ÖMSS Sınavına kaç kişi başvurmuştur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

egribey

Üye
Üye
ömss ye kaçkişi basvurdu bugun bıttı basvurular bilgisi olan varsa yasssın

ömss ye kaçkişi basvurdu bugun bıttı basvurular bilgisi olan varsa yasssın

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sosyal Politikalar bakanı bir konuşmasında tahmini 50 bin başvuru beklediklerini söylemişti ama bence o kadar olmaz. Başvurular bugün bitti yarın başvuru sayısı ÖSYM nin sitesinde yazar sanırım.

cerkez

Üye
Üye
Bir süre daha uzatilmasini isyorum ankarada tedavi gordugum icin yetisemedim çorumda otuyorum allah rizasi icn yardim edİN evraklarim yarim kaldi sadece ömss basvuru birde para yatircaktim valılıkten kabul kagıdını aldım saatı gectı lutfen benı duymanızı ıstyorum sadece bir süre uzasın yalvarıyorum %78 özürlü raporum var lıse meznuyum ömss kaydım ve para yatırcak ken saatınde yetısemedımuzuluyorum ne olursunuz en kısa zaman da cevabınızı almak ısyorumm lütefen adım mahmut canbolat saygılarımla

Birey

Üye
Üye
Çerkez bey, olumsuz bir cevap yazmak insanın içine sinmiyor lakin yazmak lazım. Birincisi burdaki arkadaşların elinden bişey gelmez, bunu Aile Sosyal Politikalar bakanlığına yada ÖSYM ye yazsan daha iyi olur fakat şimdiden söyleyım olumlu bir cevap alacağını sanmıyorum zira ÖSYM bir defa tarig uzattı ve bu son olacak dedi. Herşeyın hayırlısı olsun bu sınav son değil, yine olacaktır.

YassaX

Üye
Üye
cerkez bey ; öncelikle Geçmiş Olsun, ALLAH Şifalar versin. Keko Arkadaşımızın yorumlarına katılıyorum ... Bir kere OSYM Hava Şartları nedeniyle Başvuruyu uzattı, ancak ikinci kere uzatmaz kanaatindeyim .. Ancak OSYM Telefon: 0 (312) 298 80 50 (Çok Hatlı Santral) .... Ayrica Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Telefonu : 0 (312) 229 55 11

Arzu edersen, Mesai saatleri icinde yarın erkenden bir telefon et.. Hakkında Hayırlısı Neyse O Olsun

M

mehmetsengul34

Guest
sınava kaç kişi başvurmuştur acaba 07 mart itibariyle bunu nerden öğrenebiliriz acaba

YassaX

Üye
Üye
mehmetsengul34 ve figen21 Şu an itibariyle ÖMSS Başvurularının Sayısı Konusunda Resmi Bir Açıklama yapılmamıştır, beklemedeyiz ... Bazı sitelerde bazı sayılar verilmiş olmakla birlikte, teyit edilmemiş rakamlardır.. Başvuru Süresi Uzatılmadan Açıklanan Resmi Rakam 50.000 Civarlarında idi, bu sayının cok fazla değişeceğine ihtimal vermiyorum ... 1-) ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2-) Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | 3-) DPB --> Bu 3 siteyi zaman zaman takip etmekte fayda var..ÖMSS ile ilgili Resmi Açıklamalar bu üç sitede genellikle yer almaktadır.. Saygılarımla ...

egribey

Üye
Üye
herhalde kazanınca bıde mulakat var sahte raporları engellemek ıcın

figen21

Üye
Üye
tşkr ederm bide acaba en az kaç puan almak gerekiyor

YassaX

Üye
Üye
figen21 ve egribey ;

Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Yönetmeliği/3 Ekim 2011 ( 3 EKIM 2011 - ÖMSS YÖNETMELİĞİ )

MADDE 17 ‒ (1) Adaylar, yerleştirildikleri kamu kurum ve kuruluşlarına, atanmak üzere Tercih Kılavuzunda yazılı olan belgeler ile birlikte süresi içinde başvurur.
(2) Kamu kurum ve kuruluşları, yerleştirmeye ilişkin olarak atamaya yetkili amirin onayı ile beş kişiden oluşan bir değerlendirme komisyonu kurar. Bu komisyon, atanmak üzere bildirilen adayları, aranılan nitelikler yönünden inceleyerek, nitelikleri uyanların atamalarının yapılmasını teklif eder.
(3) Yerleştirilen adaylar, kamu kurum ve kuruluşlarınca başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanır.
(4) Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmaz.

Ayrıca ; Atamaya yetkili amir yani il müdürü 5 kişilik komisyonu toplar ve mülakatını kendisi yapar. Atanmaya istinaden genel şartları taşıyorsan Atama kararnamesini çıkarır - imzalarlar ve kişiye tebliğ ederler...

Madde 17 nin 2. bendinde demek istediği şu:
"Nitelikleri uyanların" atamaları direkt olarak yapılacaktır.

1. BAŞVURMA GENEL ŞARTLARI
İlan edilen kadro veya pozisyonlara atanmak için başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
1) Türk vatandaşı olmak.
2) 18 yaşını tamamlamış olmak. (Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanununun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almak şartıyla Devlet memurluklarına atanabilirler. Kazai rüşt kararının girilen sınav tarihinden önce alınmış olması gerekmektedir.)
3) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
4) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, ileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
5) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak.
6) Kılavuzda yer alan “pozisyonları” tercih edecek adaylar için;
Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak. (Hangi görevin devamlı yapılmasına, hangi vücut veya akıl hastalığı veya vücutb sakatlığının engel olacağına resmi sağlık kurullarından alınan raporların incelenmesi suretiyle ilgili kurumlar tarafından karar verilecektir.) Kılavuzda yer alan “kadroları” tercih edecek adaylar için;
Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. (Hangi görevin devamlı yapılmasına, hangi akıl hastalığının engel olacağına resmi sağlık kurullarından alınan raporların incelenmesi suretiyle ilgili kurumlar tarafından karar verilecektir.)
7) Tercih edilecek kadro veya pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

2. BAŞVURMA ÖZEL ŞARTLARI

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, bu Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonların karşısındaki başvuru şartları bölümünde aranılan şartların “tamamını” taşımaları gerekmektedir. Bununla birlikte, eğer “BAKINIZ BAŞVURMA ÖZEL ŞARTLARI ...” ifadesi var ise kurumlarca aranılan diğer şartların yanı sıra adayların bu bölümde belirtilen şartları da taşımaları gerekmektedir. Bu şekilde olan kadrolarla ilgili açıklamalar aşağıda yapılacağı için bu bölümün çok dikkatli okunması gerekmektedir. Bu şartları taşımayan adayların yerleştirilseler dahi atamalarının yapılması mümkün değildir.

TABİ BU ÖMSS OLDUĞU İÇİN AKIL HASTALIĞI HUSUSUNDA YAPILACAK/YAPACAKLARI TEK BİR ŞEY VAR, YAPABİLECEĞİ İŞLER YÖNÜNDE İŞ VERMEYİ SAĞLAYABİLİRLER...

YassaX

Üye
Üye
figen21; Şu anda ÖMSS - 2012 ile ilgili bir Taban Puan belirlemesi yoktur .. Kişisel Kanaatime gore de boyle bir puan belirlenmeyecektir.. Merkezi Yerleştirme olacağı için, Alacağın puan ile Yapacağınız Tercihler doğrultusunda; sizin tercih ettiğiniz sıralamaya göre Puan Yüksekten düşüğer doğru sıralama yapılacak ve yerleştirme işlemi yapılacaktır .. Mesela bir örnekle bunu açıklayalim.. Diyelim ki; Farzı Misal BATMAN da Milli Eğitim Bakanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Ön Lisans mezunu alınakca Memur tercihinde bulunduğunuz.. Ve Batman İlinde O tercihe sadece siz başvuru yapmış olsanız ve puanınızda 50 bile olsa , oraya yerleşirsiniz.. Burada anlatmak istediğim, En Çok Tercih Edilen İllerin Puanı cok yusek olurken, Cok Az Tercih edilen illerde puanlar cok duşuk olacaktır.. Sanırım guzel bir özet oldu

YassaX

Üye
Üye
figen21 hanım ; Rica Ederim, Sizlerde Sağolun ...

egribey

Üye
Üye
tesekkurler ben askerlıkle ilgili raporum var yanı yapmadım bu durum memur olmamada engel olurmu?

YassaX

Üye
Üye
egribey ;Özürün , atandığın işe engel olmadiği sürece sıkıntı olmaz.. Sonucta askerlik yapmamışsın, cunku ozrunden dolayı yapmamışsın.. Memur olmana engel olacak bir durum sozkonusu olmaz.. Zaten Özürlü Devlet Memuru olacaksın, atanırsan..

egribey

Üye
Üye
tesekkurler verdıgınız bilgilerden dolayı özkan bey bide su kaç kişi basvurmus bı ögrenebılsek ayrıca ben işitme engelliliyim bu durumda bu yerden kaç kişi basvurmus eeger acıklanırsa ayrıntılı bıcımde acıklarsanız sevınırım.

YassaX

Üye
Üye
egribey; Rica Ederim .. ÖMSS - 2012 Başvuru Sayısı Belli olduğunda Detaylı Bir Sekilde bu verileri paylaşmaya çalışacağız, ancak biraz sabır ve Ders Calısmaya Devam .. Yani Başvuran Sayısını Öğrenmek size bişey kazandırmaz ama bir konuyu çalışmanız cok şey kazandırır..Ben bu tarz detayları öğrenmenizin size cok fazla bir yararı olmayacak.. Yararı olacak olan , en yuksek puanları almaya çalışmak olmalı diye dusunuyorum...

YassaX

Üye
Üye
Aylin Çiftçi: ÖMSS'ye 60 bin kişi başvuru oldu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi 60 Bin kişi ÖMSS'ye başvur dedi. Ömss'ye başvuru sayısı ile ilgili açıklama şöyle; "Eskiden engellilerimiz kpss'ye giriyordu. ya tekerlekli sandalyesiyle sınav yerine ulaşamıyor ya da sınav kitapçığı ona uygun değildi. Engelli durumuna uygun yöntemlerle sınav yapılması dünyada ilk. Bu sınavla devlet memurluğundaki boş kadrolara doğru insanlar, doğru yöntemlerle yerleştirilmiş olacak. Amacımız engellileri iş dünyasına ve üretime kazandırmak. Sınava başvuru için bugün son gündü. Aldığımız bilgilere göre 60 bin başvuru oldu. Bu kar kışta, bu şartlarda iyi bir rakam. Tabi ki bu kadar boş kadro yok. Ancak tercihler yapıldığında herkes memnun olacak."

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye