ÖMSS - Sınav sorular [Çıkmış Sorular]

is_seda

Üye
Üye
teşekkürler özkancey çok iyiym iyileştim artık:)

..sizin yazdğınıza göre 100 olacakmış soru adeti o zaman konu dağılımı değişecektir bu arada ömss ilk defa yapılacak demişsiniz 2010 yılındaki yapılan sınavlarla,nisan da yapılacak olan sınavı eş değer tutmak doğru değil o zaman?

YassaX

Üye
Üye
Rica Ederim is_seda hanım, iyileşmenize cok sevindim :) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS )29 Nisan 2012 tarihinde ilk defa merkezi olarak düzenlenecek ve Önceki Özürlü Personel Sınavları ( En Son 2010 yılında yapılan ) ile eş değer tutmak doğru değil.. Sebebi de ; Önceki Özürlü Personel Sınavları, Her kurum için ayrı ayrı yapılıyordu ve merkezi değildi.. Aynı zamanda Önceki Özürlü Personel Sınavlarını Milli Eğitim Bakanlığı ( EĞİTEK ) düzenliyordu... Soru Sayısı 50 Adet idi.. Cevap Şıkları 4'lü idi..İlk defa yapılacak olan ÖMSS 'yi ÖSYM düzenleyecek.. ÖSYM nin yaptığı sınavların hepsinde hemen hemen cevap şıkları 5'li oluyor.. Soru Adeti, dün öğrendiğim kadarıyla 100 Adet Olacağı yönünde.. Tabiki 100 Adet olursa, Konu Dağılımı da değişecektir.. Sınav Klavuzu Yayınlanınca Sınav Konularını - Soru Adetlerini - Cevap Şıklarını ve diğer Tüm soruların cevaplarını bulabileceğiz... Şimdi ne yapmamız lazım diyorsanız, Önceki Özürlü Personel Sınavı Konularına, KPSS Konu anlatımlı kitaplardan, YGS - LYS Konu Anlatımlı Kitaplardan ve Orta Öğretim Kitaplarından çalışmakta fayda var.. Ben mesela İnkilap Tarihi çalışıyorum, kaynak ise 11. Sinif T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük Kitabı Ağustos 2011 baskısı, Zirve Yayınevine ait, NT mağazalarından temin edebilirsiniz.. Ya da herhangi bir 11. sinif lise kitabı da olur.. Çalıştığım Kitabın linki : Zirve Dergisi Yayınları - Yayınlar : 11. SINIF | İnkılâp Tarihi

Nuray.Grafiker

Üye
Üye
Merhaba Sitede yeni aranıza geldim. İşitme engelliyim. 29 Nisan'da memur sınav seçme yapılacaktır. ÖMSS için hazırlık kursu açılan eskişehir'i varmı? Nerede ÖMSS'ye sınav sorular çıkacak? ÖMSS'ye hazırlanırım..Saygılarımla...

YassaX

Üye
Üye
Nuray.Grafiker öncelikle aramıza hoşgeldin ...29 Nisan 2012 tarihinde Özürlü Memur Seçme Sınavı yapılacaktır.. Sitemizde Eskişehir'de ÖMSS Kursu açıldığına dair bir bilgi almadık... Ancak 1-2 yerde Eskişehir'deki ÖMSS Kursu ile ilgili yazıya rastladım, sizinle paylaşayim : Bir Adayın Yazısı : " evet eSkişehrde kurs acilcak işkurdan bilgi verildi başvuru icin odunpazari belediyeye gitmen gerekiyo sanırım " ... Ayrıca bir başka adayda Eskişehir de Halk Eğitim Merkezine bir sorun yorumu yapmıştır... Sizinle bu bilgileri paylaşmak istedim Nuray.Grafiker ... Öncelikle, İnternet üzerinden size yakın olan Eskişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün adresini öğrenip bir yakınınızla gitmekte fayda var..Yada bir yakınınıza telefonla sordurmanız da fayda var..Ayrıca sitemizde : http://engelliler.gen.tr/f58/omss-icin-hazirlik-kursu-acilan-il-var-mi-10803/ --> bu adresten de takipte kalmanızda yarar var..Şu ana kadar verdiğim linkte Eskişehir ile alakalı bir bilgi yok, ancak olduğu anda paylaşılacaktır..Sizde de bir gelişme olursa, paylaşımlarınızı bekliyoruz.. Saygılarımla ...

YassaX

Üye
Üye
Nuray.Grafiker yine bir yerde okuduğum yazıyı sizinle paylaşıyorum :

eskişehir valiliği engelliler koordinasyon merkezi
" Eskişehirde ÖMSS kursu büyük ihtimalle çarşamba (11 Ocak 2012 Sanırım ) başlanıcanı söylediler.pazartesi çarşamba cuma 1-4 arası türkçe matematik coğrafya tarih mevzuat konular bunlar çarşamba ilk defa gidicez bakalım kursa .mustafa kemal paşa mh.tüzün sk.no.9 eskişehir büyük otel karşı aralığı eski milli eğitim binası alt katta.herkese kolay gelsin "

Nuray.Grafiker

Üye
Üye
Ozkan bey hoşbulduk. Yazdıklarınıza anladım. Eskişehirde hazırlık kursu yokmuş. Öncelikle, İnternet üzerinden size yakın olan Eskişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün adresini öğrenip bir yakınınızla gitmekte fayda var..Yada bir yakınınıza telefonla sordurmanız da fayda var. Bunada gitmem gerekiyor mu yani? Tşk ederim.. :) Hangi personel memur seçme sınav sorular çıkacak?

YassaX

Üye
Üye
Nuray.Grafiker Rica Ederim... Ben yukarıda size bir tavsiyede bulunmak istedim.. Yani internet uzerinden size Yakın olan Eskişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin Adres ya da telefon bilgilerine ulaşarak, bir yakınınıza arattirabilirsiniz, sizin adınıza sorabilir.. Ya da telefonla degilde giderek bu işi öğrenmek istiyorum derseniz, adreslerini öğrenip, bir yakınınızla gidip bilgi alabilirsiniz.. Bunlar için tabiki de bir mecbruriyetiniz yok Nuray.Grafiker hanım. Benimkisi sadece bir öneri.. Yukarıda 2 ayrı mesaj paylaştım.. O mesajlardaki bilgiyi değerlendirmekte size kalmış... ÖMSS Tarihinde ilk defa yapılacak bir sınav olduğu icin, Şu anda ÖMSS icin Sınav Klavuzu daha yayınlanmadı.. O nedenle Sınav KOnuları net olarak belli degil.. Önceki Özürlü Personel Sınavlarını MEB ( EĞİTEK ) Yapıyordu.. 29 Nisan 2012 Tarihinde yapılacak ÖMSS'yi ÖSYM yapacak.. Nuray.Grafiker hanım size bir link veriyorum; Önceki Özürlü Personel Sınav Konu Dağılımları ve Soru Adetleri Var ; Sınav Klavuzu yayınlanana kadar o konulara çalışabilirsiniz : http://engelliler.gen.tr/f58/omssye...caya-kadar-calisilacak-konu-basliklari-11747/

Nuray.Grafiker

Üye
Üye
Anladım .. Evet gideceğim Bana yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Allah razı olsun...

YassaX

Üye
Üye
Nuray.Grafiker. Ben Sakarya'da bu konuda cok mücadele verdim ve sonunda ÖMSS Kurs Başvuruları başladı ve ÖMSS Kursu da 8 Şubat 2012 Çarşamba nasipse başlayacak.. İnanin buradaki Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne 2 aydır kac kere bu kurs icin gittim.. Devletin Kurumlarını biraz da biz itekleyince oluyor bazı şeyler .. ALLAH Hepimizden Razı Olsun.. Umarım herşey gönlünüzce olur ...

Nuray.Grafiker

Üye
Üye
Ozkan bey hımm anladım.Bana yardımcı olup bu konularını aldım Çok Teşekkürler.. İnşAllah...Size kolay gelsin :)

YassaX

Üye
Üye
Rica Ederim Nuray.Grafiker hanım, sizede kolay gelsin ...

zehra81

Üye
Üye
ömss

ben e kaynak bulamıorum nette kitap almadm elimde 2010 kpss kitabı var nerden çalışabiliim yardmvı olursanz sevnirim

YassaX

Üye
Üye
zehra Hanım, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan ÖMSS için Sınav KLavuzu daha yayınlanmadı... ÖMSS nin daha öncede bir örneği olmadığı icin net bir kaynak'ta yok şu anda.. Sınav Klavuzu yayınlanmadığı için Sınav Konuları da daha belli değil... Ben bir link vereceğim, orada önceki Özürlü Personel Sınavında çıkmış Konular ve Dersler mevcut.. Sınav Klavuzu yayınlanıncaua kadar her turlu kaynaktan o konulara çalışabilirsiniz ... Link : http://engelliler.gen.tr/f58/omssye...caya-kadar-calisilacak-konu-basliklari-11747/

zehra hanım ayrıca, Mesela ben İnkilap Tarihini 11. sinif Zirve Yayınlarının T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük Kitabından çalışıyorum.. NT Mağzalarında bulabilirsiniz.. Sınav Klavuzu yayınlanana kadar bu şekilde çalışmanızı öneririm.. KPSS Konu anlatımlı kitaplar olabilir, YGS - LYS Konu Anlatımlı kitaplar olabilir.. Alternatif cok.. Verdiğim linkten konulara bakip, buna uygun kaynaklardan çalışabilirsiniz... ÖMSS Kitaplarıda piyasada var, ancak Eski Personel Sınavlarına Yönelik Kaynaklar onlar.. Eskiden Sınavı MEB ( EĞİTEK ) yapıyordu.. ÖMSS yi ÖSYM düzenleyeceği için, soru sayılarının artacağını ( 100 Adet Soruya Cıkacağını ) tahmin ediyoruz..Cevap şıkları önceden 4'lü idi, ÖMSS de 5'li cevap şıkkı olacağını tahmin etmekteyiz.. SInav Klavuzunun cıkmasını sıkı sıkıya takip edin. Sitemizde guncel olarak gelismeleri bulabilirsiniz.. Ayrıca ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ve Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | sitelerinden de takip edebilirsiniz .. Saygılarımla...

tweety_82

Üye
Üye
teşekkürler.. bu sorular çok iyi geldi. almış olduğumuz kitap maalesef yetterli eğil.

YassaX

Üye
Üye
ogzhan55555 Rica Ederiz ... ALLAH Hepimizin YAR & YARDIMCISI OLSUN İnsallah

paraz80

Üye
Üye
Amin inşallah

Tekerlekli Sandalye