ÖMSS Kurslarında Anlatılan Konular ve İşlenen Dersler Hakkında Detaylı Bilgi Paylaşım

halo35

Üye
Üye
Ben kurslara bu hafta başladım. anlatımlar iyi. aşağıdaki kitabı yeni satın aldım ama daha gelmedi. kurs hocalarıda kitapdaki bilgilerin iyi olduğunu açıklıyorlar. Hatta oradaki konu başlıklarına göre anlatım yapıyor bazı hocalar. Soru bankası ile birlikte aldım. deneyim derim.
2012-OMSS-Ozurlu-Memur-Secme-Sinavi-Lise-YARGI__52031348_0.jpg

halo35

Üye
Üye
kusura bakmayın aynı tür msjlar ard arda oldu gönderdiğim msjlar gitmedi diye ara ara yazdım ama hepsi gitmiş.

YassaX

Üye
Üye
halo35; mükerrer mesajlarını sildim ..
Paylaşımınız için Teşekkürler ; Ancak ben bir iki yorumda bulunmak istiyorum... Bu kitap 3 EKIM 2011 Tarihinde yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğinden hemen sonra Basılmış bir kitaptır .. Yönetmelik sonrası bu ve buna benzer kitaplar da basıldı ancak hepsi Eski Özürlü Personel Sınavlarına yönelik basılmış kitaplar.. ÖMSS - 2012 Sınav Kılavuzu 17 Şubat 2012 Tarihinde yayınlandı.. Yani Piyasada olan tüm Özürlü Personel Kitapları Sınav Kılavuzunda önce basıldı... Bazıları ise 3 Ekim 2011 Yönetmeliğinden Sonra , ÖMSS ye uyarlanarak basıldı ancak içerik açısından pek bir değişiklik olmadi ... Örnek vermem gerekirse; Önceki Özürlü Personel Sınavlarında ; Görevin Gerektirdiği Mesleki Bilgiler ( Örn: 657 Sayılı Devlet Memuru Kanunu vs ) konusunda 10 Soru Sorulmakta idi... ÖMSS - 2012 bu konuda hiç Soru olmayacak.. Ha Faydası olmaz mi; tabiki de olur.. Örneğin; Geçmiş yılllarda sorulan soruların hepsi birarada mevcut sanırım, onları çözerek soru çeşitliliği açısından faydalı olur.. Tabiki , gecmis yıllarda sorulan soruların hepsi internette de mevcut...
Ben Arkadaşlar bugün başka bir Link'te bir tavsiyede bulundum ve ÖMSS Çalışma Şekli Açısından, LİNK'tedir : http://engelliler.gen.tr/f98/omss-sinavinda-hangi-konulara-calismaliyim-12792/

V

Vijdanatilla

Guest
ozkancey;Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler... İzlemeye ve takip etmeye devam....:)

talihsiz

Üye
Üye
Özkan bey ömss sınavı çin çalışabileceğim için hazırlanmış ...ders kitabı önerirmisiniz..kpss kitaplarından da hazırlanıyoruz ama...ömss ye ait bir kitap olursa daha iyi olur...konuşmalarınızdan anladığım kadarıyla..tüm basılan kitaplar klavuz yayınlanmadan önce hazılarnamış bassılmış kitaplar bu demek oluyorki eski sisteme göre hazırlanmışş..bende bu kitaplar arasından bir seçim yapmak isityorum tercihiniz nedir sizcee..tşkler

YassaX

Üye
Üye
talihsiz; illa ÖMSS Hazırlık Kitaplarından çalışılması gerekmiyor. Ben mesela ÖMSS Hazırlık Kitabından çalışmıyorum, tercih sizin tabiki de ... 10 Tane kitabı detaylıca inceleme şansım olmadı .. Tavsiyem şudur : En azından kendiniz o kitapların icinden Tüm Gecmis Yılların sorularını da kapsayan bir kitap alabilirsiniz.. Konu anlatımlarını YGS Hazırlık Kitaplarından, KPSS Konu Anlatımlı Kitaplardan da çalışabilirsiniz ..Yukarıda halo35 isimli arkadaşımıza yaptığım yorumuda sizin icin yol gosterici olabilir.. Saygılar ..

V

Vijdanatilla

Guest
Merhaba arkadaşlar,

Benim düşüncem konuyu bildikten sonra çıkabilecek hersoruya cevap verilebilir. ÖMSS’nı ÖSYM düzenleyecek vede ilk defa yapılacak olması nedeni ile sorular bilinmemektedir.PEGEM yayınları KPSS genel kültür genel yetenek konu anlatımını tavsiye edebilirim. Anlaşılır vede akıcı bir anlatım tekniği kullanılmış vede her konu anlatımının sonunda özet kısmı var...

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla paylaşımınız ve bilgilendirmeniz için teşekkürler :)

halo35

Üye
Üye
Bence sıkı çalışmak gerekiyor arkadaşlar. şu an tek yapılması gereken şey bu bence. Herşeyi bir kenara bırakıp sıkı çalışın derim. Ne kadar çok puan o kadar çok avantaj.

YassaX

Üye
Üye
halo35 yaptığıız yoruma aynen katılıyorum.. Benim yorumlarıma da bakarsaniz, mutlaka aynı şeyleri ifade ediyorum.. Tercihmis, atamaymis, vs vs diğer şeylerle ilgilenmek yerine, calisip en yuksek doğruyu yapmak hedef olmali .. Bunun icin cabalamali

Efe Özdemir

Üye
Üye
Merhaba Özkan abi,

Sınavda devlet memurları kanunu çıkacak mı acaba ? Bir bilgin var mı ? sınav konuları arasında yok gibi sanırım

YassaX

Üye
Üye
Efe Özdemir; Merhaba ... ÖMSS - 2012 Sınav Kılavuzundaki Sınav Konuları arasında yok .. Yurttaşlık Konusu var ancak, orada Devlet Memurları Kanunundan cıkar mı bilemem.. Bana soracak olursan ben calismayacağim... Yurttaşlık kısmında sorsalar bile , Kanun maddesi olarak cıkmaz, Genel Kültür Olarak Belki cıkabilir.. Ama tekrar edeyim ben calismayi dusunuyorum o konuya.. O konuya kadar , çalışılacak cok konu var ..

Efe Özdemir

Üye
Üye
Teşekkür ederim abi , evet abi haklısın sanırım .Güncel konularda ise arap baharı çıkabilir benimde aklıma o geldi dünya üzerinde ,birde yunanistanın durumu da çıkabilir.İyi günler herkese

cole08

Üye
Üye
özkan hocam bende kursa gitmiyorum türkçe matematik Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ,Temel Yurttaşlık Bilgisi , Türk Kültür ve Medeniyetleri ,Türkiye Coğrafyası,Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel ve Güncel Sosyo ekonomik Konularına çalışıyororum yanlışmı yapıorum acaba

YassaX

Üye
Üye
cole08 ; Aşağıda Testler ve Soru Sayıları verilmistir.. Kesindir bu Konular ve Adetleri..ÖSYM nin Sitesinde ve Sınav Kılavuzunda bu sekilde verildi..Baska da detay yok.. Doğru Konular calistiklarin.. Buradan bizim paylaşimlarimizi da takip edersniz.. Ayrıca ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları --> Bu baslık altındaki diğer konularda işinize yarar

2012 - ÖMSS’ DE UYGULANACAK TESTLER VE SORU SAYILARI

Genel Yetenek Testi Soru Sayısı
1) Türkçe 15
2) Matematik 15

Genel Kültür Testi Soru Sayısı
1) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 10
2) Temel Yurttaşlık Bilgisi 6
3) Türk Kültür ve Medeniyetleri 3
4) Türkiye Coğrafyası 5
5) Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel ve Güncel Sosyoekonomik Konular 6

TOPLAMDA 60 ADET SORU SORULACAKTIR..

cole08

Üye
Üye
bide özkan hocam Türk Kültür ve Medeniyetleri
Türkiye Coğrafyası
Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel ve Güncel Sosyoekonomik Konularıyla tam olarak ne demek istedini anlamadım türk kültürü derken selöuklulargöktürler flan onlarımı kastedio son olarak genel olarak mı çalışıyım yoksa ösym nin paylaştıgı konuları çalışıyım gerçi türkçe matematik genel çalışcam çünkü konu paylaşmamız

Tekerlekli Sandalye