Ömss ile atandım ne zaman istifa etmeliyim?

gurkan82

Üye
Üye
ömssde ceza ve tevkifevleri genel müdürlüğüne atandım.Ancak şuan özel bir şirkette çalışıyorum.Göreve ne zaman başlayacağımı bilemediğim için istifamı vermedim...Atama yazım geldiği zaman istifa etsem herhangi bir sorunla karşı karşıya kalırmıyım?

İsen Buga

Üye
Üye
Kurum size Tam olarak gel basla dediler mi? Yoksa evraklari verdin ve cevap beklemedemisin? Durumunuz netlestiginde ve kurum gel su tarihten itibaren basla derse o zaman dilekceniz ile isyerinizden ayrilmak istediginizi isi birakacaginizi belirtin. İstifa ismi kullanmayin, dilekcenizde de alacagim verecegim yoktur yazisi ekletmeyin. Varsa imzalamayin..

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam gurkan82,

Öncelikle özel şirketten kurtulduğun ve ömss de başarılı olduğun için seni gönülden tebrik ederim. Arkadaşım, özel şirkette toplamda kaç yıldır çalışıyorsun ve ne kadar memnunsun bilemiyorum ama sana söylemek istediğim gerçek şu ki eğer uzun yıllarını verdiysen mutlaka ve mutlaka istifa etmeden önce çok iyi araştır kıdem tazminatını alabilmek için haklarını iyice öğren.

Kamuya geçmen hayırlı, uğurlu olsun ama atanma yazın eline geçer geçmez hemen istifa etme. Alabileceğin , hakkın olan ne varsa önce onları almaya çalış , hatta bir avukata danışabilirsen senin için çok daha hayırlı olur diye düşünüyorum. Ayrıca bildiğim kadarıyla özel sektörden kamuya geçiş hakkı var, engelli kadrosunda çalıştırılan engelli personellerin. Bu hakkı devlet veriyor ve koşullarını tam olarak bilmemekle birlikte emin olduğum tek şey ihbar süresi yok. Yani işten ayrılma öncesi ihbarda bulunma zorunluluğu engelli personel için yok çünkü kamudan atanmanla ilgili resmi belge eline geçmedikçe , sen de haklı olarak kendini güvenceye almak için beklemek zorundasın.

Bu konuda yaşadığım söylemime zıt olan ve çok şaşırdığım bir örnekse ; aynı bankada çalışan arkadaşımın ihbarda bulunması yani ömss yi kazanır kazanmaz işverene kendi rızasıyla hemen bildirimde bulundu. Ama buradaki karşılıklı iyiniyet ve güven ilişkisi çok güçlüydü. Heryerin çalışma koşulları farklıdır elbette.

Bu konuda ve bundan sonra ki yaşamında da her şeyin gönlünce olması dileklerimle,

Tekerlekli Sandalye