ÖMSS 'de haksız rekabet oluşturacak durumlar hakkında !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eren

Üye
Yani gereksiz, ilgisiz , alakasız , insanlarin kafalarının karışmasına neden olan, boşa vakit kaybı.. ÖMSS ye 30 gun kala okumak zorunda ve yorum yapmak zorunda kaldiğiniz garip yazılar.. Ben bu yazıların artik bilincli olarak yazilip, insanlari sinavdan sogutmak, sisteme isyan edip, negatif dusunmeye tesvik etmek vs buna benzer dusunuyorum.. ÖMSS gibi bir Sınav Hazırlanıyor.. 20.000 - 30.000 atamadan bahsediliyor, bunun kıymetini bilmek lazım.. Hic bisey tabiki de dört dörtlük olmuyor .. Olanı da bu kadar kotu gostermeye gerek yok ... ÖSYM pazar gunleri dahi calisiyor Arkadasim, Rapor - Ön Kabul Belegelerini istiyor adaylarin bazılarından, hak ettikleri yerlerden ÖMSS ye girsinler diye. 3-5 Alakasız Fotografla , neyin ispatlandığını bir anlasam gam yemiyeceğim ... Bu tarz olumsuz ve buna benzer konular acılırsa, uyari yapmadan sileceğim bilginiz olsun

bu tarz yazılar sınav motivasyonunu düşürmek için yapılan
kurgusal çalışma olarak yorumlayanlar
insanları sınavdan soğutma çalışması olarak yorumlayanlarda var !

açıkcası bu konuda 2010 sağlık bakanlığı atamalarına bakar ve
http://personel.saglik.gov.tr/memur-id2857-2845.html
bir zihinsel engelli statüsündeki biri
nasıl tam puan yapıpta atandığını anladığınız zaman !

zihinsel engelli biri tam puan alamaz
ama aldığı düşük puanlara göre kendi aralarında
özel bir kontenjan sınırlaması içinde ataması yapılması gerekirken !

daha basit bir örnekle anlatmam gerkirse
olimpiyatlarda yüzmede 5. olmuş birine sen gitmişsin
koşu maratonundaki 3. lük madalyasını vermen neyse
bu yapılanda o dur !

muneza

Üye
Üye
Yaa arkdaş çalış ya :)) Burada mağdur ,haksızlık gibi şeyleri okuyacağıma 60 net soru yaparım :)) kimseyi dinlediğim yok çalışmak kazanmak isteyen arkdaşlar başarır Benim kursta birkaç arkadaşın kafasıda karışmış sahte rapor alanlar sınava girecek kazanacak .. Bunlara kafa yoracağına çalışınn derim boşverin haksız bilmem ne ... hadi hayırlısı

YassaX

Üye
Üye
muneza bende uzun zamandır yorumlarımda aynı seyi tekrar ediyorum... 30 gun kaldi ve en onemli calisma zamanlari.. Calistiğini unutmayacagin ve akılda kalıcı zamanlar.. Bu yukarıdaki yorumların yeri burası degil... Her kurumun internet adresi var.. Girersin oraya ya şikayet şeklinde, ya da bilgi edinme yasası cercevesinde başvurunu yaparsin ( BIMER de dahil ) , neticeyi de bizimle paylasirsin... Yukarıda yapılan paylasimlar yerine, 3-5 soru yazsan, 3-5 tane guncel bilgi yazsan, Engelli Kardeslerim icin daha faydali olacaktır bu surecte ... Çalışan kazanır.. Yukarıda verilen 2010 Özürlü SInavı örnekleri artik hikaye oldu.. O sınavların yönetmeliği kaldırıldı ve 3 Ekim 2011 ÖMSS yönetmeliği geldi.. Bu bilgileri paylasan arkadasin o son yonetmeliği bile okuduğundan şüpheliyim ..

egribey

Üye
Üye
Elestiri yapin cunki herkes ifade özgurlu var lakin provakasyonlara gelmeyin ömss hic ilgisi olmayan eren arkadasimizin amaci bana göre burasi bir sosyal paylasim alani burdaki insanlarin kafasini bulandirmak ve sinsi dusunceler yerlesdirmekdir ömss ile ilgili elestirileri sinav sonrasina birakmaliyiz bence ozaman görürüz haksiz yada hakli bi sinav oldugunu ha sunu bikere solimm hiç kimse kusursuz deildir bu dervlet yada ösym dahil ancak söyle bi secenek var bu kusurlari en aza indirmek ben boyle dusunuyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye