ÖMSS işitme engelli soruları tartısma

egribey

Üye
Üye
arkadaslar bılgım cavpları söliyom egemen bagıscı cumhur baskanı halk secer rauf denktas evlıya celebı 2011 turkıye buyuk mıllet secıımlerı 4 yılda bır yapılır

egribey

Üye
Üye
dirlık zeamet afganısdan dosluk yunanısdan sınır merıc nehri göktürk yazıtları türkce kayserı sehrı sehrı anlatım boz.

Birey

Üye
Üye
Ben Rauf denk taş ve zeameti bilmiyordum ve yapmadım geriye kalan tüm sözel soruları yaptım, şimdiye kadar yanlışıma rastlamadım inş böyle devam eder ama tabi Türkçe ve daha bir çok sorunun cevabını yazan yok aslında ben de hatırlamıyorum. en az 40 net bekliyorum belki de 43 netim olur bunu bilemem sizce bu kadar çözen biri atabilir mi Eğri Bey?

egribey

Üye
Üye
walla aga ben 55 soru yapdım matten suana kadar yanlısa raslamdım 2 soru yanlıs gördum 1 i en kolay soruyu tam okumamdan kaynaklanıyo banklot u barkod diye okuduum :D merkez bankasıydı cevap ben hazine mustesarlıgı yapdım dier yanlıs aklıma gelmedı yanı kısaca 55 sorudan 5 yanlıs olur dıye dusunuyorum 48 net gıbı gelır ben bu netle gidecegımı tahmın edemıyorum :(((

egribey

Üye
Üye
55 net en garantı 55 neti yapan iişi alır

egribey

Üye
Üye
soru cevap paylasıma devam bıtkı örtüsü cılız cankırı soruları unuttum yaw :D

Birey

Üye
Üye
Temsil heyeti hangi durumdan önce ankaraya gitti- misakı millinin kabul edilmesinde önce, yaptım. 1921 de TBMM ile anlaşma yapan devlet- afganistan, yaptım. Suriyeye müdahaleye veto veren- Rusya, yaptım.

Eğri Bey çok kişinin sınavı kötü geçmiş, siizn gibi 50 soru yapanlar çok az. ortalıkta göremıyorum yani:))

Birey

Üye
Üye
sınırımızın büyük çoğunluğu akarsulardan oluşan devlet- yunanistan, yaptım. mondrostan sonra yunanların işgaliyle halk ilk direnişi - izmir de verdi. yaptım. dünya atletizm bilmem ne onu da - istanbul, yaptım.

Birey

Üye
Üye
Bi de şunu merak ettim, ilk öğretim öncesi ve sonrası soru farkı var mıydı?

egribey

Üye
Üye
walla onu bende bılmeyom keko kardes ben seyı yanlıs yapdım hanqisi rejime ilk direnisdir diye menemenmiş ben konya direnişi yapdım :s

egribey

Üye
Üye
mondrosla ilgili pontus rum devletı kurulacak diye bişi vardı onu yapdım ben matten bi sorun cevapı-2\5 yapdım ucgen le ilgili soru vardı 8 yapdım mattende 5 soru bosum var 55 soru cözdüm 5 bos oda mat suana kadar gördugum yanlıs da 3 tane varen fazla 4 olsun tamam :D

Birey

Üye
Üye
Eğri Bey ben o soruyu şöyle hatırlıyorum: Hangisi Cumhuriyet döneminde çıkan ayaklanmalardır ki zaten cumhuriyet döneminde sadece şeyh sait ve menemen ayaklanması var. Şeyh sait şıklarda yoktu ben de menemeni işaretledim. Cumhuriyete ilk ayaklanma Şeyhsaittir, osmanlı da ilk ayaklanma sanırım 31 mart ayaklanması da o da 2. meşrutiyete karşı yapılmıştı. Burdaki ilk ayaklanmadan kasıt: ilk gerici ayaklanma yani rejime karşı çıkan ilk ayaklanmalardır.

egribey

Üye
Üye
walla bende menemen tanıdık geldı işaretlıcekdım şeytana uyduk :D konyayı işaretledım :D

Birey

Üye
Üye
:D Eğri Bey ben sizin yerinizde olsam göbek atmaya başlardım şimdiden:)) Bence ben size şimdiden hayırlı olsun diyeyim :)) ( memursunuz artık) onu ben de öyle işaretledım mondros şartlarında Anadoluda bir devlet kurmak yoktu sadece sadece isyan edilen yerleri itilaf devletleri işgal edebilecekti. Ermeni devleti kurulması sevr de vardı.

egribey

Üye
Üye
Yok ya 53 55 net olsa göbek atardim ama 50 48 47 net bekliom ben oda 2inci 3 uncu atamada olur neyse keko gardasim ben lys basvuru ucretini yatirmaya gidiyom sen arasdir bulgun cevaplari burda paylasirsan ii olur hepimiz bilgileniriz

Birey

Üye
Üye
Tamam Eğri Bey kolay gelsin. Sonuç ne olursa olsun, sağlık olsun. Hak edenin kazanacağına inanıyorum hakeden kazandıktan sonra haketmeyenin üzülmesine bir anlam veremem. Aklıma geldikçe yazacam inş.

sin73n

Üye
Üye
burdaki herkes lisans mezunumu ben ortaöğretim işitme engelli olarak girdim 56 netim var 2 de boş 2 de yalnış

Birey

Üye
Üye
Bu mesajım silinsin ltf, gereksiz bir yorum

Son düzenleme:

Birey

Üye
Üye
Bu mesajım silinsin ltf gereksiz bir yorum.

Son düzenleme:

Birey

Üye
Üye
Anlatım bozukluğunda hangi kelime gereksizdir sorusuna "şehri" sözcüğünü işaretledim diğer soruya ise sadece şıkı hatırlıyorum o da A idi ben de. Avrupa birliği sorumlusu " Egemen Bağış" dedim. neden sonuç sorusu vardı onu da 3. ile 4. cümle olduğunu hatırlıyorum ve öyle işaretledim. İslamiyet öncesi Türkler vardı dokuma, madencilik ve bir seçenek daha vardı ona da hepsi yani E yi işaretledim.

Tekerlekli Sandalye