ÖMSS Kura tercihleri konusunda yardım?

YassaX

Üye
Üye
mr.boris ; Anladim . Rica Ederim . Sizede Hayırlı Ramazanlar . Ben O kişi ya da birden fazla ise kişilerin yerinde olsam ; Ellerindeki Evraklarla ; Yatırdıkları dekontlarla ; giderim bir Avukata Danışıp; Dava Açma Yoluna gider , Sonuna kadar da hakkımı ararım ... Sonuc Olarak bizler lise - ön lisans- lisans mezunuyuz ; hemen verilen şifre ile kontrol edebiliyoruz . KURA başvurusunda bulunanların çoğunun internetle alakası yok . Nerden bilecekler ÖSYM Yetkilisinin Kayıtlarını düzgün yapıp yapmadıklarını . Ayrıca ; esas yanlış olan şey ; ÖMSS Sınavına Girenlerle ÖMSS Kura'ya Başvuranlarla aynı anda Tercihlerin alınması ... ÖMSS Kura'ya Başvuranların Bence İnternet üzerinden degil ; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlıklarlarına 15 Tane Tercihlerini Gösterir listeyi teslim etmeleri ve oradan yardım almaları gerekirdi. O zaman bu tür aksaklıkların önüne geçilmiş olurdu ... Bu da benim Nacizane düşüncelerim .

YassaX

Üye
Üye
marcus_oredius ; Yardım alma şanları şu şekilde . Her ilde olmamakla birlikte ; bazı illerde bazı dernekler Tercihler Noktasında yardımı oldular . Özellikle Ankara'da .. Ayrıca ; Bazı illerin İŞKUR Kuruluşlarında Bazı illerin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlıklarında yardımcı olundu. Ayrıca ; Tercihleri de ÖSYM Merkezlerinden 3 TL Karşlığında Yaptılar ... Ancak Benim demek istediğim o degil .. ÖMSS / KURA Diyor Açıklamada --> Bununla ilgili bir cok soru geldi .. Sadece Kura Başvurusu Zannedenler ; KURA Başvurusunda bulunanlar Sınav Tercihleri zannettiler. İş Çorbaya döndü . Yani ; KURA Başvurusunda bulunanlarin tercihlerini Kendileri internetten degilde ; Aile ve Sos. Pol. Bakanlığına 15 Tercihlik listelerini verseler ve imzalasalar , bunun zamani da ÖMSS Sınavına Girenlerin Tercih Zamanından Farklı olsa ; Yukarıdaki Sorunlar yaşanmazdi . 65.800 KURA Başvurusu oldu . Bu sayısının belki 10.000 tanesi İnternet Kullanıcısı ya da bu işi kendi başına yapabildi . Ben işi bu açıdan düşünerek yazdım yukarıdakileri .Bir sistem dahilinde; iş Çorbaya dönmeden ve kimse mağdur olmadan halledilebilirdi, Düşüncesincesindeyim .

marcus_oredius

Üye
Üye
anladım ben aile ve sosyalin yardımcı eleman bulundurduğunu duymuştum demek yalnışmış

YassaX

Üye
Üye
Umarım ÖMSS Tercihleri Noktasın da mağdur kimse olmamiştir . mr.boris in bahsettiği kötü bir durum. Bence onlarda haklarını sonuna kadar aramalılar

YassaX

Üye
Üye
Bence de Aramalılar ... ÖSYM Merkezindeki Yetkiliye Güvenmeyecez de kime güvenecez sonucta .

sebboy

Üye
Üye
yanlış yere actıgımı farkettım konuyu:D

mr.boris

Üye
Üye
Yakınımla görüştüm,sağlık olsun ,dedi.Gayet mütavazi bir şekilde hakkımızda hayırlı olmasını temenni etti.Bir daha ki sefere nasip ne olursa o olsun ,dedi.Bunu dedikten sonra fazla üzülmedim.Hakkımızda hayırlısını gönlümüzdekini de ALLAH bize razı etsin,tekrardan Hayırlı Ramazanlar...

marcus_oredius

Üye
Üye
mr. boris. allahtan ikinci tercihlerde şansının açık olmasını dilerim. hayırlı ramazanlar.

YassaX

Üye
Üye
mr.boris ; Amin . İNŞALLAH . Yakının ve Senin hakkında En hayırlısı Neyse O Olsun.

BLUE MAnN

Üye
Üye
ben bişey sorcaktım bu tercihleri kura ile ataması yapılacak olan arkadaşlar mı yapacaktı yoksa sınava girenler de yapabilirmiydi?

YassaX

Üye
Üye
BLUE MAnN ; Hem 29 Nisans 2012 Tarihinde ÖMSS Sınavına Girmiş Olan Ortaöğretim , Ön Lisans , Lisans Mezunları Tercihlerde bulundu ; hem de 14 - 25 Mayıs 2012 Tarihleri arasında ÖMSS/ KURA Başvurusunda Bulunan Adaylarada 11 - 20 Temmuz 2012 Tarihleri arasında Tercihlerde Bulundular . ÖMSS - 2012 /1 Tercih Dönemi BLUE MAnN ...

marcus_oredius

Üye
Üye
sınava girenler eğer kuraya katılırsa 3 dönem ömss ye girme yasağa alıyorlar yani 6 yıl. bu yüzden sanırım kimse bu tür bir ceza ile karşılaşmamak için girmez.

Tekerlekli Sandalye