ÖMSS 'de haksız rekabet oluşturacak durumlar hakkında !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eren

Üye
ÖMSS 'de haksız rekabet oluşturacak durumlar hakkında !

omss.jpg

V

Vijdanatilla

Guest
Eren bey;gerçekten nedemek istediğinizi anlamadım.Kaç kere okudum sayamadım bile... Bize düşen şuan çalışmak tabiki buda benim görüşüm....

Saygılarımla

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Birader bune böyle?
3-5 resim koymuşsun kendince bir şeyler anlatmaya çalışmışsın ama anlatmaya çalıştığın şeyden kimse bir şey anlamıyor. Maksadın ben bilirim triplerine girip kendini tatmin etmekse hiç kusura bakma çok komik duruma düşüyorsun? istersen kendini daha fazla komik duruma düşürme emi.

Eren

Üye
Birader bune böyle?
3-5 resim koymuşsun kendince bir şeyler anlatmaya çalışmışsın ama anlatmaya çalıştığın şeyden kimse bir şey anlamıyor. Maksadın ben bilirim triplerine girip kendini tatmin etmekse hiç kusura bakma çok komik duruma düşüyorsun? istersen kendini daha fazla komik duruma düşürme emi.

büyük bir ihtimalle 2010 daki sınava girme fırsatınız olamamış
bu yıl bu sınavlar sağlık bakanlığının olası alımlarına hazırlanıyorsanız !
çok şanslısınız ! çünkü sizin gibi özel branşlarda yarışan fazla rakibiniz yok !

ama genel memurluk için özel branş eğitimi olmayanların girdiği sınavlarda !

bakınız ;
T.C. Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü

ve genel memurluk alımlarının neredeyse 3te 2 sinden fazlası !

işitme, görme, ve zihinsel engelli kategorilerinde atamalar yapılmıştır.
dahası sınav soru şekillerini inceler seniz !

en mağdur durumlar değerlendirilmiş olup !
bir çok sistem açığı unutulmasından ötürü !

2 gözü görmeyenlere hazırlanan sorular !
doğuştan işitme engellilere hazırlanan sorular !
düşük IQ seviyesindekiler için hazırlanan sorular !

kimler çözüyor kimler böyle yüksek puan alıyor diye biraz düşünsenize !

sınava çalışmak hazırlanmak inanınki sorun değil !

ama bu haksız rekabet durumlarında ötürü !
öncelikle en mağdur gruplardaki engelli kardeşlerimizin hakkı yendiği gibi !

bizler genel engel türünden değerlendirilenler ise en çok hakkı yenilen grup olacağımız oratada !

bu açıdan sizde genel memur alımlarına girecek biri olsaydınız !

böyle olayın ayrıntılarına girmeden genelleme ile konuyu kestirip atmazdınız !

konu hakkında konuşacağınız bir şey varsa buyrun söyleyin !

benim hakkımda lütfen kişisel yorumlarınızı kendinize saklayın.

V

Vijdanatilla

Guest
Eren bey;Sizin hakkınızda herhangi bir düşüncem yok bunu bilin. Bende genel engelli grubundan sınava giricem şuan tek düşüncem sınava çalışabilmek yukarda bahsettikleriniz şuan için kafamı bunlara veya başka birşeye yorarak meşkul etmek istemiyorum.

Tülayca

Üye
Üye
ömsssınavının ilkkez yapıldığını unutmamak lazım. 2010 yılındaki sınav başka bu başka yani. Tabi haksızlığın yaşanma ihtimalide varsa bunu birileri mutlaka dile getirmeli. Moralimiz bozulmasın demekle olmuyor. Yalnız eren bey konu açarken daha açıklayıcı bilgi verin. İlk mesajınızdan cidden bişey anlaşılmıyordu.

Eren

Üye
Eren bey;Sizin hakkınızda herhangi bir düşüncem yok bunu bilin. Bende genel engelli grubundan sınava giricem şuan tek düşüncem sınava çalışabilmek yukarda bahsettikleriniz şuan için kafamı bunlara veya başka birşeye yorarak meşkul etmek istemiyorum.

üzgünüm ama bunlar inkar edilemez gerçekler dahası bu durumun gerçek olup olmadığını diğer mesaja yazdığım linkteki kazananların engel türü gruplarına bakarak teyit edebilirsiniz !

burada tabi sorunu akıllarda meşguliyet yaparak insanların moraliniz bozmak istemem ama !
bu konuda sadece 1 kişi değil herkezin bir şey söylemez ise !

ister sınava full motivasyonlu gidilse bile malesef bu durumlar yüzünden !

sen anlının teriyle alacaksın ( misal ) 99 puan !

ama adam gidecek sistemdeki zafiyet sayesinde alacak 100 tam puan !

şimdi bu durum ortada üzülsek te bir şeyler değişmez !

e ne yapacağız derseniz !

bu resmi facebookta paylaşacağız ! herkesden ses gelirse bir çok yanlış düzelir !

başka çağre yok !

Eren

Üye
ömsssınavının ilkkez yapıldığını unutmamak lazım. 2010 yılındaki sınav başka bu başka yani. Tabi haksızlığın yaşanma ihtimalide varsa bunu birileri mutlaka dile getirmeli. Moralimiz bozulmasın demekle olmuyor. Yalnız eren bey konu açarken daha açıklayıcı bilgi verin. İlk mesajınızdan cidden bişey anlaşılmıyordu.

herkez dünyadaki tek özürlünün tek engellinin kendi olduğunu sanıyor !
diğer engellilerin engel türü grubu hakkında kafa yorum yok !
tabi onları kendimizden daha fazla önemsemiyeceğiz haliyle !
fakat sistemi araştırınca sistem !

bir engel türündekini alıyor ! %100 engel durumuna göre bazı kolaylıklar sağlıyor !
öyle ki bu durumdama %40 olanlarda fırsatı kaçırmıyor !

V

Vijdanatilla

Guest
Eren bey ben inkar etmiyorum.
Resim paylaştığınızı söyemişsiniz inanın bağladığım pc de böyle bir görüntü yok. Sistem tarafından paylaştığınız resim engellendisanıyorsam.

haspelkader

Üye
Üye
erene katılıyorum. birçok boşluk var birileri mağdur olcak :/ sorular farklı olursa alımlarda ona göre olmalı .eğer genel engellilerin soruları diğerlerine göre zor olacaksa alımlarda diğerlerine göre fazla olmalı. zihnsel problemeri olanları ayrı tutup ( değerlendirması nasıl yapıldığını bilemediğim için) geri kalanların soruları aynı olmalı saadece yorumlarkenn büyük küçük yazı yada refakatçi vs konularda artıları olmalı. bunların haricinde arkadaşın dediği gibi birebir tespit yapılmadı. haksızlıklar oalacak yoksa :/

Eren

Üye

kimin yazısını alıntı yapıp kime cevap yazdığımı görmüyormusunuz !?

ben size cevap vermemiştim !

YassaX

Üye
Üye
Yani gereksiz, ilgisiz , alakasız , insanlarin kafalarının karışmasına neden olan, boşa vakit kaybı.. ÖMSS ye 30 gun kala okumak zorunda ve yorum yapmak zorunda kaldiğiniz garip yazılar.. Ben bu yazıların artik bilincli olarak yazilip, insanlari sinavdan sogutmak, sisteme isyan edip, negatif dusunmeye tesvik etmek vs buna benzer dusunuyorum.. ÖMSS gibi bir Sınav Hazırlanıyor.. 20.000 - 30.000 atamadan bahsediliyor, bunun kıymetini bilmek lazım.. Hic bisey tabiki de dört dörtlük olmuyor .. Olanı da bu kadar kotu gostermeye gerek yok ... ÖSYM pazar gunleri dahi calisiyor Arkadasim, Rapor - Ön Kabul Belegelerini istiyor adaylarin bazılarından, hak ettikleri yerlerden ÖMSS ye girsinler diye. 3-5 Alakasız Fotografla , neyin ispatlandığını bir anlasam gam yemiyeceğim ... Bu tarz olumsuz ve buna benzer konular acılırsa, uyari yapmadan sileceğim bilginiz olsun

Tülayca

Üye
Üye
özkan bey, kusura bakmayın ama haksızlık ediyorsunuz. burası zgür bir ortam insanlar düşüncelerini özgürce yazabilmeli söyleyebilmeli. nasılki üniversite sınavlarında yapılan yanlışlıklarla ilgili internet ortamında bir yığın şey yazılıp çiziliyorsa aynı şey ömss içinde yapılmalı. yani sınava hazırlananların morali bozulur demek deve kuşu gibi kafayı kuma gömmeye benzer. ben üni sınavına gireceğim yıl sınavla ilgili neler söylenmediki...

siz ömss konusunda çok bilgilisiniz bunu yaptığınız paylaşımlardan görüyor sizi takdirde ediyorum. bence bu türden konulara tepki vermek yerine oluruna bırakmanız ve insanlara fikir özgürlüğü tanımanız daha doğru olur. ben sizden bunu bekliyorum açıkcası. saygılar.

YassaX

Üye
Üye
Tülayca Hanım ; evet ÖMSS Konularında bilgi sahibiyim ve bu site icin cok guzel seyler yaptığımı düşünüyorum ... Siz ne kadardir bu siteye giriyorsunuz bilemiyorum.. Ancak bu paylaşımı yapan arkadaş 2-3 ayda bir ortaya cıkıyor, anlaşılması guc ve kafa karıştırıcı öneri - yorum - vs buna benzer şeylerde bulunuyor.. Sitemizin cok demokratik bir site olduğunu duşunuyorum... Ben bilgi sahibi olmama rağmen, bugun paylaşılan konuları en az 10 kere okudum, bildiklerimi de şaşırdım. Ben diyor muyum ki ÖMSS 4 -4 lük diye ..Oyle bir dusuncem yok.. Her goruse aciğiz..

Ayrıca Cok değil 9 MART 2012 GUnu Eren nickli Uyemiz : " ÖMSS Sınav sonrası atama işlemlerinde bu iki kriter dikkate alınmazsa çok hak yenir! " bu konuyu paylaşmış ve Tülayca Hanım Sizde Şu Şekilde Yanıt vermissiniz : " Hele şükür bende 2 saattir bakıyom konuya ve bende bişey anlamadım. Bendemi bi sorun var diye düşünüyodum. Özkancey de bişey anlamayınca hahh bende sorun yok dedim. "

Genelde siz o yorumu ilk kez 9 Mart ta yaptiniz, ben 4-5 aydır bu kisinin bu tarz yorumlarını biliyorum.. Sadece bizim bu sitemizde yapmiyor bu yorumları arkadaş..

Son bişey; ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları'nda Kategori Yöneticiliği yaptığım süre zarfında; ben bu ve buna benzer yorumlarla Engelli Kardeşlerimizin kafalarının karışmasına musade etmeyeceğim.. İster Demoktratik olsun ister Anti Demokratik olsun.. Benim tarzımda boyle .. Beğenen Okur, Begenmeyen Okumaz ...

kaladze

Üye
Üye
özkancey burada elinden geldiğince yardımların için teşekkür ederiz. lakin sana insanları küçük görme hakkını vermez.. şiimdi benim üyeliğimi iptal ediyorsun bunu okuyanca hemen. yok ben silemem girmezsin olur biter deme bal gibi sileceksin kategori yöneticısı.. hadı kendıne dıkkat et

YassaX

Üye
Üye
kaladze üyelik silme yetkim olmadığı için silemiyorum.. Gereken yerlere iletirim, gereken yapılır.. Girip girmemek size kalmış...

V

Vijdanatilla

Guest
ozkancey;paylaşımlarına ve düşüncelerine katılıyorum Teşekkürler.

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla ; Rica Ederim .. Ben Teşekkür Ederim ...

V

Vijdanatilla

Guest
ozkancey; Rıca Ederim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye