Ölen emekli subay babamın maaşını yetim maaşı olarak alabilirmiyim

muratcemm

Üye
Üye
iyi günler

ben 2022 den maaş alıyorum babam rahmetli (silahlı kuvvetlerden emekliydi) yetim aylığı için müracat etsem (% 48 özürlü raporum var).Acaba babamın maaşını yetim maaşı olarak alabilirmiyim

septik

Editör
Editör
Sgk nın sizi göndereceği bir hastahaneden en az %60 özür raporu almanız halinde yetim maaşından faydalanabilirsiniz.

muratcemm

Üye
Üye
Sgk nın sizi göndereceği bir hastahaneden en az %60 özür raporu almanız halinde yetim maaşından faydalanabilirsiniz.

eski %48 yeterli olmuyor yani ben o %48 lik raporu hakem hastane tabir edilen üçüncü hastaneden almıştım çünkü ilk gittiğim hastane %37 rapor verince sgk ya itiraz ettim ve sgk da beni ikinci hastaneye yönlendirdi oradanda %69 verdiler ve sonuç olarak hakem hastane tabir edilen üçüncü hastaneye sevk oldum orasıda %48 verdi bu bir sorun olurmu acaba??

septik

Editör
Editör
2022 Maaşı için alınan raporlar yetim maaşı için geçerli olmuyor siz yetim maaşı için sgk ya müracat etmeniz gerekir, sgk nın sizi göndereceği bir hastahaneden yetim maaşı için ayrı bir rapor almanız gerekiyor o rapor %60 ve üzerindeyse yetim maaşı almaya hak kazanıyorsunuz.

muratcemm

Üye
Üye
yani sayın admin, sgk beni yeniden hastaneye yönlendirdiğinde rapor için silbaştan bütün doktorları dolaşmammı gerekecek? Tam bir ölüm, eski %48 lik raporuma başıma yeni musallat olan akut böbrek yetmezliği rahatsızlığını ekletemezmiyim?

septik

Editör
Editör
Malesef evet tekrar rapor almanız gerekecek, fakat yeni hastalık ekletme diye birşey yok tüm doktorları dolaşarak tüm şikayetlerinizi söylersiniz ve heyetin vereceği oran sizin yetim maaşı alıp alamayacağınızı belirler.

muratcemm

Üye
Üye
pekii, çok teşekkür ederim..

Tekerlekli Sandalye