ÖMSS kadroları hakkında

philosafftrick

Üye
Üye
Günaydın Arkadaşlar
Kadrolar ve sayıları hakkında ne düşünüyorsunuz.
Robot çok yardımcı oldu bizlere ama
ben Maliye mezunuyum ve 4459 ile tercih yapmam gerekiyor
aldığı sayılar 1 2 en fazla 3 buyuk sehırlerde 10 ama ondada sans dusuyor

Sizlerin kadrolar ve alım sayısı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

İsen Buga

Üye
Üye
Bu ilk tercihler, sonraki günlerde başka kurumların tercihleri de olacaktır. 2 Yıl boyunca aralıklı yayımlanacak. Sizden beklentileri şu: içinize sinerse tercihde bulunun. İçinize sinmezse tercihte bulunmayın ilerleyen günlerde başka tercihler çıkabilir.
Bu benim şahsi düşüncemdir. İsteyen istediğini yapmakla özgürdür. Ben olsam içime sinmiyorsa tercihte bulunmazdım. Yoksa yerleştiğim çıkarsa 2 yıl boyunca hakkımı kaybetmiş olabilirim. Sürekli yer değiştirmemize izin vermezler kanattindeyim...

philosafftrick

Üye
Üye
dıyelım kı tercıh yaptık ve yerlestırılemedık yenıden tercıhlere gırebılecekmıyız...

İsen Buga

Üye
Üye
Evet, taaa ki yerleşene kadar.
Yerleşenlere gelince yeri beğenmeyip vazgeçenlere taahüt imzalatacaklar. Vazgeçtiğine dair yazı alacaklar.

İsen Buga

Üye
Üye
Açıkta kalmamak için istenmeyeni yazan ve olayı bilmeyenler senin tahmin ettiğinden kat kat fazla..

İsen Buga

Üye
Üye
İşyerini görünce çayma ha... İlk günde MEB.den çayanlar çok fazla oldu..Şaka bir yana; Şimdiden kolay gelsin, Allah yardımcın olsun..

darende

Üye
Üye
milli eğitimde en düşük memur maaşı nekadar arkadaşlar bilen varmı mesela şuanda atanırsam ne kadar alırım

İsen Buga

Üye
Üye
En düşük memur maaşı ortalama 1500 lira civarında ; heryerde beş aşağı on yukarı aynı maaş alırlar.

İsen Buga

Üye
Üye
Ne diyeyim yazarsam kitap olur:
Kısaca özet vereyim gerisi sen anla...
Engel durumuna musait olmayabiliyor.
Ortam kötü olabiliyor; YH(yardımcı hizmet) sınıfına girenler, yani hademelere temizlik işi veriliyor, bu iş mi deyip gurur meselesi yapanlar var bırakıyorlar.
Yada ne diyeyim insanlık hali, ben bu iş için mi geldim diyenler var..
Yada erkekler arasına düşen bayanlar, bakıyor hep erkek gitmiyor işe yada tam tersi bayanlar arasına düşen erkek.
Yada atandığı veya tercih ettiği il beğenmiyor ilçe beğenmiyor köy beğenmiyor...
Kiralar yüksek buluyor beğenmiyor.
Bir sürü bahane uydururlar sanırım:
İşim olsun gerisi önemli değil diyenlerin alnından öperim.

sofya

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar.Yeni konu açmam için bana yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

İsen Buga

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar.Yeni konu açmam için bana yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
forumda ilgili bölümü tıkla orada yeni konu sekmesi çıkar: Oradan yeni konu yazarsın.
Kolay gelsin...

hatac kardeşim ben siyasetten hiç anlamam ayrıca memur olacaklar için uzak durmasında fayda var. İlk işinde şutlanırlar.

kanka34

Üye
Üye
bnecede ne iş olursa olsun girip çalışmak lazım

laylaylom

Üye
Üye
Hatac senin ateistliğin sana iananmıyor olabilirsin inanıp inanmamakta da özgürsün ama manevi değerlerimize saldırma hakkını nereden alıyorsun?

İsen Buga

Üye
Üye
Kavga edilecek bir forum değil. Burada yazılanlar silinir. faydalı bilgiler ile donatmaya devam edelim.
Bende ateistliğe inanmıyorum ama muhattap almıyorum. İsteyen istediğini yazar saldırmak amaçlı değildir bu site...

laylaylom

Üye
Üye
Hatac daha öncede senle takıştık dış görünüşte engel olmaması hakkında git bu düşüncelerini ataist forumlara yaz burası ne siyaset yeri ne milli manevi değerlere saygısızlık yapılacak bir forum

polo42

Üye
baylar bayanlar bu forum engelliler için açılmış bir forum. engelli deyince illa aklınıza bedensel engelliler gelmesin.! zihinsel ve ruhsal engeli olan arkadaşlarda var. bu durumda her yazılanı kaleye almak pek akıl işi değil. arkadaşın belliki bir sıkıntısı var. bırakın görmezden gelin. Doğru tercih nasıl yapabilirz noktasına yoğunlaşalım lütfen. bu arada arkadaşlar sizden önemli ricam var; çalışmak istemeyeceğiniz il ve kurumları tercih başvurumuzda seçmeyelim ki, sizin çalışmak istemediğiniz yeri isteyerek seçmiş ama puanı sizden az olduğu için yerleştirilemeyecek kardeşlerimizin önünü tıkamayalım. herkese iş, aş diliyorum. kolay gelsin.

Tekerlekli Sandalye