ÖMSS Kura tercihleri konusunda yardım?

mr.boris

Üye
Üye
Arkadaşlar yakınım kura ile ataması vardı.Bana şifresini verdi.Bende ais osym gov dan profiline girdim ama ekranda tercih bildir butonu yok.Nereye başvurmalıyım ya da nereyi aramalıyım?

YassaX

Üye
Üye
mr.boris ; http://engelliler.gen.tr/f98/omss-tercihlerimi-yapamiyorum-14681/index4.html --> Şu LİNK'teki Yazıları bir oku istersen. Belki Sorun aynı sorundur ... Yarın Mutlaka bu işi cozmelisin , Son gun uzatılmayacak ... Ayrıca Erkenden istersen ; bir ortaöğretim Kurumuna yani liseye git, bir de oradan ÖSYM Merkezi olarak başvuruyu denemeye calisin. ANcak ; Sanirim Sorunu ÖSYM cozecek . Yarın COk Hızlı Hareket etmelisin ; 20 Temmuz 2012 Cuma Son Gun. Verdiğim LİNKİ de mutlaka oku .

YassaX

Üye
Üye
mr.boris ; Aşağıda sorun olan bir arkadaşın çözümü yazıyor , paylaşmış . Ancak aynı sorun mu onu bilemiyorum ....

""" abdullah 1981 --> arkadaşım aynı sorun bende de var dı fakat ben ösym nin 03122988050 nolu telefonunu arayarak bilgi aldım ve bir fax çekerek sorunu çözdüm sende deneyebilirsin diploma ve dilrkçe fax ını istiyorlar """

mr.boris

Üye
Üye
ben aday işlemlerine giriyorum orada tercih formu çıkmıyor nedenini anlamadım ?

YassaX

Üye
Üye
BALTAZAR_79 ; benim hatırladığım ; mr.boris 'te Kendi Tercihlerini yapan bir arkadaş, 2012/1 ÖMSS - Kura Bölümüne giriyodur diye düşünüyorum ...

B

BALTAZAR_79

Guest
Valla ben arkadaşı tanımadığım için öyle yazdım, belki oraya girmemiştir diye. O zaman başka bir sıkıntısı vardır. Alan veya diploma muhabbeti olabilir o zaman, bazı arkadaşlar yazmış. Bir de oralara baksın bakalım...

YassaX

Üye
Üye
Bende COk Tanımıyorum ancak ; sitede yazdığı yorumlardan hatırlıyorum

marcus_oredius

Üye
Üye
mr boris kurayla katılıyor diye biliyorum ama tercih formunu görebiliyor olması lazım. sanırsam ösym den kaynaklanan bir problem olabilir. bence en iyisi ösym bürosundan tercih yapmasıdır çünkü düzeltme yapılcaksa bile zaman kısıtlaması nedeniyle bbu saatten sonra daha fazla oyalanmamk lazım

YassaX

Üye
Üye
mr.boris arkadaşının tercihi icin soruyor zaten. Arkadaşına yardımcı olmak adına soruyor .

sevecen53

Üye
Üye
Aday işlemlerine girdikten sonra, 2012/1 ÖMMS Kura ... diye yazan yer var orayı seçiyor musun arkadaşım?

aday işlemlerine girdikten sonra ÖMSS Kura diye yazan bir yer yokki baltazar_79 ÖMSS-2012/1 tercih yazıyor onu secerek tamam a tıklıyoruz sonra açılan sayfadan sol taraftaki alandan tercih bildir diyoruz..kılavuzda da ömss kura diye yazıyor ama,bi arkadaşında söylediği gibi kılavuzu yazanla sistemi yazan kişiler birbirinden habersiz galiba :)

B

BALTAZAR_79

Guest
aday işlemlerine girdikten sonra ÖMSS Kura diye yazan bir yer yokki baltazar_79 ÖMSS-2012/1 tercih yazıyor onu secerek tamam a tıklıyoruz sonra açılan sayfadan sol taraftaki alandan tercih bildir diyoruz..kılavuzda da ömss kura diye yazıyor ama,bi arkadaşında söylediği gibi kılavuzu yazanla sistemi yazan kişiler birbirinden habersiz galiba :)

O an arkadaşa yardımcı olmak için, oraya bakmadan yazdım:) Orda öyle yazıyor diye hatırlıyordum, demek ki yanlış hatılıyormuşum, eyvallah :)

YassaX

Üye
Üye
Umarım Arkadaş Sorunu Çözmüştür . Bugün LYS SOnuçlarını açıkladı ÖSYM ; Site biraz yoğun. Son dakikaya bırakmamanızı tavsiye ederim

sevecen53

Üye
Üye
O an arkadaşa yardımcı olmak için, oraya bakmadan yazdım:) Orda öyle yazıyor diye hatırlıyordum, demek ki yanlış hatılıyormuşum, eyvallah :)
rica ederim arkadaşım,inanırmısın 3 gün tercih yapamadan ömss kura yazan yeri aradım ösym nin sitesinde kılavuzu okuyorum ömss/kura yazıyor siteden bakıyorum oyle birsey yok aradım ösym yi dedim böyle iken böyle nasıl bi iştir bu ne yapmam gerekiyor ? yetkili kişi beyfendi kılavuzda bir yazım hatası olduğundan dolayı kaynaklanan bir durum,ömss-2012/1 tercih lerden girip işlemi yapabilirsiniz dedi.dedim kılavuz zaten başlı başına bi hata millet sınavlardan çok tercih kılavuzunda baş ağırttı,bizki bu kılavuzü çözduk bizi işe almayan bakan fatma şahin utansun dedim,adam zaten beyfendi başkaları arıyor olabilir felan diyip habu deliden bi kurtulayım diye iyi günler diyerek kapattı telefonu :) gerçekten de biz engelli kardeşlerimiz büyük bir iş başardık,bizler engelli iken sistem bize ayak uydurcağına biz sisteme ayak uydurduk.allah sonunu hayırlı etsin inşallah,bir işe aş 'a ve oturacak bir eve acil ihtiyaç duyan kardeşlerimin öncelik olarak atamalarının gerçekleşmesi için kendimle beraber dua ediyorum.allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun bu arada oruçlarınız kabul dularınız meyesser olsun...

YassaX

Üye
Üye
Amin . İNŞALLAH . AMin .. Hakkımızda Hayırlısı

mr.boris

Üye
Üye
Arkadaşlar ben ömss ye lise düzeyinden girmiştim.Arkadaşımın babası kurayla atanacaktı ama bir türlü tercih yapamamıştı.Sonra öğrendim ki arkadaşımın babasının görevli memur sadece internete kayıt ettirmiş,ösym nin merkezine kayıt olamamış.Görevli memur yüzünden onun gibi 3 ,4 kişinin de hakkı gasp olmuş.Ne kadar uğraştıysada kuraya katılamadı.Ondan dolayı sitede tercih bildir butonu kendisinde gözükmüyordu.Yardımcı olmaya çalışan ve konuya ilgi gösteren arkadaşlara teşekkür ederim,Hayırlı Ramazanlar...

YassaX

Üye
Üye
mr.boris ; Rica Ederim . Ancak KURA Başvurusunda ; önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına gidip Ön Kabul ve Taahhüt Belgesi Alınıyordu . Sonrasın Bankaya Para Yatırılıp ; ÖSYM Başvuru Merkezlerinden birine gidiliyordu . ÖSYM Başvuru Merkezine gidince ÖMSS - KURA Aday Başvuru Formunu Yetkiliye vermiş . Yetkili mi Kaydını yapamamış ? Memur Sadece İnternete Kayıt Ettirmiş Derken Biraz Açar mısın O konuyu ? Hani biz Aday İşlemleri Sistemine giriyoruz, T.C. No ve Şifre ile .. Oraya Kayıt Etmesi icin bildiğim kadarıyla ; ÖMSS - KPSS vs gibi bir sınav ya da kura kaydı olmalı . Onu nasil başarmış ki görevli memur ?

mr.boris

Üye
Üye
Senin dediğin kayıt işlemlerinide yaptırmış.Okuldaki görevli sadece internete kayıt yaptırmış.Hiçbir yere kaydı ösym ye bildirmedi.Anlayacağın görevlinin ihmalkarlığından dolayı kuraya katılamamış.Ne kadar bizzat kendisi uğraştıysa da bu senelik hakkı kapandı.Benim haberim olsaydı daha önce size bildirirdim.Keşke daha önce haberim olsaydı durumu çözebilirdik.Ama başvurunun son 2 gününde haberim oldu.İlginiz için tekrar teşekkürler.Hayırlı Ramazanlar...

Tekerlekli Sandalye