Öğretmen Adaylarına Müjde.!

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
76677eec-2c49-4790-a0d7-cc8f3976aec8-444x333.jpg

1 Haziran'da yapılacak 30 bin kadrolu öğretmen atamalarının ardından boşalan pozisyonlara sözleşmeli öğretmen alınacak.

Atama bekleyen yüz binlerce öğretmen adayı için heyecan dorukta..

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen adaylarını yakından ilgilendiren bir karar daha aldı.

Buna göre, 1 Haziran’da yapılacak 30 bin kadrolu öğretmen atamasının ardından boşalan sözleşmeli pozisyonlara tekrar sözleşmeli öğretmen alınacak.

Hangi branştan ne kadar atama yapılacağı ve atamaların ne zaman yapılacağı 1 Haziran’da gerçekleştirilecek 30 bin kadrolu öğretmen atamasından sonra belli olacak.

Öte yandan, kadrolu öğretmen ataması için de sona gelindi.

94 farklı alandan yapılacak 30 bin öğretmen ataması için başvurular 26 Mayıs’ta sona erecek.

Atamalarda diğer yılların aksine Milli Eğitim Bakanlığı bazı değişikliklere gitti.

Buna göre taban puanları ’’0’’ olan Rehber öğretmenliği ve Teknoloji tasarım öğretmenliklerine farklı alanlardan da atama yapılabilecek.

1 Haziran’da yapılacak atamaların ardından görevlendirmeler 1 Eylül’de gerçekleştirilecek.

trt

F

Fırtına

Guest
13 bin sözleşmeli öğretmen alınacak

30 bin kadrolu öğretmene 13 bin sözleşmeli öğretmen ekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Haziran tarihinde 30 bin kadrolu öğretmenin atamasının ardından buna ilave olarak 13 bin civarında sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Haziran'da 30 bin kadrolu öğretmenin atamasının ardından buna ilave olarak 13 bin civarında sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapacak. Öğretmen atamalarıyla ilgili kafalarda oluşan "Kadroya geçen sözleşmelilerin yerine yeni sözleşmeli öğretmen atanacak mı?" sorusunu ortadan kaldıran Milli Eğitim Bakanlığı, kadrolu öğretmen atamasına başvurarak atanan sözleşmeli öğretmenlerden boşalan pozisyonlara sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapılacağını bildirdi.

BOŞALAN POZİSYONLARA SÖZLEŞMELİ

MEB, 12-26 Mayıs 2011 tarihleri arasında başvuruya açılan 30 bin öğretmen kadrosuna sözleşmeli pozisyonda görev yapanlardan kadroya geçmek üzere başvuran ve KPSS puan üstünlüğüne göre kadrolu öğretmenliğe ataması yapılanlardan boşalacak pozisyonlara daha önceki yıllarda olduğu gibi sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapılacağını açıkladı.

1 EYLÜL'DE EĞİTİME 43 BİN ÖĞRETMEN

Bakanlığın sözleşmeli öğretmen alımını değerlendiren Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, 30 bin kadrolu öğretmen atamasında 13 bin civarında kişinin sözleşmeli pozisyondan kadrolu duruma geçeceğini ifade etti. 30 bin kadroluya ilave olarak 13 bin civarında sözleşmeli öğretmen ataması yapılmasıyla birlikte toplamda 43 bin civarında kişi 1 Eylül'de öğretmen olarak ders başı yapacak.

Yeni Şafak

F

Fırtına

Guest
30 bin öğretmen ataması için başvurular yarın sona eriyor

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) 1 Haziran'da yapacağı 30 bin öğretmen ataması için başvurular, yarın sona erecek.

MEB, Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 2009 ve 2010 KPSSP10 sonuçlarına göre ilk atama, hizmet süresine göre açıktan atama, kurumlar arası yeniden atama, açıktan ilk atama, kurumlar arası ilk atama, kurum içi ilk atama ile milli sporcuların Beden Eğitimi alanına sınavsız atama çeşitlerine göre toplam 30 bin kadro ataması yapacak.

Atama için gerekli bilgilerin yer aldığı ''Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu'' Bakanlığın ''http://personel.meb.gov.tr'' adresinde yayımlandı.

Öğretmenlik için başvuruda bulunacaklar, başvurularını belirtilen süre içinde herhangi bir bilgisayardan ''http://personel.meb.gov.tr'' internet adresindeki Elektronik Başvuru Formu'nu kullanarak yapacak. Başvurunun geçerlilik kazanabilmesi için bilgisayar aracılığıyla doldurulacak formun ''Başvuru Onay Büroları''nda onaylatılması gerekiyor. Başvuru Onay Büroları ise il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde oluşturulacak.

''Tüm atama'' çeşitlerine göre başvuru yapacakların, ''sağlık, adli sicil, askerlik durumları'' ile ''Açıktan Atama ve Açıktan İlk Atama'' çeşidine göre başvuru yapacakların, ''Sosyal Güvenlik Kurumundan (devredilen Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) emekli olmadığına ilişkin kişisel durumları'' Elektronik Başvuru Formu'nda beyan edilecek.

Bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında halen sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlar da gerekli şartları taşımaları kaydıyla ''ilk atama'' kapsamında kadrolu öğretmenlik için başvuruda bulunabilecek. Kadrolu öğretmenliğe atanamayanların bulundukları eğitim kurumundaki görevleri ve sözleşmeleri devam edecek.

Öğretmenlik için başvuruda bulunacaklar, Elektronik Başvuru Formu'na yansıtılacak olan eğitim kurumları arasından en fazla 25 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Tercihler, atama yapılacak eğitim kurumları arasından aynı ilden veya farklı illerden istenilen öncelikte seçilebilecek.

Atama işlemi, 1 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilecek, atananlar ise 1 Eylül 2011 tarihinden itibaren göreve başlayabilecek.

Anadolu Ajansı

F

Fırtına

Guest
30 bin öğretmenin ataması yarın.!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yarın 30 bin kadroya öğretmen atayacak..

MEB, Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 2009 ve 2010 KPSSP10 sonuçlarına göre ilk atama, hizmet süresine göre açıktan atama, kurumlararası yeniden atama, açıktan ilk atama, kurumlararası ilk atama, kurumiçi ilk atama ile milli sporcuların Beden Eğitimi alanına sınavsız atama çeşitlerine göre toplam 30 bin kadroya atama yapacak.

Atamalar, MEB Başöğretmen Salonu'nda Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun da katılacağı törende bilgisayar kurasıyla yapılacak.

Atama sonuçları MEB'in internet sitesinden duyurulacak.

Atananlar 1 Eylül 2011 tarihinden itibaren göreve başlayabilecek.

HANGİ BRANŞTA, NE KADAR ÖĞRETMEN ATANACAK?

Atama, 94 branşta yapılacak. En çok atama yapılacak branşlar arasında sırasıyla sınıf öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği ve İngilizce geliyor.

Atama yapılacak alanlar, taban puanlar ve kontenjanlar şöyle;

''Adalet, 60, 5; Ahşap Teknolojisi, 60, 33; Aile ve Tüketici Bilimleri, 65, 2; Almanca, 40, 195; Arapça, 40, 20; Bahçecilik, 40, 2, 2; Beden Eğitimi, 65, bin 546; Bilişim Teknolojileri, 75, 407; Biyoloji, 80, 274; Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, 0, 6; Büro Yönetimi ve Sekreterlik, 60, 20; Coğrafya, 65, 496; Çince, 50, 5; Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, 45, 217; Denizcilik/Gemi Elektroniği, 50, 2; Denizcilik/Gemi Makineleri, 67, 6; Denizcilik/Gemi Yönetimi ve Kaptanlığı, 0, 16; Denizcilik/Su Ürünleri, 55, 1; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 45, bin 668; El San.Tek./El Sanatları, 72, 17; El San.Tek./Nakış, 67, 14; Elektrik-Elektronik Tek./Elektrik, 65, 110; Elektrik-Elektronik Tek./Elektronik, 79, 33;

Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, 65, 8; Felsefe, 70, 251; Fen ve Teknoloji, 83, bin 148; Fizik, 80, 234; Fransızca, 50, 9; Gazetecilik, 65, 4; Gemi Yapımı/Çelik Gemi Yapımı, 70, 4; Gıda Teknolojisi, 35, 12; Giyim Üretim Teknolojisi, 80, 29; Görme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği, 30, 27; Görsel Sanatlar/Resim, 60, 552; Grafik ve Fotoğraf/Fotoğraf, 30, 1; Grafik ve Fotoğraf/Grafik, 60, 18; Güzellik ve Saç Bakım Hizmetler, 30, 57; Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri, 55, 9; Harita-Tapu-Kadastro, 35, 5; Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, 65, 11; Hayvan Sağlığı, 0, 5; İ.H.L. Meslek Dersleri, 45, 257; İlköğretim Matematik Öğretmenliği, 82, bin 57; İngilizce, 65, 2 bin 539;

İnşaat Tek./Yapı Dekorasyon, 0, 5; İnşaat Tek./Yapı Tasarımı, 72, 16; İşitme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği, 55, 21; Kimya/Kimya Teknolojisi, 80, 256; Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, 65, 13; Kuyumculuk Teknolojisi, 25, 10; Lab.Hiz./Tarım Laboratuvarı, 40, 1; Makine Tek./Makine Ressamlığı, 65, 2; Makine Tek./Makine ve Kalıp, 70, 21; Matematik, 80, bin 310; Metal Teknolojisi, 65, 39; Motorlu Araçlar Teknolojisi, 73, 7; Muhasebe ve Finansman, 60, 88; Müzik, 35, 786; Okul Öncesi Öğretmenliği, 39, 3 bin 109; Öğretmenlik Meslek Bilgisi Dersleri, 50, 32; Pazarlama ve Perakende, 30, 8; Plastik Teknolojisi, 50, 2; Psikoloji, 0, 3; Radyo-Televizyon, 80, 6; Ray.Sis.Tek./Ray.Sis.Elektrik-Elektronik, 68, 1; Rehber Öğretmen, 0, bin 327; Rusça, 50, 15; Sağlık Bilgisi, 30, 21;

Sağlık/Acil Sağlık Hizmetleri, 50, 59; Sağlık/Anestezi ve Reanimasyon, 0, 8; Sağlık/Çevre Sağlığı, 35, 2; Sağlık/Diş Protez, 0, 7; Sağlık/Hemşirelik, 35, 194; Sağlık/Radyoloji, 0, 4; Sağlık/Sağlık Hizmetleri Sekreterliği, 70, 13; Sağlık/Tıbbi Laboratuvar, 85, 5; Sanat Tarihi, 75, 4; Sanat ve Tasarım/İç Mekan Dekorasyon, 0, 1; Seramik ve Cam Teknolojisi, 70, 3; Sınıf Öğretmenliği, 67, 5 bin 826; Sosyal Bilgiler, 80, bin 3; Tarım Tek./Bahçe Peyzaj, 35, 1; Tarım Tek./Bahçe ve Tarla Bitkileri, 0, 2; Tarih, 75, 435; Teknoloji ve Tasarım, 10, 855; Tekstil Tek./Tekstil, 75, 2; Tekstil Tek./Tekstil Dokuma-Örme, 60, 6; Tekstil Tek./Tekstil Terbiye 70, 1; Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, 65, 34, Türk Dili ve Edebiyatı, 75, bin 539; Türkçe, 81, 960; Ulaştırma Hizmetleri, 0, 8; Yiyecek İçecek Hizmetleri, 55, 56; Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği, 0, 541;..''

Anadolu Ajansı

F

Fırtına

Guest
28 bin 486 öğretmenin ataması yapıldı/ TIKLAYIN/ Video

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) Başöğretmen Salonu'nda bilgisayar kurasıyla atama töreni gerçekleştirildi. Atamalar sonucunda başvurusu geçerli sayılan 97 bin 791 öğretmen adayından 28 bin 486'sının ataması yapıldı. Bu atamalardan 26 bin 499'u ilk atama olarak gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) başvuran ve başvurusu geçerli sayılan 97 bin 791 öğretmen adayından 28 bin 486'sının ataması yapıldı. MEB Başöğretmen Salonu'nda bilgisayar kurasıyla atama töreni gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun da katıldığı törende, öğretmen adayları atama heyecanı yaşadı.

MEB Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, törende yaptığı konuşmada, öğretmenlik başvurularının 12-26 Mayıs 2011'de alındığını, 30 bin öğretmen kadrosu için 100 bin 503 başvuru yapıldığını, bunlardan 97 bin 791'inin uygun olduğunu belirtti.

Yalçın, bugün atamaya 97 bin 791 adayın gireceğini ifade ederek, atanacak öğretmenlerin 1 Eylül 2011'de göreve başlayacaklarını açıkladı.

MEB'in, 2003-2010 yılları arasında toplam 270 bin öğretmen atadığını kaydeden Yalçın, halen bakanlık teşkilatında 635 bin 873 öğretmenin görev yaptığını bildirdi.

BAŞVURANLARIN 3'TE BİRİ ATANDI

Konuşmaların ardından bilgisayar kurasıyla atamalara geçildi. Atamalar sonucunda başvurusu geçerli sayılan 97 bin 791 öğretmen adayından 28 bin 486'sının ataması yapıldı. Bu atamalardan 26 bin 499'u ilk atama olarak gerçekleşti.

Atama sonuçları, MEB'in T.C. Milli Eğitim internet adresinden öğrenilebilecek.

Bu arada, atamalara göre bazı branşlarda taban puanları şöyle gerçekleşti;

''Felsefe 70.29, Fen-Teknoloji 85.76, İlköğretim Matematik 85.85, İngilizce 72.87, Matematik 85.40, Müzik 50.48, Sınıf Öğretmenliği 75.22, Sosyal Bilgiler 79.17, Tarih 79.35, Türk Dili ve Edebiyatı 78.05, Türkçe 84.07,..''

Öte yandan, atama törenlerini izlemek ve atamasının yapılıp yapılmadığını öğrenmek amacıyla öğretmen adayları ve aileleri sabah erken saatlerde Milli Eğitim Bakanlığının önünde toplandı. Salonun yetersizliği nedeniyle ancak gelenlerden bir kısmı içeri alınabilirken bir kısmı da töreni bakanlığın önündeki alanda kurulan dev ekrandan izledi.

Atamalar sırasında isimlerini ekrandan gören öğretmen adayları çığlık atarak ve birbirlerine sarılarak sevinçlerini paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, bilgi çağının çocuklarının; çabuk tüketen, çabuk kızan, çabuk pes eden, hızlı hareket eden, bağımsızlığı seven, hayatlarının merkezinde 'elektronik aletler' olan, az konuşan, az dinleyen ve az okuyan bir nesil olduğunu belirterek, bu değişimin öğretmenlerin sorumluluğunu artırdığını söyledi.

Bakan Çubukçu, öğretmen atamaları için MEB Başöğretmen Salonu'nda düzenlenen törende, bakanlık olarak her yıl yapılan öğretmen atamaları ile gelecek nesilleri eğitecek öğretmen sayısının artırıldığını ifade ederek, hedeflerinin, hiçbir öğrenciyi öğretmensiz, eğitimsiz bırakmamak olduğunu dile getirdi.

Çocukların daha iyi eğitim alması için öğretmen sayısını büyük oranda artırdıklarını dile getiren Çubukçu, şunları kaydetti;

''Halihazırda okullardaki öğretmenlerimizin üçte biri son 8 yıllık dönemde atandı. Yine bu kutsal mesleğin mensubu olan değerli öğretmenlerimizin gelir düzeyini, özlük haklarını, mesleki gelişimlerini, çalışma koşullarını iyileştirmenin gayreti içinde olduk. Öğretmenlerimizin maaşını yüzde 200 yükselttik. Önümüzdeki süreçte de öğretmenlik mesleğini bugün olduğundan çok daha iyi noktalara taşımak için gayret göstereceğiz.''

Öğretmen sayısının artırılmasının önemli ama bunun kadar önemli olan bir konunun da nitelikli öğretmen sayısının artması olduğuna dikkati çeken Çubukçu, öğretmenlere, yüreklerinden sevgiyi eksik etmemelerini ve mesleklerini sevgiyle yerine getirmelerini tavsiye etti.

Öğretmenlik mesleğinin tanımının ve öğretmenin rolünün günden güne değiştiğini söyleyen Çubukçu, ''Öğretmen artık sadece bilgi aktaran değil, bilginin nasıl kavranabileceğini, başka alanlara nasıl uygulanabileceğini ve eldeki verilerin nasıl değerlendirilebileceğini de öğreten kişiler olmak durumundadır'' diye konuştu.

-''GÖREVİNİZ ÇOK ZOR VE MEŞAKKATLİ''

Öğretmenlerin, öğrenmeyi öğreten bir rehber olma özelliği kazandığını ifade eden Çubukçu, değişim sürecinde öğrencilerin sahip olduğu özelliklerin de değiştiğini vurguladı.

Çubukçu, şöyle konuştu;

''Bilgi çağının çocukları; çabuk tüketen, çabuk kızan, çabuk pes eden, hızlı hareket eden, bağımsızlığı seven, hayatlarının merkezinde 'elektronik aletler' olan, az konuşan, az dinleyen ve az okuyan bir nesil olmuştur. Bu değişim, siz sevgili öğretmenlerin sorumluluğunu artırmaktadır. Göreviniz çok zor ve meşakkatlidir ama bir o kadar da kutsaldır. Bu kutsal görevi yerine getirecek yeni neslin öğretmenleri de etkili iletişim becerilerine, bağımsız öğrenme yeteneğine, yaşam boyu öğrenme becerisine sahip olmalıdır. Milli Eğitim Bakanlığı olarak genç bir öğretmen kitlesine sahip olmamızı çok önemli bir zenginlik ve fırsat olarak görüyoruz. Eğitimde teknolojinin kullanımı ne kadar gelişirse gelişsin, eğitim ve öğretim hizmetlerinin ana unsuru öğretmendir. Öğretmenin içinde yer almadığı bir eğitim sistemi eksiktir.''

Hedeflerinin, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak olduğunu vurgulayan Çubukçu, bu düzeye çıkmak için var olan genç nüfusun çok iyi yetiştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Bakan Çubukçu, konuşmasını, ''Bakanlık olarak siz sevgili öğretmenlerimizin her zaman yanında ve destekleyicisi olduğumuzu hatırlatarak, aramıza yeni katılacak öğretmenlerimize 'evinize hoş geldiniz' diyor ve meslek hayatınızda başarılar diliyorum'' sözleriyle tamamladı.

Öte yandan, el sanatları branşında atanamayan bazı öğretmenler, bakanlık bahçesinde protesto eylemi yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı bugün 30 bin kadroya öğretmen atayacak. MEB, Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 2009 ve 2010 KPSSP10 sonuçlarına göre ilk atama, hizmet süresine göre açıktan atama, kurumlararası yeniden atama, açıktan ilk atama, kurumlararası ilk atama, kurumiçi ilk atama ile milli sporcuların Beden Eğitimi alanına sınavsız atama çeşitlerine göre toplam 30 bin kadroya atama yapacak. Atamalar, MEB Başöğretmen Salonu'nda Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun da katılacağı törende bilgisayar kurasıyla yapılacak. Atama sonuçları MEB'in internet sitesinden duyurulacak. Atananlar 1 Eylül 2011 tarihinden itibaren göreve başlayabilecek. Atama, 94 branşta yapılacak.

Sonuçlar için tıklayınız..

F

Fırtına

Guest
Çubukçu: 15 bin sözleşmeli öğretmen atanacak

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Temmuz ayında 15 bine yakın sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağını bildirdi.

Konya'nın Ereğli ilçesinde partisinin seçim bürosunu ziyaret eden Bakan Çubukçu, burada gazetecilerin sorusu üzerine, 1 Haziran'da gerçekleştirilen atamalarda, sözleşmeli pozisyondan kadroya alınan yaklaşık 15 bin sözleşmeli öğrenmenin yerine atama yapılacağını söyledi.

Bakan Çubukçu, “Sözleşmeli öğretmen atamaları için 28 Haziran ile 4 Temmuz arasında başvuruları alacağız, 6 Temmuz'da atamaları gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 15 bine yakın öğretmen ataması yapılacak” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Haziran'da yaptığı atamayla, 28 bin 486 öğretmen adayının atama hayalini gerçekleştirmiş, söz konusu atamayla 14 bin 277 sözleşmeli öğretmen de kadrolu olmuştu.

F

Fırtına

Guest
MEB: Temmuz'da 6 bin 575 kadrolu öğretmen atanacak.!

Milli Eğitim Bakanlı 6.575 kadroya yeniden kadrolu öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Başvurular, Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu (Haziran 2011) hükümleri çerçevesinde, 2009 ve 2010 KPSS puanına göre, ilk atama çeşidiyle 27 Haziran - 04 Temmuz 2011 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacak, 06 Temmuz 2011 tarihinde de atamaları yapılacaktır.

ÖĞRETMEN ADAYLARI İÇİN DUYURU

Bakanlığımızca 12-26 Mayıs 2011 tarihleri arasında başvuruya açılan 30.000 öğretmen kadrosuna sözleşmeli pozisyonda görev yapanlardan, kadroya geçmek üzere başvuran ve KPSS puan üstünlüğüne göre kadrolu öğretmenliğe ataması yapılanlardan boşalacak pozisyonlara daha önceki yıllarda olduğu gibi sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapılacağı kamuoyuna duyurulmuştu.

Ancak, 04/06/2011 tarihli ve 27954 sayılı (Mükerrer) Resmî Gazete’de yayımlanan 632 sayılı Kanun Hükmünde Kararname hükümleri çerçevesinde Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında hâlen görev yapan sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu öğretmenliğe geçişlerine imkân sağlanmış ve bu kapsamda görev yapanların başvuruları doğrultusunda 14/06/2011 tarihinde kadroya geçişleri yapılmıştır.

01/06/2011 tarihinde yapılan kadrolu öğretmen ataması kapsamında ilk atama çeşidiyle atanan 14.277 sözleşmeli öğretmenden, söz konusu kararname çerçevesinde kadrolu öğretmenliğe geçenlerden boşalan ve boş olan toplam 6.575 kadroya yeniden kadrolu öğretmen ataması yapılacaktır. Başvurular, Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu (Haziran 2011) hükümleri çerçevesinde, 2009 ve 2010 KPSS puanına göre, ilk atama çeşidiyle 27 Haziran - 04 Temmuz 2011 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacak, 06 Temmuz 2011 tarihinde de atamaları yapılacaktır. Ataması yapılan öğretmenler, 01 Eylül 2011 tarihinden itibaren göreve başlayabileceklerdir.

Atama yapılacak alanlar, alanların taban puanları ve kontenjanları ile tercih edilebilecek eğitim kurumları, gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra başvuru tarihinden önce Bakanlığımızın http://personel.meb.gov.tr adresinden yayınlanacaktır. Bu nedenle, gelişmelerin söz konusu adresten takip edilmesi gerekmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur / 15/06/2011

Personel Genel Müdürlüğü

Memurlar.Net

gülümse_hayata

Üye
Üye
Koncuk: Ağustos'ta en az 60 bin kadrolu öğretmen atanmasını istiyoruz

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, öğretmen atamalarında hem 2010 KPSS'de mağdur olan öğretmenler hem de haziran ayında mezun olan 50 bin eğitim fakültesi mezununun hesaba katılması gerektiğini ifade ederek, "Bu nedenle Türk Eğitim-Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın ağustos ayında en az 60 bin kadrolu öğretmen ataması yapmasını istiyoruz" dedi.

2010-2011 eğitim-öğretim yılı sonu dolayısıyla açıklamalarda bulunan Koncuk, bu eğitim-öğretim yılının kangren haline gelen sorunlarla sona erdiğini belirterek, "Eğitim ehil olmayan ellerde yönetilmiş, eğitimin temel sorunlarına çözüm üretilememiş, eğitim çalışanları yalnız bırakılmıştır. Eğitime ayrılan bütçe yetersizdir, eğitimde özelleştirme son sürat devam etmiştir, sınav sistemleri iflas etmiştir, okullar kaderlerine terk edilmiştir" dedi.

Yeni kurulacak hükümette Milli Eğitim Bakanının kesinlikle denenmiş bir isim olmaması gerektiğini kaydeden Koncuk, "Çünkü AKP iktidarının bugüne kadarki iki Milli Eğitim Bakanı da bu işi kotaramadığını çok net göstermiştir. Yeni Milli Eğitim Bakanı işinin ehli olmalı, yandaş kayırmacılığı ve kadrolaşmaya son vermeli, eğitim çalışanlarının tamamını kucaklamalı, haksız, hukuksuz uygulamalardan uzak durmalı, usulsüz atamalar yapmamalı, öğretmen atamalarını artırmalı, eğitim çalışanlarının beklentilerini ve

taleplerini karşılayabilmeli, verdiği sözleri tutmalı, MEB'i şeffaf yönetmeli, eğitimin gerçek sorunlarına çözüm üretmelidir" ifadelerini kullandı.

"AĞUSTOS AYINDA EN AZ 60 BİN KADROLU ÖĞRETMEN ATANMASINI İSTİYORUZ"

Bu eğitim-öğretim yılında yine en büyük sorunun öğretmen açığı olarak ortaya çıktığını ve öğretmen atamalarının sürekli Maliye Bakanlığı'nın insafına terk edildiğini ifade eden Koncuk, "Maliye Bakanlığı ne kadar kadro verirse, Milli Eğitim Bakanlığı bunu kabul etmiş ve öğretmenlerin kadro hakkı için hiçbir girişimde bulunmamıştır. Bu dönemde Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen ataması konusunda sınıfta kalmıştır. Ayakları yere sağlam basan bir öğretmen atama politikası oluşturulamamış, öğretmenler her yıl

30 bin, 40 bin civarında yapılan alımlarla atanma şansı elde etmeye çalışmıştır. Atanamayan öğretmenlerin sayısı 9 yılda 6.3 kat artmıştır. Ehil olmayan yönetim anlayışı, Türkiye'de ataması yapılmayan öğretmen ordusu yaratmayı başarmıştır. Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı 2011 yılı için ağustos ayında 55 bin öğretmen ataması yapılacağını açıklamıştı. Daha sonra bakanlık fikir değiştirmiş, 1 Haziran tarihinde seçim yatırımı olarak 28 bin 486 öğretmenin atamasını yapmıştır. Ancak bu atamaların yaklaşık

15 binini sözleşmeliden kadroya geçenler oluşturmuştur. Yeni atananların sayısı ise 13 bin civarındadır. Kanun Hükmünde Kararname ile sözleşmeliler kadroya geçirildiği için yeni atanacak öğretmenler mağdur olmuştur" dedi.

Koncuk, bakanlığın 6 Temmuz 2011 tarihinde de 15 bin sözleşmeli öğretmen alınacağını duyurduğunu, fakat sözleşmeliler kadroya geçirildiği için bu alımın iptal edildiğini vurgulayan Koncuk, "Temmuzda öğretmen ataması yapılacağına dair bir beklenti oluştuğundan bakanlık dün 6 Temmuz tarihinde 6 bin 575 kadrolu öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. Başbakan'ın açıklamasına göre MEB'in ağustos ayında atayacağı öğretmen sayısı ise sadece 10 bin. Bu kadar az sayıda alım ne atama bekleyen öğretmenlerin

talebini ne de öğretmen ihtiyacını karşılayacaktır. Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, verdiği sözleri tutma becerisine sahip olmadığını bir kez daha göstermiştir. Öğretmenler ne yazık ki bu süreçte atamaları doğru düzgün planlamaktan aciz, sürekli değişen kararlarıyla atama takvimini bir türlü belirleyemeyen bir bakanlık ile karşı karşıya bırakılmıştır. Bu noktada Milli Eğitim Bakanlığı atama takvimini en kısa sürede açıklamalı, öğretmenlerin yaşadığı belirsizliğe son vermelidir. Öğretmen atamalarında hem 2010

KPSS'de mağdur olan öğretmenler hem de haziran ayında mezun olan 50 bin Eğitim Fakültesi mezunu hesaba katılmalıdır. Bu nedenle Türk Eğitim-Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın ağustos ayında en az 60 bin kadrolu öğretmen ataması yapmasını istiyoruz. Atama bekleyen öğretmenlerin hakkının yenmemesi için, geleceğe umutla bakmaları için, yüreklerinin bir nebze de olsa rahatlaması için ağustos ayında en az 60 bin öğretmen ataması zorunludur" diye konuştu.

"SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞİN TAMAMEN KALDIRILMASI İÇİN KANUNİ DÜZENLEME YAPILMALIDIR"

Siyasi erkin sözleşmelilere verdiği sözü nihayet seçim öncesinde yerine getirdiğini ve sözleşmelilik uygulamasını yaygınlaştıran iktidarın yıllardır 'Çin işkencesi' yaşattığı sözleşmelilere geç olsa da hakkını teslim ettiğini kaydeden Koncuk, "Şimdi sözleşmelilik uygulamasına devam edilip edilmeyeceği önemlidir. Milli Eğitim Bakanlığı, Kanun Hükmünde Kararname doğrultusunda sözleşmelilerin kadroya alınmasının ardından bir basın açıklaması yaparak, bundan sonra öğretmen atamalarının tamamının kadrolu

olacağını duyurmuştur. Bu durum öğretmenlerimiz açısından olumlu bir gelişmedir. Zaten bir yanda sözleşmeliler kadroya alınırken, diğer yanda sözleşmeli öğretmen uygulamasına devam edilmesi hem büyük bir çelişki olacaktı hem de hukuka aykırılık teşkil edecekti. Bu noktada, sendika olarak talebimiz önümüzdeki süreçte Milli Eğitim Bakanlığı'nın hiçbir şekilde sözleşmeli öğretmen alımı yapmamasıdır. Zira Kanun Hükmünde Kararname sözleşmeliliği tamamen kaldırmamakta, sadece sözleşmeli personelin kadroya

geçişini olanaklı kılmaktadır. Bu nedenle tüm alımların kadrolu olarak yapılması için 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B ve 4/C maddelerinin iptal edilmesi gerekmektedir" dedi.

Öğretmen açığının ne yazık ki ücretli öğretmenler marifetiyle giderilmeye çalışıldığına dikkat çeken Koncuk, "Büyük bir insanlık dramı olan ücretli öğretmenlik uygulaması insan sömürüsüdür. Bugün Milli Eğitim Bakanlığı'nda istihdam edilen ücretli öğretmen sayısı 77 bin 601'dir. Bugüne kadar gelen yanlış politikalar sonucunda ücretli öğretmen sayısı tavan yapmıştır. Bu yanlış politikaya da hemen son verilmelidir. Artık eğitim alanında da sözleşmeli, ücretli şeklinde istihdam modelleri tamamen

çıkarılmalıdır, tüm öğretmenler kadrolu olarak alınmalıdır" şeklinde konuştu.

OECD'nin Bir Bakışta Eğitim 2010 Raporu'na göre öğretmen başına düşen öğrenci sayısında OECD ülkeleri ortalamasının ilköğretimde 16,4, ortaöğretimde 13,7 olduğunu ifade eden Koncuk, Türkiye'de ise öğretmen başına düşen öğrenci sayısının ilköğretimde 21, ortaöğretimde 18, OECD ülkeleri baz alındığında ilköğretimde öğretmen açığının 141 bin 563, ortaöğretimde de 67 bin 105 olmak üzere toplam 208 bin 668 olduğunu söyledi. Eğitimcilerin en büyük sorunlarından birisinin maddi sorunlar olduğuna dikkat çeken

Koncuk, "Borcu borçla kapatma yoluna giden, geçim çarkını düşe kalka döndürebilen eğitim çalışanları yıllardır azla yetinmektedir. Pastadan payını bir türlü alamayan, aksine giderek yoksullaşan kesimlerden biri olan eğitimciler, yüzde 4'lük zam oranlarına mahkum edilmiştir. Kaşıkla verip, kepçeyle alanlara karşı sus pus olan Milli Eğitim Bakanlığı da, eğitim çalışanlarını yalnız bırakmıştır. Tüm bu olumsuzluklara göğüs germeye çalışan eğitimcilerin artık canına tak etmiştir. Yeni kurulacak hükümetin ücret

artışlarında insaflı davranmasını, eğitim çalışanlarının haklarını gözetmesini, ekonomik büyümeden çalışanına da pay vermesini talep ediyoruz. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı şefi, hizmetlisi, daktilografı, teknisyeni kısacası tüm eğitim çalışanlarını kucaklayıcı bir anlayış içerisinde olmamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı yandaşları koruma, kollama bakanlığı haline gelmiştir. Kendisinden olmayanı yok sayan MEB'e eğitim çalışanlarının güveni ve inancı kalmamıştır. Tüm sorunlarla 2010-2011 eğitim-öğretim yılı

tamamlanmaktadır. Umudumuz yeni Milli Eğitim Bakanının diğer bakanlar gibi vurdumduymaz davranmamasıdır. Yeni eğitim-öğretim yılına eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunları çözülmüş olarak başlanmalıdır" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

F

Fırtına

Guest
Öğretmen atama kontenjanları.!

Temmuz'da yapılacak 6 bin 575 kadrolu öğretmen ataması için yayınlanan kontenjanlara göre, en fazla sınıf öğretmeni ve okul öncesi öğretmeni alınacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, Temmuz ayında alınacak olan 6 bin 575 kadrolu öğretmen atamasına ilişkin kılavuzu ve kontenjanları yayınladı. Buna göre; en fazla atama Sınıf öğretmenliği ve Okul öncesi öğretmenliği alanlarında yapılacak.

Atamalar KPSS 2009 ve 2010 Puanına göre yapılacak. Branşlara göre en fazla atama 2 bin 57 kontenjanla Sınıf öğretmenliği alanında olacak.

Okul Öncesi ve Rehber öğretmenliği de en fazla atama yapılacak branşlar arasında yer alıyor.

Atama için başvurular 27 Haziran ila 4 Temmuz arasında alınacak. Sonuçlar ise 6 Temmuz'da açıklanacak.

Ataması yapılan öğretmenler 1 Eylül 2011 Tarihinden itibaren görevlerine başlayabilecek.

İŞTE KONTENJANLAR VE BRANŞLAR

296020110626121459678.jpg

F

Fırtına

Guest
MEB'den KPSS 2010 alan bazında sıra öğrenme formu.!

Kasım 2010 Atama Döneminde yayınlanan sıra formu açıklama metninde;

“ÖSYM tarafından yeni bir sınav sonucu açıklanıncaya kadar yayınlanmakta olan “KPSS Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” güncellenmeyecektir. Bu süreç içinde Bakanlığımızca yeni öğretmen başvurusu alınması durumunda adaylar önceki atama sonuçları ve yayında kalacak form ışığında durumlarını kendileri değerlendireceklerdir.” ifadesi kullanılmıştır.

Ancak adayların mevcut listede yer alan ve 632 Sayılı Kanunla kadrolu statüye geçen sözleşmeli öğretmenler düşülerek bu atama dönemi başvuru yapma hakkı bulunan potansiyel aday listesi yeniden düzenlenerek kamuoyuna sunulmuştur.

Adayları Bilgilendirme Amacıyla Hazırlanan 06 Temmuz 2011 tarihinde yapılacak atamaya ilişkin Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu İçin;

Tıklayınız..

Memurlar.Net

F

Fırtına

Guest
6 bin 575 öğretmenin ataması yarın yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yarın 6 bin 575 kadroya öğretmen atayacak. MEB, 1 Haziran 2011'de yapılan kadrolu öğretmen ataması kapsamında, ilk atama çeşidiyle atanan sözleşmeli öğretmenlerden kanun hükmünde kararname hükümleri çerçevesinde kadrolu öğretmenliğe geçenlerden boşalan ve boş olan toplam 6 bin 575 kadro için elektronik ortamda başvuru almıştı.

Yarın atanan öğretmenler, 1 Eylül 2011'den itibaren göreve başlayabilecek.

Atama yapılacak alanlar, alanların taban puanları ve kontenjanları şöyle;

“Ahşap Teknolojisi, 60, 4; Beden Eğitimi, 65, 277; Bilişim Teknolojileri, 75, 94; Biyoloji, 80, 14; Büro Yönetimi ve Sekreterlik, 60, 1; Coğrafya, 65, 59; Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, 45, 22; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 0, 345; El San.Tek./El Sanatları, 72, 1; El San.Tek./Nakış, 67, 1; Elektrik-Elektronik Tek./Elektrik, 65, 9; Elektrik-Elektronik Tek./Elektronik, 78, 4; Fen ve Teknoloji, 83, 178; Görsel Sanatlar/Resim, 60, 123; Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, 30, 2; İ.H.L. Meslek Dersleri, 0, 23; İlköğretim Matematik Öğretmenliği, 82, 146; İngilizce, 65, 376; İşitme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği, 55, 5; Kimya/Kimya Teknolojisi, 80, 17; Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, 65, 1; Matematik, 80, 146; Metal Teknolojisi, 65, 7; Muhasebe ve Finansman, 60, 4; Müzik, 35, 126; Okul Öncesi Öğretmenliği, 39, 944; Rehber Öğretmen, 0, 769; Sınıf Öğretmenliği, 67, 2 bin 57; Sosyal Bilgiler, 70, 140; Tarih, 75, 59; Teknoloji ve Tasarım, 0, 257; Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, 65, 1; Türk Dili ve Edebiyatı, 74, 238; Türkçe, 81, 122; Yiyecek İçecek Hizmetleri, 55, 3..”

Atama yapılacak iller arasında Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van yer alıyor. Atama sonuçları, MEB'in ''www.meb.gov.tr” internet adresinden öğrenilebilecek.

Anadolu Ajansı

gülümse_hayata

Üye
Üye
MEB: 6 bin 575 öğretmenin atamasını yaptı

MEB, 1 Haziran 2011’de yapılan kadrolu öğretmen ataması kapsamında, ilk atama çeşidiyle atanan sözleşmeli öğretmenlerden kanun hükmünde kararname hükümleri çerçevesinde kadrolu öğretmenliğe geçenlerden boşalan ve boş olan toplam 6 bin 575 kadro için elektronik ortamda atamalarını yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bugün 6 bin 575 kadroya öğretmen atamasını gerçekleştirdi.

1 Haziran’da 30 bin kadrolu öğretmen ataması yapılmış, arkasından kadrolu öğretmenliğe ataması yapılanlardan boşalan pozisyonlara sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapılacağı kamuoyuna duyurulmuştu.

Ancak 4 Haziran’da çıkan kanun hükmünde kararname ile sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu öğretmenliğe geçişlerine imkân sağlanmış oldu.

Dolayısıyla 2 Haziran’da yapılan sözleşmeli öğretmen görevlendirme duyurusu boşta kaldı.

Milli Eğitim Bakanlığı da sözleşmeli öğretmenliğe başvuracak öğretmen adaylarının mağdur olmaması için tekrar atama kararı aldı.

Bu kapsamda 6 bin 575 kadrolu öğretmen ataması yapılmasına karar verdi.

Elektronik ortamda yapılan atama sonuçları www.personel.meb.gov.tr internet adresinden duyurulmaya başlandı.

MEB'den yapılan açıklamaya göre Minimum puanları içeren sonuçlar daha sonra açıklanacak

1 Haziran’da ve bugün yapılan atamalarla toplamda 36 bin 575 kadrolu öğretmenler 1 Eylül itibariyle göreve başlayacak.
Atandığınız okullar hakkında okul.memurlar.net servisinden yararlanabilirsiniz

6 bin 575 öğretmenin atama sonuçları, MEB'in ''www.meb.gov.tr'' internet adresinden öğrenilebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bugün 6 bin 575 kadroya öğretmen atayacak.
MEB, 1 Haziran 2011’de yapılan kadrolu öğretmen ataması kapsamında, ilk atama çeşidiyle atanan sözleşmeli öğretmenlerden kanun hükmünde kararname hükümleri çerçevesinde kadrolu öğretmenliğe geçenlerden boşalan ve boş olan toplam 6 bin 575 kadro için elektronik ortamda başvuru almıştı.

Ataması yapılan öğretmenler, 1 Eylül 2011’den itibaren göreve başlayabilecek.

Atama yapılacak alanlar, alanların taban puanları ve kontenjanları şöyle:

’’Ahşap Teknolojisi, 60, 4; Beden Eğitimi 65, 277; Bilişim Teknolojileri, 75, 94; Biyoloji, 80, 14; Büro Yönetimi ve Sekreterlik, 60, 1; Coğrafya, 65, 59; Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, 45, 22; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 0, 345; El San.Tek./El Sanatları, 72, 1; El San.Tek./Nakış 67, 1; Elektrik-Elektronik Tek./Elektrik 65, 9; Elektrik-Elektronik Tek./Elektronik 78, 4; Fen ve Teknoloji 83, 178; Görsel Sanatlar/Resim, 60, 123; Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, 30, 2; İ.H.L. Meslek Dersleri, 0, 23; İlköğretim Matematik Öğretmenliği, 82, 146; İngilizce, 65, 376; İşitme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği, 55, 5; Kimya/Kimya Teknolojisi, 80, 17; Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, 65, 1; Matematik, 80, 146; Metal Teknolojisi, 65, 7; Muhasebe ve Finansman, 60, 4; Müzik, 35, 126; Okul Öncesi Öğretmenliği, 39, 944; Rehber Öğretmen, 0, 769; Sınıf Öğretmenliği, 67, 2 bin 57; Sosyal Bilgiler, 70, 140; Tarih, 75, 59; Teknoloji ve Tasarım, 0, 257; Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, 65, 1; Türk Dili ve Edebiyatı, 74, 238; Türkçe, 81, 122; Yiyecek İçecek Hizmetleri, 55, 3.’’ Atama yapılacak iller arasında Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van yer alıyor.

Atama sonuçları, MEB’in ’’www.meb.gov.tr’’ internet adresinden öğrenilebilecek.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

F

Fırtına

Guest
Türk Eğitim-Sen: KPSS kaldırılsın.!

Ataması yapılmayan öğretmenler adına Türk Eğitim-Sen Genel Merkezinde yapılan açıklamada, KPSS'nin kaldırılması istendi.

Türk Eğitim Sen Genel Merkezi'nde, ataması yapılmayan öğretmenler adına basın açıklaması yapıldı.

Pınar Ulaş tarafından okunan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığınca gelecek ay 55 bin alım yapılacağına dair söz verildiği ifade edilerek, 200 binden fazla öğretmen açığının bir an önce kapatılması gerektiği belirtildi.

Kadrolu öğretmen harici istihdam politikalarının terk edilmesi istenen açıklamada, ''Güvenilirliğini yitirmiş olan, geçerliliği olmayan, 11'i intihar olmak üzere 22 öğretmenin yaşamının sonlanmasına zemin oluşturan KPSS kaldırılmalı, ihtiyaca göre istihdam planlaması yapılmalıdır'' denildi.

''Ülkenin ekonomisi iyi'' söylemleriyle beraber ''Devletin sizi atayacak parası yok'' ifadelerinin çelişkili olduğu belirtilen açıklamada, ''Biz ataması yapılmayan öğretmenler olarak sadece atanmak ve öğrencilerimize kavuşmak istiyoruz. Yani en doğal, anayasal hakkımızı, sadaka değil hakkımızı istiyoruz, geri alana dek, öğretmenler işsiz, okullar öğretmensiz kalmayana dek devam edeceğiz'' ifadelerine yer verildi.

F

Fırtına

Guest
MEB, Ağustos ayında 11 bin 544 öğretmen ataması yapacak.!

2010 ve 2011 KPSS sonuçlarına göre 11.544 kadrolu öğretmen ataması yapılacak.

Başvuruların 18-24 Ağustos tarihleri arasında yapılması gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak için Maliye Bakanlığınca Milli Eğitim Bakanlığına 2011 yılı için kullanım izni verilen 40.000 kadro için; 2009 ve 2010 KPSS sonuçlarına göre 6 Temmuz 2011 tarihinde 28.456 öğretmen adayının ataması gerçekleştirilmiştir.

2011 yılı Ağustos döneminde ise; 2010 ve 2011 KPSS sonuçlarına göre 11.544 kadrolu öğretmen ataması yapılacaktır.

01.08.2011 tarihli Bakan Onayıyla yürürlüğe konan atama takvimine göre; 9 Ağustos 2011 tarihinde Atama kılavuzu yayınlanacak ve gerekli duyurular yapılacaktır. Başvurular 18-24 Ağustos 2011 tarihleri arasında yapılacaktır. Atamaların yapılması ve sonuçların basın ve internet yoluyla duyurulması da 26 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirilecektir. Atanan öğretmen adaylarının 5 Eylül 2011 tarihinden itibaren göreve başlamalarına karar verilmiştir.

2011 AĞUSTOS DÖNEMİ ATAMA TAKVİMİ

1 - Duyuru Yapılması / Kılavuzun Yayınlanması / 09 Ağustos 2011,

2 - Başvuruların Kabul Edilmesi / 18-24 Ağustos 2011,

3 - Atamaların Yapılması, Sonuçların Basın ve Internet Yoluyla Duyurulması / 26 Ağustos 2011,

4 - Atanan Öğretmen Adaylarının Göreve Başlamaları / 05 Eylül 2011 Tarihinden İtibaren,

F

Fırtına

Guest
11 bin 544 öğretmen ataması için branş ve kontenjan dağılımı yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığının Ağustos ayında yapacağı 11 bin 544 kadrolu öğretmen ataması için branş ve kontenjan dağılımı yayımlandı. En fazla kontenjanlar sınıf öğretmenliği; 2 bin 604, Okul Öncesi Öğretmenliği; bin 128, İngilizce; 978 olarak sıralandı. Başvurular 18-24 Ağustos 2011 tarihleri arasında alınacak.

MEB, KPSS 2011 Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu

Milli Eğitim Bakanlığının Ağustos ayında yapacağı 11 bin 544 kadrolu öğretmen ataması için başvurular 18 Ağustos 2011 Perşembe günü başlayacak.

Branş ve kontenjan dağılımı olan kılavuz yayımlandı.

Kılavuz için tıklayınız.

Başvurunun geçerlilik kazanabilmesi için bilgisayar aracılığıyla doldurulacak formun il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde oluşturulacak ''Başvuru Onay Büroları''nda onaylatılması gerekiyor.

Öğretmenlik için başvuruda bulunacaklar, en fazla 25 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Tercihler, atama yapılacak eğitim kurumları arasından aynı ilden veya farklı illerden istenilen öncelikte seçilebilecek.

Öte yandan Bakanlık, kılavuzda yer alan ve boş bırakılan çizelgelerdeki bilgilerin, il milli eğitim müdürlükleriyle halen yürütülmekte olan çalışmalar tamamlandıkça başvuruların ilk günü olan 18 Ağustos 2011 tarihine kadar girileceğini belirtti.

mk1.jpg

mk2.jpg

memurlarnet

F

Fırtına

Guest
Öğretmen atamaları yarın yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığında (MEB) yarın düzenlenecek törenle 11 bin 544 öğretmenin ataması yapılacak.

MEB Başöğretmen Salonu'nda düzenlenecek törene Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de katılacak. Törende bilgisayar kurasıyla 11 bin 544 öğretmenin ataması gerçekleştirilecek.

Öğretmen atamaları için 18-24 Ağustos arasında başvuru alınmıştı. 11 bin 544 kadro için 57 bin öğretmen adayının başvurduğu öğrenildi.

Atama sonuçları ''http://personel.meb.gov.tr'' internet adresinden öğrenilebilecek.

Atama yapılacak alanlar, taban puanları ve kontenjanlar sırasıyla şöyle;

Adalet, 65, 3; Ahşap Teknolojisi, 70, 13; Aile ve Tüketici Bilimleri, 70, 2; Almanca, 70, 47; Arapça, 55, 2; Beden Eğitimi 68, 330; Bilişim Teknolojileri, 83, 138; Biyoloji, 82, 86; Büro Yön. ve Sekreterlik, 73, 5; Coğrafya, 70, 201; Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, 45, 126; Denizcilik/Gemi Makineleri 77, Denizcilik/Gemi Yönetimi ve Kaptanlığı, 50, 7; Denizcilik/Su Ürünleri 60, 1; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 40, 425; El San.Tek./El Sanatları 80, 2; El San.Tek./Nakış 74, 2; Elektrik-Elektronik Tek./Elektrik 79, 36; Elektrik-Elektronik Tek./Elektronik 84, 14; Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri 77, 4; Felsefe, 65, 98; Fen ve Teknoloji, 85, 500; Fizik, 85, 85; Fransızca, 72, 1; Gazetecilik, 65, 2; Gemi Yapımı/Çelik Gemi Yapımı, 80, 3; Gıda Teknolojisi, 55, 4; Giyim Üretim Teknolojisi, 82, 13; Görme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği, 45, 16; Görsel Sanatlar/Resim, 68, 109; Grafik ve Fotoğraf/Grafik, 65, 3; Güzellik ve Saç Bakım Hizmetler, 40, 24; Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri, 57, 5; Harita-Tapu-Kadastro, 40, 2; Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, 50, 5; Hayvan Sağlığı, 40, 1; İ.H.L. Meslek Dersleri, 40, 165; İlköğretim Matematik Öğretmenliği, 83, 540; İngilizce, 71, 978; İnşaat Tek./Yapı Dekorasyon, 40, 1; İnşaat Tek./Yapı Tasarımı, 83, 3; İşitme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği, 60, 8; Kimya/Kimya Teknolojisi, 83, 85; Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, 77, 2; Makine Tek./Makine Ressamlığı, 78, 2; Makine Tek./Makine ve Kalıp, 78, 15; Matbaa, 70, 2; Matematik, 75, 518; Metal Teknolojisi, 76, 13; Motorlu Araçlar Teknolojisi, 79, 6; Muhasebe ve Finansman, 70, 41; Müzik, 48, 191; Okul Öncesi Öğretmenliği, 50, 1128, Öğretmenlik Meslek Bilgisi Dersleri, 80, 7; Pazarlama ve Perakende, 64, 3; Radyo-Televizyon, 75, 1; Rehber Öğretmen, 40, 696; Rusça, 60, 2; Sağlık Bilgisi, 50, 9; Sağlık/Acil Sağlık Hizmetleri, 50, 34; Sağlık/Çevre Sağlığı, 50, 1; Sağlık/Diş Protez, 40, 1; Sağlık/Hemşirelik, 40, 86; Sağlık/Sağlık Hizmetleri Sekreterliği, 80, 1; Sağlık/Tıbbi Laboratuvar, 81, 3; Sanat ve Tasarım/İç Mekan Dekorasyon, 80, 1; Seramik ve Cam Teknolojisi, 72, 2; Sınıf Öğretmenliği, 73, 2604, Sosyal Bilgiler, 79, 275; Tarım Tek./Bahçe ve Tarla Bitkileri, 40, 1; Tarih, 78, 147; Teknoloji ve Tasarım, 40, 157; Tekstil Tek./Tekstil, 80, 1; Tekstil Tek/Tekstil İplik, 80, 1; Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, 70, 14; Türk Dili ve Edebiyatı, 69, 668; Türkçe, 84, 478; Ulaştırma Hizmetleri, 50, 2; Yiyecek İçecek Hizmetleri, 55, 22; Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği, 30, 308..

Anadolu Ajansı

F

Fırtına

Guest
11 bin 544 öğretmenin ataması yapıldı/ TIKLAYIN/ Video

Milli Eğitim Bakanlığında (MEB) düzenlenen törenle 11 bin 544 öğretmenin ataması yapıldı.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

MEB Başöğretmen Salonu'nda düzenlenen törene Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de katıldı. Törende bilgisayar kurasıyla 11 bin 544 öğretmenin ataması gerçekleştirildi.

Öğretmen atamaları için 18-24 Ağustos arasında başvuru alınmıştı. 11 bin 544 kadro için 57 bin öğretmen adayının başvurduğu öğrenildi.

Atama sonuçları ''http://personel.meb.gov.tr'' internet adresinden öğrenilebilecek.

Törende konuşan MEB Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, 18-24 Ağustos 2011 tarihleri arasında öğretmenlik için 57 bin 952 adayın başvurduğunu, bu adaylardan 55 bin 718'sinin başvurusunun uygun bulunduğunu bildirdi. Yalçın, 55 bin 718 aday arasından 80 ayrı branşta 11 bin 544 kadroya atama yapılacağını belirtti.

Törende, Bakan Dinçer'in konuşmasının ardından bilgisayar kurasına geçildi ve KPSS puan sıralamasına göre 11 bin 475 adayın ataması yapıldı. Atamalar sonucunda taban puanlar Müzik Öğretmenliğinde 59.9, Okul Öncesi Öğretmenliğinde 67.2, Sınıf Öğretmenliğinde 80.5, Tarih Öğretmenliğinde 84.6, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliğinde 84.0, Türkçe'de 89.2 olarak gerçekleşti.

Öğretmen olarak atananlar, 5 Eylülde göreve başlayacak. Atama sonuçları MEB'in internet sitesinden öğrenilebilecek.

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER SALON DIŞINDA EYLEM YAPTI

Milli Eğitim Bakanlığı'na yürümek isteyen atanamayan öğretmenler çevik kuvvet barikatıyla durduruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nda bugün gerçekleştirilecek olan öğretmen atamalarını protesto etmek için ülke genelinden sabah saatlerinde Ankara'ya gelen öğretmenler Güvenpark'ta toplandı. Aralarında bir süre önce hayatını kaybeden Şafak öğretmenin annesi ve kardeşinin de bulunduğu öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı'na yürümek istedi. Grup çevik kuvvet tarafından durduruldu. Grubun içinde gelinlik giyen bir öğretmen adayı dikkat çekti. Gelinlikli öğretmen adayı Fatma Yılmaz, 30 yaşında olduğunu ve ataması yapılmadığı için evlenemediğini söyledi.

Atanamayan öğretmenlerin simgesi haline gelen ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Şafak Bay'ın annesi Meryem Bay, oğlunun bugün doğum günü olduğunu belirterek, "Onun mücadelesine destek için buradayım" diye konuştu. Öğretmenlerin Güvenpark'taki bekleyişi sürüyor.

Tekerlekli Sandalye