ÖMSS kura başvurusu ve noter çekilişi?

SANAATKAR

Üye
Üye
ömss kura başvurulari tamamlaninca noter çekilişinde çekilecek aday sayisini neye göre belirliyecekler bu aday sayisi ne kadar olacak bilenler varmi

YassaX

Üye
Üye
SANAATKAR; http://osym.gov.tr/dosya/1-59235/h/2012omsskilavuzyeni220-2-2012.pdf --> ÖMSS - 2012 Başvuru Kılavuzunu okudu isen ; oradaki bilgiler belli .. Onun haricinde kimse herhangi bir bilgiye sahip degil.. ÖMSS Sınavının ve Kura'sının bir öncesi de yok ... Sana tahminlerimi sunabilirim : ÖMSS Kura Başvuruları tamamlanınca; Başvuru Şartları ÖSYM tarafından kabul edilen ( Burada Evrak Noksanliği, Bilgi Eksikliği , Yanlis Başvuru vs - Başvurusu kabul edilmeyenler acisindan ) kisilerin hepsi Noter Huzurunda Kura Cekimine dahil olacaklardir ... Kac kisi KURA da cekilecek sorusu ise tabiki cevapsiz .. Ona da soyle bir yorum yapayim : ÖMSS Sınavına giren Ortaöğretim - Ön Lİsans - Lİsans 60.367 kisi ve Kura Başvuruları neticesinde olusan toplam rakam icinde ilk atamada 7.000 Engelli PErsonel alınacaktır.. Kura Cekiminde Kac kisi atanacaği da bu 7.000 lik rakamin icindedir ancak net olarak belli degildir ...

Saygılarımla ...

sevecen53

Üye
Üye
arkadaşlar ben bi yerde okumuştum 7000 personel alımı içinde 1600 kişi kura ile alınacakmış ama resmi bir kaynak değildi doğruluk derecesini bilmiyorum..yalnız mantıklı bir varsayım olarak düşünüyorum..

YassaX

Üye
Üye
sevecen53 ; ben aylardır bir cok siteden bir cok duyumlar aliyorum ancak; cogu da Fos cikiyor ... Zaten 7.000 rakami bile halen supheli .. En son Faruk ÇELİK 5.000 demisti 30 Nisan gunu .. 15 Mayis gibi de Fatma ŞAHİN; 7.000 rakamını tekrar teleffuz etti ... Ben de sitelerde zaman zaman su sekilde yorumlara rastlıyorum .. İlköğretim Mezunları KURA Sonucunda Yardımcı Hizmetler Sınıfına alınacak .. Artık Kamu Kurumları Yardımcı Hizmetler Personelini Taşeronlar acalığıyla sözleşmeli olarak çalıştırıyorlar , rakamlar cok yuksek olmayacak ifadeleri kullaniyor.. Bu da farklı bir mantık .. Doğruluk payı nedir bilemiyorum, paylaşmak istedim ... Hakkınızda Ne Hayırlısı Neyse O Olsun ...

ufuq

Üye
Üye
ben 2aydan fazla zamandır hastanede yatıyorum akciğer ameliyatı oldum geçen gün izinli olarak çıktım başvurumu yaptım Hayırlısı neyse o o lur inş. hakkımızda

YassaX

Üye
Üye
ufuq kardeşim ; ALLAH Şifalar versin ... Çok Çok Geçmiş Olsun ... Başvurunu da Hayırlısıylan yapmışsın .. Hayırlı Uğurlu Olsun ... ALLAH Hepimizin Yar & Yardımcısı Olsun ...

osman35

Üye
Üye
ben yüksekokul terkim yane lise mezunuyum ömss ye katıldım kuraya da katılabiliyormuyum ?

YassaX

Üye
Üye
osman35 bey ; Lise Mezunu Oldugunuz icin sadece size ; ÖMSS Sınavına katılma hakkı veriliyor ... ÖMSS Sınavına girseniz de girmeseniz de ; ÖMSS - 2012 Kura Başvurusuna katılamazsiniz ... Mezuniyetini İlköğretim / İlkokul / Ortaokul olmak durumunda Kura Başvurusunda bulunabilirdiniz ... Malesef Lise Mezunu olduğunuz icin bu hakkınız olmamış oluyor ...

mesut5454

Üye
Üye
merhaba ozkan bey bu kura ıle ılgılı sorum olacaktı yanıtlarsanız sevınırım " kura başvurusunu 2 ilde başvurabılırmıyım" tşk ederım..

YassaX

Üye
Üye
osman35 bey ; Rica Ederim ...

YassaX

Üye
Üye
merhaba ozkan bey bu kura ıle ılgılı sorum olacaktı yanıtlarsanız sevınırım " kura başvurusunu 2 ilde başvurabılırmıyım" tşk ederım..

mesut5454 bey ; bana sorunuz cok ilginc geldi ... Yani; Kura Başvurusu yaparken; Önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına Bağlı Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne gidiliyor ... Sonra ÖSYM Başvuru Merkezine ... Siz İlk gidilen yer Sosyal Hizmetler ayrı bir il ;ÖSYM Başvuru Merkezi ayrı bir il olarak Başvuru mu yapabili miyim diye soruyorsunuz ? Yoksa ; Örneğin : Hem Ankara dan Hem de İstanbuld dan Kura Başvurumu yapabilir miyim diye soruyorsunuz ,? Tabiki de 1 yerden başvuru yapabilirsiniz.. İstanbul'dan Başvuru yaptı iseniz ; başka bir yerden ikinci kere başvuru hakkınız yok. Cok emin olmamakla birlikte ; İkametgahınız hangi ilde ise ; o ilden başvuru yapabiliyor sunuz ...

mesut5454

Üye
Üye
tşk ederım.. bugun sakarya ıl sosyal mudurlugune gıttım ilk önce bılgı aldım benden istenen evraklarla engellı raporu nufus cuzdanı ve lıse terk oldugum ıcın tastık name ıle benden ılk ogretım dıplomasını ıstedıler mezun oldugum yıl ve dıploma numarasını gereklıymış yanı benım anlamadıgım konu tastık name varken ılkogretım dıploması ne gerek.

YassaX

Üye
Üye
mesut5454; Rica Ederim ...Bu Kura'ya ; İlköğretim, ilkokul ya da Ortaokul mezunları katıldıkları icin; Mezun oldukları Diploma ya da Okuldan Mezun Olduguna dair yaziyi istiyorlar; yapacak bişey yok .. Dedikleri gibi sisteme ; Diploma Numarasını giriyorlar .. Bir şekilde halletmeye bakmalısın ...

mesut5454

Üye
Üye
demekki gereken evrak herneyse hakkımızda hayırlısı olsun... sızede tşk ederım

YassaX

Üye
Üye
mesut5454; Rica Ederim ... Hakkında Hayırlısı Neyse O Olsun ...

babu06

Üye
Üye
arkadaşlar eskişehirde kura nerede olacak ne zaman olacak bilqisi olan var mı ltfen cvp??

YassaX

Üye
Üye
babu06; Her İlde Kura Çekileceği bilgisine nereden ulaştınız ... Ya da böyle bir öngörünüz mü var ? ... Kanaatimce ; Noter Huzurunda KURA Çekilişi ; belirlenecek bir ilde ; Muhtemelen Ankara ; ya da İstanbul gibi merkezi tek bir yerde yapılacaktır .. Neden Derseniz ; Diyelim ki Artvin de 1 kisi Kuraya Başvurdu; ya da Bayburt ta 1 Kişi başvurdu ; Ee nasıl olacak KURA Çekilişi .. Yani bu ve buna benzer sebeplerle ; Belirlenen Bir Tarihte; Belirlenen bir merkezde; Halka Açık bir şekilde KURA Çekilişi yapılacağını düşünüyorum.. Bununla ilgili Duyuru da yine ÖSYM İNternet Sitesinden Ya da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının İnternet Sİtesinden Yapılacaktır .. Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

sevecen53

Üye
Üye
Mesut5454 senin lise terk tasdiknamesi ile yaşadığın sıkıntının aynısını bende yaşadım,özkan hocamın yönlendirmesiyle ösym merkezini aradım ve lise terk tasdiknamesi kura da geçerli oluyormu diye sordum,yetkili kişi tasdikname ile kuraya katılmaya başvuru yapabilirsin kabuldur dedi.basvuru da kaydımı yaptırırken bu geçerli deyil diplomanı getirmen lazım tarih yazılması gerektini söyledi.bende ösym merkezine hatta aile sosyal hizmetleri genel müdürlüğüne sorduğumu ve kabul olur dediklerini dile getirince bi yere telefon açtı ve sonrasında işlemlerimi yaptı.diyeceğim oki kayıt yapan kişilerin ömss hakkındaki bilgilerinden şüphe ediyorum ve bu konu hakkında bilenler varsa bir konuda beni aydınlatmasını istiyorum,kayıt tamamlandıktan sonra bize verilen belgede basında ösym yazan belgede kendi imzamız olması gereklimi ??? benim kinde yok ? hatta görevli imzasıda yok bu bana bir sıkıntı çıkartırmı kılavuzu okuyamıyorum suan bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun..saygılarımla..

YassaX

Üye
Üye
sevecen53; Seni Cok iyi anlıyorum .. Çoğu insan konulardan bi haber .. Yetkililerde dahil ... O yuzden ben sana Genel Müdürlüklerin Ve ÖSYM Merkezinin Telefonlarını verdim.. Şimdi gelelim senin imza olayına : Normali Şudur : Gittiğin ÖSYM Merkezindeki kişi; Aday Başvuru Formuna göre ; Sisteme bilgilerini girecek ondan sonra 1 tane Çıktı alacak ve sen o çıktıdaki bilgilerini kontrol edeceksin; doğruysa ; Yetkili Kaydını tamamlayıp 1 tane daha çıktı alarak ; sendeki cıktı ile birlikte ; Her ikisine birden İmzalayacak; sende her ikisini imzalayacaksın ve biri sende diğeri ÖSYM Yetkili Merkezinde kalacak.. Doğrusu budur .. O Sendeki belgeyi saklayacaksın.. İlerde farklı durumlar olur vs ÖSYM ye dilekçe vs gondermen gereken haller olabilir, onu mutlaka sakla.. imkanın olursa da kayıt Yaptırdığın ÖSYM Merkezine gidip imzalatabilirsin, hatta bazı yetkililerin kaşeleri de oluyor.. ÖMSS Sınavı Başvurunda bana da kaşeli ve imzalı vermişlerdi...

Tekerlekli Sandalye