Ömss Bilgilendirmesi

derderbo

Üye
Üye
Ayrıca mesleğiniz çok tutulan ve aranan bir meslek gurubu.İŞKUR ilanlarınıda takip edin.

gececi01

Üye
Üye
Kura ile yapılan 1.ve 2. atamalarda tüm kurumlar sadece hizmetli kodroları açmışlardır.Size tavsiyem Açık liseye hemen kaydınızı yapıp burdan lise mezunu olarak ÖMSS(yeni adıyla EMSS) sınavına girmeniz.Ayrıca bu sınavda yaş sınırı yoktur.hiç bir şey için geç kalmadınız.

sayın derderbo açık lise 1 yılda diplomayı vermiyor o bölümün puanını sınavlarda almanız gerekiyor çok iyi çalışsanız dahi tahminen 4 yılda 192 puanı olan elektrik bölümünü topluyorsunuz kaldıki sosyal ve maddi yaşantınızla yılda 2 sınavdan 10 puan toplasanız 10 yılda alabiliriz diplomayı ben hep böyle düşündüğümden açık liseye başvurmadım kimsede çıkıp bizi motive etmedi ben böyle düşünüyorum eğer farklı ise bana açık lisenin kolaylığından bahseden olursa kayıt olmayı düşünürüm

derderbo

Üye
Üye
sayın derderbo açık lise 1 yılda diplomayı vermiyor o bölümün puanını sınavlarda almanız gerekiyor çok iyi çalışsanız dahi tahminen 4 yılda 192 puanı olan elektrik bölümünü topluyorsunuz kaldıki sosyal ve maddi yaşantınızla yılda 2 sınavdan 10 puan toplasanız 10 yılda alabiliriz diplomayı ben hep böyle düşündüğümden açık liseye başvurmadım kimsede çıkıp bizi motive etmedi ben böyle düşünüyorum eğer farklı ise bana açık lisenin kolaylığından bahseden olursa kayıt olmayı düşünürüm

Daha önce ilk düşündüğünüz tarihte başvursaydınız o zaman çok iyi olurdu.henüz geç kalmış sayılmazsınız.
Sizlerde görüyorsunuzki kadro açan kurumlar en az lise önlisans ve lisans mezunları için talepte bulunuyorlar.

derderbo

Üye
Üye
Açık lise için kayıt kolaylığı yani lise diplamosu için çok çalışmalısınız.Elbette hiç birşey kolay değil,inan kardeşim isteyin yeter.çünkü mesleğinizle açıkta kalmazsınız.
Bu yüzden lise diploması sizin için çok önemli.Bende 15 sene kamu sınavlarına giriyordum son ömss sınavına daha çok çalıştım ve lise alanından 80 puan alarak cezaevlerine memur olarak atandım.isteyince olur,yeterki çaba gösterin.

amed

Üye
Üye
derderbo bey anladığım kadarıyla bu konuda bilgi sahibisiniz. bende bi kaç soru yöneştmek istiyorum. işitme kaybından %52 raporum var lise 3. sınıf öğrencisiyim allah kısmet ederse 2014 ömss ye girmeyi istiyorum nama bu konu hakkında hiç bir bilgim yok 1 şubat 2014 te 18 i mi dolduruyorum lise okurken sınava girebilir miyim ? başvuru tarihi nereden ne zaman yapılıyor. şimdiden teşekkür ederm

derderbo

Üye
Üye
derderbo bey anladığım kadarıyla bu konuda bilgi sahibisiniz. bende bi kaç soru yöneştmek istiyorum. işitme kaybından %52 raporum var lise 3. sınıf öğrencisiyim allah kısmet ederse 2014 ömss ye girmeyi istiyorum nama bu konu hakkında hiç bir bilgim yok 1 şubat 2014 te 18 i mi dolduruyorum lise okurken sınava girebilir miyim ? başvuru tarihi nereden ne zaman yapılıyor. şimdiden teşekkür ederm
Amed lise son sınıfta okuyanlar bu sınava son sınıfta okuduğuna dair öğrenim belgesiyle başvurabiliyorlar.
Merak etmeyin eski adıyla ÖMSS yeni adıyla EMSS olan sınav başvuruları başladığı zaman sitemizden duyuruları yapılacak.hangi şartlarda nerelere başvuracağınıza hangi evrakları isteniliyor onları bu sitemizdende duyururuz.
Zaten sınav başvurları daha 2014 ilk üç ayında ancak olur ozamana kadar inşallah lise diplomanızla başvuracaksınız .

gececi01

Üye
Üye
Açık lise için kayıt kolaylığı yani lise diplamosu için çok çalışmalısınız.Elbette hiç birşey kolay değil,inan kardeşim isteyin yeter.çünkü mesleğinizle açıkta kalmazsınız.
Bu yüzden lise diploması sizin için çok önemli.Bende 15 sene kamu sınavlarına giriyordum son ömss sınavına daha çok çalıştım ve lise alanından 80 puan alarak cezaevlerine memur olarak atandım.isteyince olur,yeterki çaba gösterin.

bugün ön bilgi için meslek lisesi açık öğretim elektrik böl. başvurdum ustalık belgem olması hasebi ile 1 ci sınıf ve bir çok dersten muafım hocalar yardım ettiler sağolsunlar 1.5 veya 2 senede mezun olacağım bu güzel haber ve ağustos kayıtlarını bekliyorum

derderbo

Üye
Üye
bugün ön bilgi için meslek lisesi açık öğretim elektrik böl. başvurdum ustalık belgem olması hasebi ile 1 ci sınıf ve bir çok dersten muafım hocalar yardım ettiler sağolsunlar 1.5 veya 2 senede mezun olacağım bu güzel haber ve ağustos kayıtlarını bekliyorum

İşte bu habere sizin adınıza sevindim,bu büyük bir şans sizin için.İnşallah herşey istediğiniz gibi olur

hayatyasak

Üye
Üye
arkadaşlar ben orta öğretim mezunuyum ömss sınavına gire bilirmiyim ve sınav kayıtları ne zaman ? ve sımdikten teşekkür ederim ....

derderbo

Üye
Üye
Ortaöğretim derken liseyimi kastediyorsunuz.başka başlıkta sorunuza cvp yazdım.

sevme_

Üye
Üye
derderbo arkadaşım uzun zamandır göremiyordum senin haberin var mı acaba düz lise mezunları 2014 yılında veya bu yıl ataması olucak mı ben 2014 yılı diye biliyorum bakan öyle açıklama yaptını hatırlıyorum

derderbo

Üye
Üye
Sevme kardeşim;Bakan fatma şahinle 3 nisanda Ankara Ato solununda başbakanımızın katıldığı "istihtamda engel yok"programında konuştuğumuzda yeni atamalar 2014 te yeni yapacağımız EMSS İle olacak dedi ancak aynı programda bakan faruk çeliklede görüştük,oda bize atamalara ocak 2014 ün başlarında devam edeceğiz dedi.
Bence faruk çelik daha tutarlı açıklama yapıyor.o yüzden emss den önce bir atama daha yapılacak.çünku DPB bakan Faruk çeliğin denetiminde.düşüncem bu.

Tekerlekli Sandalye