ÖMSS işitme engelli soruları tartısma

muneza

Üye
Üye
Özkancey Hakkımızda hayırlısı bende Öyle tahmin etmiştim lise çok olduğu için inşallah çok fazla ayırmazlar 3000 falan

OliveOil83 40 net tab iyidr yani ben 55 net yapmak istedim ama doğru yaptıklarımı yanlıs ile karıştırdım .. Bakalım test çıksın göreceğiz yanlışları

bendane27

Üye
Üye
siz sanırım ilk öğretim öncesisiniz... ilk öğretim sonrası soruları bu kadar kolay değlldi maalesef... :///

Birey

Üye
Üye
Önlisans ve lisans az olduğu için inş onlara az yer verirler.

OliveOil83

Üye
Üye
Ben bilime 4 yaşında merak sardım.Walla ilköğretim öncesi de matematik sorusu çözüyordum,okuma yazmam da vardır şimdi de:)Ortak nokta bu ama o zamanlar matematikte fonksiyon çözmüyordum:)
Adı söylendiğinde zor aslında basit sorular,yada ben 2012 İtri yılı oldugunu bilmiyordum attım bu sınav bu sene yapılıyorsa cevabı da bu senedir,doğru çıktı böyle 5 sorum var bilmeden işaretlediğim ama mantıklı salladım ve hiç biri yanlış çıkmadı...Şanslıyım.Ön lisans soruları çok mu kolay geldi size??ben o sorularda 55 neti hakkıyla çıkaranı alnından öperim yaa!!!!

bendane27

Üye
Üye
lisasn sorularını görürsen umarım bana hak vereceksin...

OliveOil83

Üye
Üye
Muneza kardeş,inşallah 40m net kaydırma felan yapmamışsam,sadece emin olduğum matematik,3 yanlış,12 de doğru..Hayırlısı ama sınavların bu kadar zor olması beni kuşkulandırılıyor sanki sadece bir kesime bu sınav diye,bu sınavda tam puanı olan ya çok şanslıdır yada bu sınava girmeye bile gereği olmayan ayda 10 15 bin maaş alabilecek üstün biridir..( Kalan kopya olayını filan düşünüp hayattan soğumak istemiyorum:))

Birey

Üye
Üye
Bendane 27 Arkadaşım kime yazdığınız belli değil, sizce ilköğretim öncesi olan kim? Burada hem lise hem de lisans soruları paylaşıldı senın soruların burdakilerden farklı mıydı? Ne mezunusunuz?

OliveOil83

Üye
Üye
Bendane arkadaş lisans mezunu,az önceki yazım da da 15 matematik sorumun 12 d 3 y olarak anlaşılmasın:)15 te 15,kalanlardan 12 d 3 y:)

muneza

Üye
Üye
bendane27 Ben ilköğretim öncesi ama kanıtlayamadım kanıtlamak istemem onlar hiç konuşamayan veya konuşması biraz yavaş olan için hazırlanmış

Ben ön lisans bitirdim Gerek duymadım ama benim gibi ön lisans bitirip ben kolay sınava girecem diyen çok kişi çıktı illa bana kolay olsun diye çablayıp duruyorlardı
O belgeyi kanıtlayamasalar resmen hayattan soğuyacak gibiydiler .. Ben ilkokul sonrası na girdim sağlık olsun İlkokul öncesi sınava giren arkdaşlar hiçbirşey paylaşmıyorlar tabi basit gelmiş hepsine ama benim söyleyeceğim şey mülakatlarda başınız ağrıyabilr yeni rapor isterlerse o zaman hakkı olan girecek kimi 95 puan alsa
Raporu sırf işitme öncesine yazılmak için girmiş aslen işitme öncesi olmayan arkdaşlar ortaya çıkar inşallah

frankenstein

Üye
Üye
Arkadaşlar benim bebekliğimden beri ileri derecede işitme kaybım vardır.. Hatta ilköğretim öncesi işitme özürlü olarak girebileceğim belgem de vardı. Ama Lisans bitirmiş birisi olarak ilköğretim sonrası işitme özürlü olarak katıldım sınava.. İsteseydim ilköğretim öncesiz özürlü olarak girer full çıkarırdım ama ilköğretim sonrası işitme özürlü grubundan girerek kendime yakışanı uyguladım.. Allah hakkımızda hayırlısı versin ne diyelim..

Birey

Üye
Üye
Frankenstein helal olsun size, bence de hiç duymayan ve hiç konuşmayanlara daha kolay sorulmalı ama forumlarda bakıyorum adam lisans mezunu Türkçesi benımkinden katkat güzel ama diyor ki ilköğretim öncesiyim işte bu bana haksızlık gibi geliyordu. Ben lise mezunu olarak neden lisans mezunundan daha zor sorularla muhatab olayım? Bence "ilköğretim öncesi veya sonrası" ibaresi çok saçmaydı, olması "gereken hiç duymayan, konuşamayanlar ile cihazla duyup konuşabilenler" ayırımı yapılmalıydı.

bendane27

Üye
Üye
benim işitme kaybım 5 - 6 yıl önce başladı ve lisans mezunuyum... herkes gibi bana da sorular inanılmaz zor geldi... türkçede kendime çoook çooook güvendiğim halde 20 dakikada 5 türkçe yapmıştım... sonrası acele acele okunmuş, cevaplanmış sorular işte... hayırlısı bakalım zaman ne getircek bize...

OliveOil83

Üye
Üye
Hmm ben yanlış anlamışım sizi,ben genel özürlüyüm,işitme kaybım yok.Önlisans'ta sorular aynı o zaman.ben de 19 farklı sınav yaptılar zannediyordum.

erenerden

Üye
Üye
Ben ilkokul sonrası işitme engelli ve önlisanstan girdim. Kpss de bile böyle uzun soruları görmemiştim.şu anda türkçe sorularını görsem ne cevap verdiğimi hatırlıyamam hakkımızda hayırlısı.

Tekerlekli Sandalye