ÖMSS-2012 Sınav Soru ve Yanıtları: ÖSYM'nin Tarafından Yayınlanmıştır

world56

Üye
Üye
world56
Öyle büyük konuşma tabi bir bakışta 50 net çıkarabliyosan sen prof olursun Önce sınava gir ondan sonra çıkar 50 neti

ben sadece 50 netin tahmini için söyledim. ben büyük konuşmuyorum ama yine de büyük konuşmamak gerekir. eğer o zaman benim 3 ay önceden rapor olsaydı ben sınava paşa paşa çalışırdım onun için 50 net tahminde bulundum. zaten kpss ye 7 aydır zamanı evde ders çalışarak geçiriyorum şimdilik kpss ye 4 ay kaldı. inşallah hayırlısı olur...

namso42

Üye
Üye
39 Net.. Hayırlısı Olur İnş...

Arkadaşlar Tercihler Ne Zaman Açıklanır?
Tercihleri ÖSYM'nin sitesinden mi yapacağız?
Tercih Yaparken Nasıl Bi yol İzlemeliyiz?

Bilgi verirseniz Sevinirim.. Teşekürler..

BURAK ÇÖMEZ

Üye
Üye
Oldu da bu 7 binlik gruba giremedik peki daha sonraki alımlarda bizi alacaklar mı?Daha sonra alım olacak mı?

BURAK ÇÖMEZ

Üye
Üye
Herkese geçmiş olsun.Öncelikle herşeyin hayırlısı.Ben 39 - 40 net civarında hesapladım.Atanma ihtimalim var mı?Bu 7000 lik kadroya giremezsek daha sonra alım olur mu ve girebilir miyim?

YassaX

Üye
Üye
namso42 ve BURAK ÇÖMEZ ; öncelikle ilk atamadaki alım sayısı 7.000 olmayabilir.. Sebebi de şu ; 28 Nisan Cumartesi yani sınavdan 1 gun once Bakan Fatma ŞAHİN; ilk atamadaki engelli kontenjanını 7.000 e yukselttiklerini acıkladı ve aynı sekilde ÖSYM Başkanı Ali DEMİR'de 7.000 acıklamasında bulundu.. Fakat 30 Nisan 2012 Pazartesi günü Bakan Faruk ÇELİK; ilk atamada 5.000 engelli alacaklarını ifade ettiler.. İç biraz Çorbaya döndü ...Bekleyip göreceğiz.. Sınav Sonucları benim tahminime göre 28 Mayıs 2012 Pazartesiden itibaren acıklanır düşüncesindeyim.. Tercih Liseteleri konusunda şu şekilde yorumda bulunabilirim: Haziranın 15 inden sonra ÖSYM tarafından Tercih Listeleri yayınlanır.. Cunku Lisans 4. Sınıfta , Ön Lisans 2. Sınıfta ve Lise Son Sınıfta olup Mezun durumda olabilecekleri magdur durumdan bırakmamak icin 15 haziran sonu Temmuz ayına yakın bir zamanda Tercihleri alabilirler.. Son sınıf okuyanların tercih yapabilmesi icin; Tercih Listelerinin tesliminin son günü mezun olma şartı arandığı icin o sekilde bir yorum yaptım.. .. Bu arada Sınav Sonucları 2 yıl gecerli olacak.. ilk atamada diyelim 5.000 kisi atandı.. Geriye 15.000 bine yakın Engelli Kontenjan acığı kalıyor .. 2., 3., ve hatta 4. atama bile olabilir.. Karamsar olmayın, olumlu bakın.. Herkes Hayırlısı Neyse O Olsun..

NOT : Bu arada Netlerinizi yazarken ; Mezuniyetiniz ve Özür Grubunuzu da yazmayı ihmal etmeyin .. Saygılarımla

dorubey

Üye
Üye
Merhaba,
Lisans Düzeyi Ortopedik engelli olarak girdim.
Toplamda 25 civarı netim çıkar sanıyorum. İlk atama için yeterli değil elbette ama bir umuttur işte...bekleyip görmek gerek. Neredeyse sıfıra yakın bir hazırlıkla bu kadar net yapabilmiş olmama da ayrıca seviniyorum. Lise biteli 21 yıl , üni.biteli 15 yıl olmuş...Bunca zaman sonra ilk kez sınava giriyorum , kendimi başarılı buldum

Aslında OSYM de benim gibi düşünse ilk atamada hemen yerleşirim :D
Herkesin gönlünce olması dileğiyle, saygılar...

gulay_06

Üye
Üye
ben lisans düzeyi dil ve konuşma bozukluğu olarak girdim hesaplamadım netlerimi zaten kötü geçmişti :( hayırlısı Allahtan

YassaX

Üye
Üye
dorubey; Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun .. Genel anlamda Lisans Mezunlarının netleri 20 ila 45 arasında değişiyor .. Eğer sitelerde cok fazla yuksek net yaptım diyen varsa; cok fazla itibar etmemek lazım.. İnsanlar Sorular ve Cevaplar yayınlanmadan soruların zorluğundan dert yaniyorlardı.. Bazı sitelere bakıyorum da ; Netler havada uçuşuyor .. Önemli olan Sınav Sonucları acıkladığında ; Lisans acısından baktığımızda 5.145 kisiden kacıncı sırada olduğumuz ve Lisans Mezunu Kac tane Engelli Alınacağı.. Puan bu aşamada cok bisey ifade etmeyecek.. Cunku ÖMSS nin bir öncesi yok, tavan - taban paunı diye bisey yok ..Bekleyip goreceğiz.. Bende Lisans - Genel Özürlü Girdim .. Hazırlanmama ragmen, süre yonunden sıkıntım oldu.. Zaten toplamda 45 Soru işaretleyebilmistim. Hatırladığım kadarıyla 35 Civarında bir net bekliyorum..YUCE RABBIM Hepimizin Gönlündekinin Hayırlısını Versin ...

gulay_06; Haklısın. Hayırlısı ALLAH'TAN ...

dorubey

Üye
Üye
@ozkancey,
Siz de haklısınız...İlk kez bu tarz bir sınav yapılıyor ve neyin nasıl olacağı hiç bilinmiyor. Taban-tavan puan belirlenecek mi ? yoksa özür grubuna göre mi bir tasnif yapılacak? Tam bir kavram karmaşası var...Zaman neler getirecek hep beraber göreceğiz. Cümlemizin hakkında hayırlısı olsun, saygılar...

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS - 2012 Sınav Sonuçları Tahminim 18 Mayıs 2012 Cuma günü Aksam üstüne doğru; ya da cok dusuş bir ihtimal ise ; 21 Mayıs 2012 Pazartesi gunu .. Hayırlısı Bakalım ....

Tekerlekli Sandalye