ÖMSS - 2012/1 Tercihlerini Yapan Arkadaşlar: Liste - Puan ve Sıralamasının Yorumları

YassaX

Üye
Üye
YassaX
bende önlisans mezunuyum puanım :78 sıramalam 930
1) miili egitim (amasya ilceler)
2)milli egitim( tokat ilçeler)
3)miilii egitim (yozgat ilçeler)
4)türkiye kamu hastaneleri kurumu (corum ilceler)
5)türkiye kamu hastaneleri kurumu (yozgat ilceler)
6)sosyal guvenlık kurumu (tokat ilceler)
7)sosyal guvenlık kurumu (yozgat ilceler)
8)türkiye kamu hastaneleri kurumu veri hazırlama ve kontrol işletmeni :yozgat tül ilceler )
9)türkiye kamu hastaneleri kurumu veri hazırlama ve kontrol işletmeni(ankara tüm ilçeler)
10)sosyal guvenlık kurumu (konya tüm ilçeler)
11)türkiye kamu hastaneleri kurumu veri hazırlama ve kontrol işletmeni (konya tüm ilçeler)
12)sosyal guvenlık kurumu (corum tüm ilçeler )
13)sosyal guvenlık kurumu (cankırı tüm ilçeler )
14)miili egitim (cankırı tum ilçeler)
15)miili egitim (mardin tüm ilçeler ) benim tercihlerim nasıl atanma sansım ne ?

pıtırcık ; 10. ve 11. Tercihlerin olan Konya Tercihleri bana gore Ölü Tercih Yani boşa tercih olmuş . Cunku Üst sıradaki tercihlerine gore daha cok talep goreceğinden puanları yuksek olacaktır. O acıdan bu sekilde yorumluyorum . Sıralamanıza uygun il tercihlerinde bulunduğunuzu dusunuyorum. Bende Yuzde olarak şansınız 50 nin üzerlerinde yani olumlu . Ancak takdir edersiniz ki ; Merkezi Yerleştirme olacak ve ÖMSS yerleştirmeleri ilk olacak. O nedenle kesin olur ya da kesin olmaz diyemiyorum .Hakkınızda Hayırlısı Olsun.

derderbo

Üye
Üye
Evet...! tamam anladim saygilarmi hurmetlerimi bildiryorum basarilar

YassaX

Üye
Üye
derderbo ; Teşekkürler :) Sağolasiniz ... Bu Sitede Sorularınız Hic Bir Zaman Cevapsız Kalmayacaktır :)

abdullah 1981

Üye
Üye
puan 80 meslek lisesi elektrik
1- 10020123395 türkiye kamu hast. kurumu teknisyen manisa
2- 10020123337 türkiye kamu hast. kurumu teknisyen aydın
3- 10020123353 türkiye kamu hast. kurumu teknisyen denizli
4- 10020123349 türkiye kamu hast. kurumu teknisyen çanakkale
5- 10020123339 türkiye kamu hast. kurumu teknisyen bilecik
6- 10020123345 türkiye kamu hast. kurumu teknisyen burdur
7- 10020123415 türkiye kamu hast. kurumu teknisyen sinop
8- 10020123351 türkiye kamu hast. kurumu teknisyen çorum
9- 10020123495 türkiye kamu hast. kurumu teknisyen bayburt
10-10020123419 türkiye kamu hast. kurumu teknisyen trabzon
11-10020123335 türkiye kamu hast. kurumu teknisyen artvin
12-10020123635 kredi yurtlar kurumu teknisyen yrdm havran/blk
13-10020123633 kredi yurtlar kurumu teknisyen yrdm biga/çnk
14-10020123717 kredi yurtlar kurumu teknisyen yrdm alaşehir/mns
15-10020122451 meb/hizmetli konya
bu tercihlerim hakkında fikriniz nedir acaba

marcus_oredius

Üye
Üye
hayır ama yurt kur daha belirgin bir şansa sahip olduğunu düşünüyorum. ve bildiğim daha yüksek puanlı kişisel olarak tanıdığım kişilerdende üst sıradaki yerleri yazanlar olduğunu biliyorum. ama yurtkur genel olarak rahatr olduğundan kötü bir tercih olduğunu söylemiyorum hatta çok iyi tercihler olduğunuda belirtmeliyim. şimdi diğer yandan aydın denizliye izmirden tercih edebilecek çok arkadaş var çanakkalede istanbul dağlımı içersinde diye düşünmekteyim. ama umarım istediğin yere atanırsın bu benim yorumum .

abdullah 1981

Üye
Üye
hayır ama yurt kur daha belirgin bir şansa sahip olduğunu düşünüyorum. ve bildiğim daha yüksek puanlı kişisel olarak tanıdığım kişilerdende üst sıradaki yerleri yazanlar olduğunu biliyorum. ama yurtkur genel olarak rahatr olduğundan kötü bir tercih olduğunu söylemiyorum hatta çok iyi tercihler olduğunuda belirtmeliyim. şimdi diğer yandan aydın denizliye izmirden tercih edebilecek çok arkadaş var çanakkalede istanbul dağlımı içersinde diye düşünmekteyim. ama umarım istediğin yere atanırsın bu benim yorumum .

çok teşekkür ederim allah herkesin gönlüne göre versin inş

elazigli

Üye
Üye
merhaba bende düz lise puanım 85.97047 sıralamam 1577
TERCİHLERİM:

01. Tercih TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (ELAZIĞ / TÜM İLÇELER - Taşra)
02. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ELAZIĞ / TÜM İLÇELER - Taşra)
03. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / ANBAR MEMURU (ELAZIĞ / TÜM İLÇELER - Taşra)
04. Tercih BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (ELAZIĞ / MERKEZ - Taşra)
05. Tercih MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI / HİZMETLİ (ELAZIĞ / TÜM İLÇELER - Taşra)
06. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / SANTRAL MEMURU (ELAZIĞ / TÜM İLÇELER - Taşra)
07. Tercih BİNGÖL İL ÖZEL İDARESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (BİNGÖL / MERKEZ - )
08. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (BİNGÖL / TÜM İLÇELER - Taşra)
09. Tercih TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (TUNCELİ / TÜM İLÇELER - Taşra)
10. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (MUŞ / TÜM İLÇELER - Taşra)
11. Tercih BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (MUŞ / MERKEZ - Taşra)
12. Tercih TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (MUŞ / TÜM İLÇELER - Taşra)
13. Tercih TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (BİTLİS / TÜM İLÇELER - Taşra)
14. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (KARS / TÜM İLÇELER - Taşra)
15. Tercih MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İSTANBUL / TÜM İLÇELER - Taşra)

marcus_oredius

Üye
Üye
bence son tercihin ölü tercih olmuş. ama tercihlerin güzel umarım istediğin yere atanırsın

elazigli

Üye
Üye
varmı başka gördüğünüz elazığı tercih eden acaba

abdullah 1981

Üye
Üye
merhabalar konumuzla alakalı değil ama 2022 emekliliği hakkında sorularım olacak benim raporum %50 ve şuan biryerde çalışmıyorum özürüm kaple alakalı acaba 2022 kanun kapsamında maaş alabilirmiyim ve bu maaş çalışmamı veya devlet sektöründe işe girmemi engeller mi

Nonamex

Üye
Üye
Yazılanların hepsini okudum, yaptığım gözlemlerden bazılarını paylaşmak istedim..
Öncelikle sadece Şehire bakarak şurası ölü tecih burası diri tercih yorumu yapmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum, yapılan tercihin kadro sayısı, alanı ve derecesi çok önemlidir, örneklemek gerekirse, Afyondaki 1 kişilik 7.dereceki teknikerlik kadrosu, İzmir'de bulunan 10. derece memurluk yada hizmetli kadrosuna göre çok daha tercih edilebilecek bir yerdir diye düşünüyorum, ve ayrıca genel olarak ölü tercih diri tercih belli başlı bazı kadrolar dışında çok geçerli oldugunu sanmıyorum, Sonuçta 15 tercih hakkımız var heryeri yazabilme imkanımız olmadıgından biraz da şans faktörü devreye giriyor, çoğu kadro 1 kişilik olduğu için bunları söylüyorum yani kendimden örnek vermem gerekirse yazabileceğim 200den fazla yer varken ben 15 tane yazabildim umarım anlatabilmişimdir, inşallah herkes için hayırlısı olur teşekkürler...

teamtech

Üye
Üye
ömss için tercih yapan konya adaylar buraya yaziniz

S.A BEN KONYALI OLDUGUM İÇİN KONYA YA TERCİHİMİ YAPTIM HAYIRLISI ARKADAŞLAR AŞADAKİ LİNKİM ...SECTIM

hepsi konya:

01. Tercih TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / HİZMETLİ (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
02. Tercih İÇİŞLERİ BAKANLIĞI / HİZMETLİ (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
03. Tercih TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU / HİZMETLİ (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
04. Tercih ADALET BAKANLIĞI / HİZMETLİ (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI / HİZMETLİ (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
06. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / HİZMETLİ (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)

marcus_oredius

Üye
Üye
nonamex ölü tercih derken genelde enfazla tercih edlen yerleri söylüyoruz. mesela diyelim örnek olarak ankara istanbul bursa konya izmir erzurum gibi yerler enfazla tercih alan yerlerdir. bu yerlerin toplamda diyelim 250 kişi alıyor hadi ilk 250 den yüzde 60 tercih etse bile ilk 500 kesin tercih edecektir. neden mi genel ulaşım yaşam standartların yüksek olaması.artı birçok durumda memur ve hizmetli ayrımı pek olmamakta çünkü yazanlar o olmazsa bu olsun en azından diye bunları da yazmakta bu yüzden ilk 500 üstünde olduğu zaman veya daha farklı illerin altında olunca bu tercihler ölü denir. bunda saygısızlık ve başka birşey değil. ayrıca bu yorumlar kendi aramızda yorum yapan kişi ye ait görüşlerdir. siz farklı bir şekilde yorum yapacaksın onuda dinlemek isteriz. ama lütfen kişilerin yaptığı yorumları eleştirmeden önce düşünün.

marcus_oredius

Üye
Üye
teamtech acaba sıra durumunuzu öğrenim durumunuzu ve puanınızı yazabilirmisiniz.

Nonamex

Üye
Üye
nonamex ölü tercih derken genelde enfazla tercih edlen yerleri söylüyoruz. mesela diyelim örnek olarak ankara istanbul bursa konya izmir erzurum gibi yerler enfazla tercih alan yerlerdir. bu yerlerin toplamda diyelim 250 kişi alıyor hadi ilk 250 den yüzde 60 tercih etse bile ilk 500 kesin tercih edecektir. neden mi genel ulaşım yaşam standartların yüksek olaması.artı birçok durumda memur ve hizmetli ayrımı pek olmamakta çünkü yazanlar o olmazsa bu olsun en azından diye bunları da yazmakta bu yüzden ilk 500 üstünde olduğu zaman veya daha farklı illerin altında olunca bu tercihler ölü denir. bunda saygısızlık ve başka birşey değil. ayrıca bu yorumlar kendi aramızda yorum yapan kişi ye ait görüşlerdir. siz farklı bir şekilde yorum yapacaksın onuda dinlemek isteriz. ama lütfen kişilerin yaptığı yorumları eleştirmeden önce düşünün.

Dostum sen niye sinirlendin ki :) ve eleştiri yapmak kötü değildir insanları geliştirir doğruyu bulmanın anahtarıdır, ben kimseye saygısızlık yapıyorsunuz da demedim, aynen senin belirttiğin gibi yorumu yapan kişiye ait görüşlerdir, ben de kendi görüşümü belittim, verdiğin örneği de sana açıklayayım İzmir,İstanbul,Ankara,Bursa... gibi iller en çok tercih alan iller ve aynı zamanda en çok kadrosu olan iller şimdi bunların toplam 400 kadrosu olsa, sınavda 300. olan kişi İzmir'i yada Ankara'yı yazdığında forumda gördüğüm kadarıyla direk ölü tercih olarak adlandırılmasına katılmadıgımı belirttim, ayrıca kimin kendi gurubunda kaçıncı olduğunu bilmeden şurası ölüdür burası diridir demek bana göre doğru değil diye düşündüm ve bunu belirttim. Şimdi sen bana söyle o zaman ben önlisansta 250. sıradayım 3249 kadrosu kendi alanım bilgisiyar bölümü mezunuyum ve sadece bu 3249 koduna uygun olanların tercih edebileceği bir kadro için İstanbul, İzmir, Ankara ölü tercih midir ? ben sıralamada 250.ciyim ama bölüm olarak belki 1.yim belki 250 umarım söylemek istediğimi anlatabilmişimdir. Son olarak tercihlerde, en üst sıralara en çok istenilen olma ihtimali en az olandan daha bir olacak olana doğru yapılmasını da mantıklı buluyorm, teşekkürler... :)

Tekerlekli Sandalye