ÖMSS 2.Tercihler ne zaman olacak?

özer özkan

Üye
Üye
sağolasın sayın mr.boris dikkatli tercih yapacam

bulent0001

Üye
Üye
marcus bu alan kodları hakkında biraz bilgi verirsen sevinirim.ben ticaret lisesi muhasebe bölümü mezunuyum sence hangi alanlarda tercih yapmam gerekir.teşekkür ediyorum verecegin bilgiler için...

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi senin tercih edebileceğin alan kodları şu anda bu makinede olmadığından dolayı göremiyorum ancak verdiğin bilgilerden şu başlıklar olur
herhangi bir lise mezunu olamak
lisede muhasebe bölümü mezunu olmak
erkek olmak

eğer varsa
?? sınıfı ehliyete sahip olma
meb onaylı bilgisayar sertifikasına sahip olamak.

sanırım sizin bilgisayarlı muhasebe eğitiminiz var bu yüzden eğer bu başlıklı kod varsa onada başvurabilirsiniz.

marcus_oredius

Üye
Üye
bence bülent0001 sizin tercihlerde bakacağınız iş kolları düz memuriyet, muhassebe, veri hazırlama ve kontrol işletmenliği olur.

reiis

Üye
Üye
hele bi tercih acilsinda bunlar kolay

bi soz vardir oglan evi davul zurna kiz evinin haberi yok

bizim iste o iş tercih işide muamma

Sent from my iPhone using Forum Runner

cozef01

Üye
Üye
arkadaşlar herkese selam ben de ömss ye girdim 70 puan aldım tercihlerde adana hatay mardin yazdım sadece yerleşemedim sizce 2.atamada yerleşme ihtimalim var mı??

marcus_oredius

Üye
Üye
biraz daha bilgi verebilirsen

eğitim düzeyi

buna göre yorum yapabilelim

sevme_

Üye
Üye
slm arkadaşlar marcus bir sorum olucak ben ticaretlisesi mezunuyum bölüm muhasebe ama uzun zaman geçti aklımda pek bişi kalmadı diyelim atandım atandığım yer muhasebe ile ilgili olursa benim bilgilerimi tazelerler mi bana şunu yapıcaksın filan diye gösterirler mi? saygılar

sevme_

Üye
Üye
slm arkadaşlar marcus bir sorum olucak ben ticaretlisesi mezunuyum bölüm muhasebe ama uzun zaman geçti aklımda pek bişi kalmadı diyelim atandım atandığım yer muhasebe ile ilgili olursa benim bilgilerimi tazelerler mi bana şunu yapıcaksın filan diye gösterirler mi? saygılar sevgiler

marcus_oredius

Üye
Üye
sevme_ sonuç olarak terimleri biliyorsundur muhasebe üzerinde. birçok muhasebe işlemi bilgisayar üzerinden yapılır. eğer böyle bir yere atanırsan bir iki haftada neyin ne olduğuna dair kavrayışın artar.

zaten ilk yılında aday memur olduğundan sana direk olarak şunu yap bunu yap diyecekler.

cozef01

Üye
Üye
lise düzeyinde girdim puanım 70.44292 Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 14491 Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 14491 cevabınızı bekliyorum...

marcus_oredius

Üye
Üye
eğer çokama çok dikkatli olursan şansın var şu anda 13binlerdesin sıra olarak. senin puan olarak kritik bir yerdesin üsteki arkadaşların tercihi senin yapacağın tercihleri bifiil etkileyecek. tavsiyem normalde yazmayı düşünmeyeceğin yerleri de tercih etmeyi düşünmelisin.

cozef01

Üye
Üye
eğer çokama çok dikkatli olursan şansın var şu anda 13binlerdesin sıra olarak. senin puan olarak kritik bir yerdesin üsteki arkadaşların tercihi senin yapacağın tercihleri bifiil etkileyecek. tavsiyem normalde yazmayı düşünmeyeceğin yerleri de tercih etmeyi düşünmelisin.

tamam çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için umarım atanırım :(

ervah

Üye
Üye
Selamın aleykum...Hayırlı Cumalar diliyorum ...
Az önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından gelen bi maili sizlerle paylaşmak isterim...Mail hayli uzun ama içi bi o kadar boş.Özetle şunu diyor 2, yerleştirmeler 1. de atananların göreve başlamasından sonra,boş olan kurum kıadrolarının belirlenmesinden sonra olacak.Buda ösym nin sitesinden duyrulacak.Atanan arkadaşların bi çoğu göreve başlamamışken 2.tercihleri beklemek hayal olur.
Bize düşen sabırla beklemek.Benim tahminim bu yıl sonu 2. tercih sonuçlar ve atamalar 2013...Hayırlısı...

sevme_

Üye
Üye
cevabın için sağol marcus bu arada sayın başbakanın son açıklamaları yanlış anlamadysam ek yerleştirme olucakmış 15 bin kişi atancakmış öyle olursa 75 üzeri düz lise birisiin şansı nedir*? sevgilerle

İsen Buga

Üye
Üye
Sanslar herzaman yazı ve turadır. %50 yani..

İmam hatiplere 35 puan alanlar bile yerleşti. Demekki iyi bir sanş gerekiyor :)..

baracuza

Üye
Üye
selamlar arkadaşlar ben 76,5 puan aldım önlisans ilk tercihimde yerleşemedim nasip değilmiş şimdi ek yerleştirmeyi bekliyorum bakalım nasipte ne olacak. Aklımda şöyle bir soru var çok zamandır acaba ek yerleştirmede tercih yapsammmı yoksa 2. yerleştirmeyi bekleyip alanımla alakalı bir yer çıkarsa orayımı yazsam ( harita teknikeriyim) bir türlü karar veremedim nasıl yapmalı ?

İsen Buga

Üye
Üye
selamlar arkadaşlar ben 76,5 puan aldım önlisans ilk tercihimde yerleşemedim nasip değilmiş şimdi ek yerleştirmeyi bekliyorum bakalım nasipte ne olacak. Aklımda şöyle bir soru var çok zamandır acaba ek yerleştirmede tercih yapsammmı yoksa 2. yerleştirmeyi bekleyip alanımla alakalı bir yer çıkarsa orayımı yazsam ( harita teknikeriyim) bir türlü karar veremedim nasıl yapmalı ?

Yerinizde olsam mesleğime uygun pozisyon varsa işaretlerim. Bu arada ek yerleştirme diye birşey olmaz. Olsa olsa 2 yerleştirme 3 eyrleştirme olur. Yerleşemeyenler yada vazgeçenler yada boş kalan kadro için sonraki yerleştirmede olur. ÖYSM mutlaka dolmasıg ereken okullar için ek yerleştirme diye tabir edilen sözcükler ÖMSS de öyle telafuz edilmez. Dolayısıyla sizin anladığınız ek yerleştirme aslında 2 yerleştirmedir.
Yani birisi bağıracak durun bu kadro daha dolmadı diğer kadro açmayın demek olur. Dolmayan yada farklı kurumlarda yeni kadro alımları olacaktır.

Bence 2 yerleştirme diye telafuz etmek ve öyle algılamak gerekiyor.

marcus_oredius

Üye
Üye
önlisnasta 76.5 puan o kadar kötü değil. dikkatli tercihlerle yerleşebilirsin.

gazeteci28

Üye
Üye
Sanslar herzaman yazı ve turadır. %50 yani..

İmam hatiplere 35 puan alanlar bile yerleşti. Demekki iyi bir sanş gerekiyor :)..

Orta öğrenim düzeyinde atamaları ve puanları analiz ettim. en düşük puanla sağlık hizmetlerine atama yapıldı. Sağlık bakanlığı sağlık hizmetleri için sağlık meslek lisesi kodunu ararken, tarım bakanlığı yine tarımla ilgili liselerin kodlarını ararken, diyanet işleri başkanlığı imam hatip lisesi mezunları için okul kodunu yeterli görmemiş üstüne üstlük birde yeterlilik belgesi istemiştir.
İmam hatiplilere bu haksızlık yapılırken ayrıcalık yapıldığını söylemek cehalettir.

Diyanet işleri başkanlığı numunelikte olsa personel alımı için bir kaç tane dahi yalnızca imam hatip lisesi koduyla personel almasını bekliyoruz. Ya da bu okulları kapatın gitsin.

Saygılarımla

Tekerlekli Sandalye