceler yollar mekık dokursun sgk bınalarında ve o bınanın ıcınde bır Allahın kuluda sıstemın nasıl ısledıgını bılmez tekrar tekrar kınıyorum ve kardesım kolay gelsın bunlardan baska ek bı bılgı ogrenırsende yaz buradan banada bızde bılelım baska turlu devletın afederısın kımse ..ıkınde bıle degıl ınan bana ...

Tekerlekli Sandalye