ÖMSS Hakkında Son Gelişmeler.. ÖNEMLİDİR --> Kurumlarla Yapılan Telefon Görüşmeleri

bghns

Üye
Üye
iyi günler günlerdir forumu tkaip ediyorum.Ama bir konu hakkında kimse hala birşey bilmiyor. Sertifika istenecekmi.Ben 2 yıllık yüksek okul mezunuyum.Bilgisayar dersi gördük.Elimde transkripimde mevcut. Orada bilgisayar teknolojisi vs. birşeyler yazıyor. Bu konua bilgi sahibi olunursa yazarsanız memnun olurum.Son olarak bir sorum daha var.Hadi bizden bilgisayar sertifikası istendi bendede yok ama orayı yazdım ve o yere atandım diyelim. Beni kayıt ederlermi yoksasertifikan yok diye gerimi döndürürler?

YassaX

Üye
Üye
bghns ; Sertifika Konusunda Bir Çok Bilgimiz var ancak ; ÖMSS Hakkında Kimsenin Net Olarak bir bilgisi yok ... Çünkü ÖMSS nin bir öncesi , bir örneği yok ... Bu başlık altında ; Sertifika Konusuna uzunca değindik.. Sanirim Okuduklarını tam olarak anlayamadin... ÖMSS icin Tercih Kılavuzu Yayınlanmadan; Sertifika İstenecek mi İstenmeyecek mi diye bir yorum yapmamiz uygun olmaz. Ancak ; Her Kontenjandan Tabiki de Bigisayar İşletmenlik Sertifikası istenmeyecek ... Bilgisayar Eğitimi alanlar bunu transkript ya da Resmi yazi ile belgeleyenlerin de işlemi olduğunu duyduk ancak bunu resmi makamlarca onaylatmadık... Size tavsiyem ; Alo 183 Aile ve Sos. Pol. Bakanlığı ya da Devlet PErsonel Başkanlığından bu konuyu öğrenmeniz ... 0 312 418 80 71 --> DPB nin Santrali ... eğer Sertiikanız sizdeki gibi kabul edilmezse ; sizde tercihte bulunup atanirsaniz ; Uygunluk alamassiniz .. Elinizdekiler Gecerli olmazsa ... Sorunuza Yanit vermek anlaminda cevapladim.. Geri Döndürürler .. Ancak ; elinizdeki evraklari Net olarak öğrenin; DPB olur, MEB olabilir ; Gerekirse ; İnsan Kaynakları Bölümlerine sorun ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

mr.boris

Üye
Üye
Aldığım belgeyi tekrar inceledim.M.E.B onaylı,160 saat öğrenim görmüşüm.Geçerli olur kanımca.Herkese yorumları için teşekkürler.

YassaX

Üye
Üye
mr.boris ; MEB Onaylı Olması Önemli ... Hakkında Hayırlısı Olsun ...

secil

Üye
Üye
İyi günler,formdaki sertifika konusunu okuyunca bende kendi belgeme baktım, şüphelendim doğrusu,2001 de almıştım ben. Milli Eğitim Bakanlığının -bilgisayar meslek dalı eğitim programları - kurs sertifikası diye geçiyo belgem.270 saatlik program.Özkan bey sizce uygunmudur bu belge.

YassaX

Üye
Üye
secil hanım ; ben sizin belgenize uygundur ya da degildir demem mümkün degil ... Öyle bir Sorumluluk altına da giremem.. Diğer Mesajlarımda Sertifika Konusunda Yorumlarımı yaptım .. Uygun Olup Olmadiğina siz karar vermelisiniz ... Kafanıza takılıyorsa ; MEB i ya da Devlet Pesonel Başkanlığını ya da Sertifika Aldiğiniz Kurumu arayın ... Ben size bu belge uygundur - yeterlidir desem ; sizde buna istinaden ; Özel Şartlar Bölümünde Bilgisayar Sertifikası isteyen bir yeri seçseniz ; sonrasinda ise atansaniz ; ALLAH KORUSUN ; Belgeniz Gecersiz olsa ; bu sorumluluk Bana Ait Olmuş OLur ... O sebepledir ki ; Ben bu konularda ; Kesin ve Net Yorumlar yapamam... Beni bu konuda anlayacağınızı umuyorum ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

secil

Üye
Üye
Özkan bey çok teşekkür ederim.formun konusu oldugu için bende kendi aldığım belgeme baktım,sizde konuyla ilgili yorumlar ve bilgilendirmeler yaptığınız için size danışmak istedim,tabikide sizde haklısınız,sadece bi açıklama beklemiştim.arayıp öğrencem,burdada paylaşırım.tesekkürler.herkesin hakkında hayırlısı olur inşallah.

YassaX

Üye
Üye
secil hanım ; Rica Ederim ... Açıklamalarımı yaptım ... Üstteki Mesajlarımda da Sertifikanın İçerikleri Konusunda az çok bilgi verdim ... Uygunluk Konusu; Sizin Sanalda değilde ; Kurumlar Nezdinde yapacağınız araştırmalar sonucunda ulaşmanız gerekli olan bilgidir ...

Saygılar ...

tufan01

Üye
Üye
özcan bey ben kendi adıma çok teşekkür ederim

YassaX

Üye
Üye
tufan01 bey ; Rica Ederim ... Ekstra bir Not : ismim özkan :)

Saygılar ...

blues

Üye
Üye
ÖZCANCEY en kaliteli editör bizim editör :):):)
Saygılar...

YassaX

Üye
Üye
Özcan isimli bir abim var :) ÖZCANCEY :) Oda uydu be .. Onu mu Yetiştirsem acaba :)

Sağol Hakkaniyet Hocam :) Vijdanatilla :)

Saygılar ...

blues

Üye
Üye
ÖZ den ve CAN dan manasında ALLAH söyletiyor kardeşim...

YassaX

Üye
Üye
hakkaniyet Abi ; ALLAH RAZI OLSUN :)

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla ; Est. Sorun Değil ...

fcbülent

Üye
Üye
özkanbey tercih kılavuzları hakkında son durum nedir bilginiz varmı ne zaman yayınlanır?

smyzkrkc

Üye
Üye
kılavuz açıklansada yapsak artık işe alımlar başlasa ona göre yolumuzu belirlesek

YassaX

Üye
Üye
fcbülent & smyzkrkc ; En Son Yaşanan Gelişmeler Aşağıdaki Gibidir :

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı Yetkilileri ile yaptığım Telefon Görüşmeleri Aynen Aşağıdaki Gibidir... Yorumsuz Bir Şekilde Aktardım ... İlgilenenlere Önemle Duyurulur ....

Arkadaşlar birinci telefon görüşmem şu şekilde oldu. 12 Haziran 2012 - Salı Günü Saat 15.00 Civarlarında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Destek Hattı Olan Alo 183 'ü arayıp Yetkili Bir Bayan ile Yaptığım Görüşme Sonucu Şu Şekildedir : Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak Sorusunu Sorduğumda ; Net Olarak bir tarih veremeyeceklerini ifade ettiler... Temmuz ayında yayınlanacak Söylentileri var dediğim de ; En Erken Haziran Sonu ; Temmuz Ayını da bulabileceğini, ÖSYM nin ve Devlet Personel Başkanlığı'nın bu konuda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etmişlerdir ...

Arkadaşlar ikinci telefon görüşmemde Devlet Personel Başkanlığı'nda bir yetkili ile görüşüldü ... 12 Haziran 2012 - Salı Günü , Saat 15.30 Civarlarındaki Konuşmamız 0 312 418 80 71 No'lu Telefondan şu şekilde oldu : Tercih Kılavuzunun Ne zaman yayınlanacağı sorusunu sorduğumda ; Tarih Net Olarak belli degil, bu konuda Konuşmamız Yasak dediler ... Bende israr edince ve Temmuz Ayında Kılavuz yayınlanacağı ifade ediliyor deyince; genel olarak cevabı şu şekilde oldu : Sürecin Yaklaşık 1 Ay Kadar Daha sürebileceğini belirttiler ... Benim bir diğer sorum şuydu : 3 Ekim 2011 Yönetmeliğine göre ; Atanılan Kurumdan 5 kişilik bir komisyon nedir ? Mülakat mıdır ? İçeriği Nedir? Diye Sordum.. Cevap aynen Şu şekilde: Mülakat olmayacak ; Siz atandıktan sonra; atandığınız kuruma gerekli evrakları götüreceksiniz . Evrak bazında kontroller yapılacak.. Mesela Diploma, Özürlü Raporu, Özel Şartlar Olursa Sertifikalar gibi ; Atanılan işe uygun olup olmadığına bakılacak ve evraklar uygun mudur değil midir onlar kontrol edilecek, yüzyüze bir mülakat söz konusu degil şeklinde ifade ettiler... Ben yine ; İlk atamadaki Engelli Kontenjanını sordum, ancak Net Rakam belli değil şeklinde cevap aldim.. Son Olarak ; Sınava Giren Kişiler 1-) Genel Özürlü 2-) İşitme 3-) Görme 4 -)Zihinsel Özürlü .. Tercih Kılavuzunda ; Yine boyle Gruplamalar olacak mi ? Yani ; İşitme Kontenjanları ayrı , Zihinselin Ayrı , Görmenin ve Genelin Ayrı mi Diye Sorduğumda : Cevabı Şu Şekilde oldu : Hayır Hepsi Bir listede olacak; aynı tercihleri secebilecekler ; ancak bazı Kontenjanların yanlarında Özel Şartlar olacak şeklinde ifade etmişlerdir ...

ÖNEMLİ BİLGİ : Arkadaşlar ; Bugün Devlet Personel Başkanlığı'nı Arayan bir Arkadaşımıza ; Tercih Listelerinin Bugün ( 14 Haziran 2012 - Perşembe ) itibariyle ÖSYM'ye Gönderildiğini İfade etmişlerdir ... Ancak ; tekrardan ben aradiğimda 0 312 418 80 71 No'lu Telefon ve 215 Dahili Numara Hep meşguldu ... Bu bilgiyi ; ikinci kişi olarak Teyit Ettirmek için aradım.. Yarın Aramaya devam edicem ... Önemli Bulduğum Bu bilgiyi paylaşmak istedim ..

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye