ÖMSS girenler EKPSS başvurusunda hangi yolu izleyecek?

sevme_

Üye
Üye
slm arkadaşlar ben 2.kez gireceğim ekpss inşallah ama sorun var çünkü sosyal aile ve politikalar bakanlığı başta olmak üzere liselere gittim ama nasıl yapılacağını bilmiyorlar güncellememi alan öğretmen işlemleri yaptı ve emin değilim dedi emin değilim dediği konu ise ön kabul ve taahhüt beyanı bana 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınava-ı ADAY BAŞVURU KAYIT BİLGİLERİ -N ONAYLAMA diye bir bilgisayar çıktısı verdi.Sınavla ilşkin bilgiler konusunda 2012-ÖMSS İÇİN BEYA ETTİĞİM ÖN KABUL VE TAAHÜT BEYANI BELGESİNİ , 2014-EKPSS İÇİN DE AYNEN KABUL EDİYORUM ibaresi var .Acaba bu ilk sınav olurken ön kayıt ve taahhüt belgesi yerine geçerli mi?? işlemi yapan sorumlu da emin değil okul okul dolaştım inanın kimse emin değil sosyal aile ve politikalar bakanlığına gideceğim yarın da oraya soracağım ayrıca iş te çalışıyor musun filan var devlet kurumunda çalışan arkadaşlarım da var onlar ne yapacak acaba o kısmı boş bıraksalar olur mu?? ben yetkililere sordum olur dediler şimdiden verdeğiniz cevaplar için sağolun

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kılavuzda kamu kurumunda çalışanların durumu yapacakları şu şekilde ifade edilmiş.

BİR KAMU KURUMUNDA ÇALIŞMA DURUMU

Bir kamu kurumunda çalışanlar aşağıdaki seçeneklerden kendilerine uygun olanı işaretleyeceklerdir. Diğer adaylar boş bırakacaklardır.

1) Bir kamu kurumunda memur olarak çalışıyorum

2) Bir kamu kurumunda sözleşmeli kamu personeli olarak çalışıyorum

3) Bir kamu kurumunda işçi olarak çalışıyorum

Diğer sorunun yanıtı için sınav kılavuzunu incelemenizi öneririrm. http://engelliler.gen.tr/f124/ekpss-sinav-kilavuzu-yayinlandi-23-subat-2014-a-24118/

sevme_

Üye
Üye
halil bey saolun size bir sorum var ben taşeron işçisiyim kamuda çalışıyorum kadrolu değilim zaten seçeneklerde kadrolu filan da yazmamış şirket elemanım yani ben bunu da sordum bana bu yeri boş bırakabilirsin dediler sonuçta atanma durumu olursa puan ile atanılacak dediler ben kılavuzu da inceledim ama anlamadım sordum yetkililere onlarda bir şey diyemiyorlar bunları diyorlar acaba bu şıkları yazmasam herhangi bişi olur mu acaba
BİR KAMU KURUMUNDA ÇALIŞMA DURUMU

Bir kamu kurumunda çalışanlar aşağıdaki seçeneklerden kendilerine uygun olanı işaretleyeceklerdir. Diğer adaylar boş bırakacaklardır.

1) Bir kamu kurumunda memur olarak çalışıyorum

2) Bir kamu kurumunda sözleşmeli kamu personeli olarak çalışıyorum

3) Bir kamu kurumunda işçi olarak çalışıyorum

bilgilendirirseniz memnun olurum şimdiden teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İyi ama açıkca yazılmış kılavuzda. Size uygun seçeneği işaretlemeniz gerekir. Kılavuz henüz yeni yayınlandı. Kurumdaki memurlarında sizden benden fazla bir bilgiye sahip olacağını düşünmüyorum açıkcası. Kılavuzu detaylıca defalarca defalarca sakin kafayla incelenemizi öneririm. Sonuçta gözden kaçan bir ayrıntı yarın başınızı ağrıtabilir.

sevme_

Üye
Üye
haklısınız halil bey ben bugun yaptım yetkili kişi açıkladım size yukarda bu seçeneklerden birisini işaretlemesen de bişi olmaz dedi sizden ricam beni aydınlatmanız ben o zaman yeni bir işlem mi yaptırsam acaba halil bey üstüne basarak diyorum yetkili kişi bişi olmaz dedi taşeron şirket işçisiyim kamudayım ama içime de kurt düştü yetkili kişi öyle deyince oh demiştim ne yapalım acaba iptal mi ettireyim halil bey acaba??

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sizi anlıyorum fakat bağlayıcı olan "yetkili kişinin" söylediği değil "kılavuzun söylediğidir." Yukarda kılavuzdaki yazılanları aktardım.

bayramteacher

Üye
Üye
selamlar HALİL YILMAZ. içimi kemiren bir durum var ve bunu sizle paylaşmak istedim.ben 2012 ömss puanı ile 3. atamada van-memur kadrosuna lisans ile yerleştim.belgelerimi teslim edip geldim ve komisyonun toplanmasını bekliyorum.buraya kadar herşey güzel.sorum yada sorunum ise(enazından ben öyle düşünüyorum),2012 ömss başvurusunu yaparken raporumu gösterdiğim ve ön kayıt-taahhüt formunun imzalandığı yerden sonra ösym merkezine başvuru için gittiğimde bana ordaki ösym yetkilisi bayan SINAVA TEK KİŞİLİK mi yoksa TOPLU OLARAKMI girmek istersiniz? diye sordu.bende eğer tek girmem mümkünse tek olsun dedim.tabiki olur ama onun içinellerini kullanamıyor yerini işaretlemeliyiz dedi..ama dedim benim tek elim var tek elim yok,sorun olmazmı dediğimde ÖNEMLİ OLAN SENİN SUNDUĞUN RAPOR VE İMZALADIĞIN TAAHHÜT. BU sadece sınava giriş şeklini etkiler,dedi.ve öylece yaptık..şimdi raporumda genel özürlü-sol kol kesik-ortopedik-yüzde 60-sürekli) ibareleri var...imzaladığım taahhütnamede de aynısı var...ösym de ise elerini kullanamıyor yardımcı istiyor ibaresi var..bunun sorun olmayacağını söylemişlerdi.BU BENİM KOMİSYONDA SORUN YAŞAMAMA SEBEP OLURMU?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır sorun olacağını düşünmüyorum. Bu arada "ellerinimi" yoksa "elinimi" kullanamıyor yazmışlar...

bayramteacher

Üye
Üye
Ellerini yaziyordu. Kafami çok kariştirdi..acaba diyorum,yeni sinav başvuru süreci başladi.parayi yatirsam ve o kismi düzeltsemmi..bireysel başvuru ile düzeltebiliyormuyum onuda bilmiyorum.

Tekerlekli Sandalye