ÖMSS Ataması sonrası kurum değişikliği yapabilir miyiz?

erolktll

Üye
Üye
Arkadaşlar ben bu konuyu çok merak ediyorum buna göre tercih yapacağım ...

diyelim milli eğitimde bir kadroya yerleştik ileriki zamanlarda mesela tapu ya yada sağlık bakanlığına geçme şansımız var mı bi hocam bana yok dedi

bilgi verirseniz sevinirim..

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi üniversitelerde değiştirmek ancak bercaiş yöntemiyle olmakta o bile zordur. kısaca üniversitelerde memur olarak başladığınız üniversiteden emekli olabilirsiniz. diğer bildiğim kadarıyla aynı zorluklar olmasada yinede zor olarak duydum.

YassaX

Üye
Üye
erolktll ; Devet Memuru Olduktan Sonraki Aşamayı Çok bilmiyorum ancak ; Öncelikle ÖMSS ile Yerleştikten Sonra ; Aday Memur oluyorsunuz. Her Kurumda Farklılık Gostermekle birlikte 1 Yıl sonra Asaletiniz Tasdiklenince Asil Memur Olduktan sonra ; İzin Haklarınız , Tayin Haklarınız Oluyor ... Ancak ; Kurum Değiştirme Hususunda ; Bu konuda Daha bilgili Arkadaşlar yorumlarını yazarsa memnun oluruz ...

Saygılar ...

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi burdaki sendikalı bu işleri anlayan bir arkadaşıma sordum. çok zor ama olmayacak birşey değil bercaiş yapar diyor. ama asaleti aldıktan sonra 5yıl sonra mı olur 10 yıl sonra mı onu bilemem. artık denklikin çok önemli olduğunu belirtiyor yani diyelim siz lise mezunusunuz ve meb e memur olarak kurum değiştirmek istiyorsunuz bu olmaz. Meb bir çok kurumdan farklı olarak memur alımında en az önlisans istiyor. sağlık bakanlığının durumuda benzer olmakla beraber daha esnekdir.

bunlar devlet memuru bir arkadaşımın yorumudur. benim değildir.

erolktll

Üye
Üye
bercaiş ne oluyor ? ben istediğim okuduğum ünide çalışmaktı bugüne kadar ama bugün meb den bir görevli ile konuştum diyelim istanbul üni ye girdin oradan bi daha atanamazsın türkiye genelinde bi kurum değil sadece kurum içi olur ilçelerde filan dedi

marcus_oredius

Üye
Üye
bercaiş bir başka aynı kadrodaki bir memuru ile yer değiştirmektir. çok zor bulunuyor ve bazen pahalıya mal oluyor. mesela diyelim sen istanbul teknikte görev yapan bir memursun ve anadolu üniversitesinden bir memurla bercaiş yaptın o senin yerine geçiyor sen onun yerine. ama dediğim gibi çok zor ve külfetli. üniversitelerde genelde girdiğin bölümde kalırsın. tabi hocalrdan biri seni isterse o zaman oraya gidersin. genelde memura rahattır üniversiteler. asıl şirket personeli çok çalışır. saat 8de başlayıp saat 17de biter işin gece çalışırsan o zaman farklı ya 16-24 ve 24-8 olur veya 16-08olur. mebde daha önce dediğim gibi önlisans mezunu altı memur alımı yapmıyor. genelde hizmetli alıyor lise mezununu.

YassaX

Üye
Üye
Umarım Herkes ; Yerleştiği Yerden memnun kalırda; pişman olmaz. Sonradan Kurum ya da yer değiştirmek için çaba sarfetmek zorunda kalmaz kimse .

marcus_oredius

Üye
Üye
bugün öğrendiğim bir bilgi paylaşmak istiyorum. artık tayinler 2 yılda bir değil 3 yılda bire alınmıştır. eşim tayin başvurmak için araştırıken öğrendik.

YassaX

Üye
Üye
Hayırlı Olsun Ne Diyelim .

kelebek78

Üye
Üye
meraba ömss kurada çıktı ben diyanete atandım 6 ay veya 1 sene sonra kurum deyiştirerek hastaneye veya adliyeye vs.geçiş yapabilirmiyim sağ kol engelim var türban yapamıyorum zor olucak diyanette benim için

kelebek78

Üye
Üye
cevap alamadım

Tekerlekli Sandalye