ÖMSS Sınav Tarihi Açıklandı

YassaX

Üye
Üye
Bugün Kocaeli Halk Eğitimi Aradim Dedim ÖMSS kurslari AÇıldımı O Ne Dedi Açıklama Yaptim Özürlüsünüz İşmi Arıyorsunuz Dediler :s

ufuq bey, malesef bir cok ilde sizin durumunuz aynı şekilde.. Yukarıda rancere'ye yazdığım cevabı sizde bir okuyun.. Bende Sakarya'da bu konuda 2 aydır takipteydim, sonunda Başvurlar başladı ve 8 Şubat 2012'de nasipse ÖMSS Kursu Sakarya'da başlayacak...Sizizinde imkanınız varsa; telefon etmek yerine bizzat Halk Eğitime giderek bu durumu anlatsaniz, diğer illerdeki örnekleri verseniz... Tabiki imkanınız varsa, yoksa bir yakınınızı göndermeye çalışın..Ben hep Sakarya'da yaptıklarımı örnek veriyorum : http://engelliler.gen.tr/f58/sakary...sinavi-omss-kursu-basvurulari-basliyor-11548/

Ayrıca bu linkide takip etmenizde fayda var : http://engelliler.gen.tr/f58/omss-icin-hazirlik-kursu-acilan-il-var-mi-10803/

rancere

Üye
Üye
teşekür ederim ilgin için verdiğin tavsiyeleri ilgili yerler müracat edip araştırıcam gelişme olursa paylaşırım

YassaX

Üye
Üye
rancere Rica Ederim. Umarım güzel gelişmeler olur.. Gelişme oldukca da paylaşımları bekliyoruz...

YassaX

Üye
Üye
evet bn ankaradayım aradım . o nedir diyorlar

Ankara Büyükşehir Engellileri Sınava Hazırlayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 4 branşta açacağı kurslarla engellileri 29 Nisan’da yapılacak “Özürlü Memur Seçme Sınavı” na hazırlayacak

Gazi Üniversitesi ile ortaklaşa oluşturulacak kurs programı “Bilgisayar İşletmenliği”, “Ön Muhasebe”, “Halkla İlişkiler” ve “Büro Yönetimi” branşlarında olacak. Kayıtları başlayan kurslar, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’nde yapılacak ve kurs sonunda başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde sürdürdüğü projelerle yüz binlerce Başkentlinin hayatına destek oluyor. Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) işbirliğiyle Türkiye’ye örnek bir projeyi daha hayata geçirecek olan Büyükşehir Belediyesi, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali bünyesinde Gazi Üniversitesi’nin işbirliğinde Özürlü Memur Seçme Sınavı’na Hazırlık Kursu açacak. Kurslar 29 Nisan’da Türkiye genelinde yapılacak sınava hazırlığın yanı sıra, engellilerin hem teknolojiyi kullanmalarını hem kendilerine ve başkalarına faydalı olmalarını sağlayacak hem de iş bulma olanaklarını hızlandıracak, kolaylaştıracak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanın da verileceği kurslar engelli bütün bireyler için yeni bir yaşama adım atmaya yardımcı olacak.

Engelliler Lokali’nde kayıtları başlayan kurslardan ilk etapta yüzde 40 bedensel ve ortopedik engelli 44 kişi faydalanacak, ardından açılacak ikinci dönemde yine 44 kişi eğitim alacak. Başvurunun beklenenden fazla olması halinde lise mezunlarına öncelik verilecek. Hafta içi pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-17.00 saatleri arasında 10-12 kişilik sınıflarda yapılacak derslere katılım Büyükşehir Belediyesi’nin engelli araçları ile sağlanacak. Kursa katılmak isteyen engellilerin diploma, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu (engel raporu) ile Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’ne başvurması gerekiyor. Kurslar, 13 Şubat’ta başlayacak.

Biraz değişik bir ÖMSS Kursu Modeli.. Sonuc itibariyle ÖMSS Kursu olsunda ne şekilde olursa olsun düşüncesindeyim...

çiçek

Üye
Üye
ellerinize sagllık

bilgimiz oldu teşekürler sanırım katılma fikrimden faz geçmiş gibiyim:(

çiçek

Üye
Üye
ellerinize sagllık

bilgimiz oldu teşekürler sanırım katılma fikrimden faz geçmiş gibiyim:(

YassaX

Üye
Üye
Rica Ederim çiçek hanım... Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun...

Tekerlekli Sandalye