ÖMSS sonrası alınacak özürlü memur sayısı

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar,
ÖMSS sınavı sonrası kamuya alınacak engelli personel sayısının 3.800 kişi olarak açıklanmasının ardından bizim sitemiz ve başka sitelerde Aile ve Sosyal Politikalar Fatma Şahin'in istifa etmesi gerektiği yönünde tepkiler oldu.

Neden Tepki Gösterildi, Tepkiler Haklı mıydı?

Bakan Fatma Şahin önceki açıklamalarında ÖMSS sınavı sonrası kamuya 20 bin engelli alınacağını açıklamış buda engelliler arasında büyük bir ümit ışığı olmuştu. Sonradan gelen 3.800 kişi alınacağı haberi ümitleri yıktı. Kişisel görüşüm bakan Fatma Şahin, 20 bin kişinin alınacağı açıklamasını yapması hataydı. Zira bir seferde 20 bin kişinin alınması şimdiye kadar görülmemiş bir şey. Bildiğiniz gibi ihtiyaca göre yılda bir kaç kez kamuya engelli personel alınıyor. Bu sınav sonrası belki 3.800 kişi alınacaktır, ancak 3-4 ay sonra bir bakmışsınız 5.000 kişi daha alındı.

ÖMSS sınavı ilkkez yapılıyor. Şu an bir açıklama yok benim düşüncem bu sınavda alınacak puanlara göre her yıl 3-4 kez alım yapılacak. Ve nihayetinde kamudaki 20 bin engelli personel sözü yerine getirilecek. Size tavsiyem kesinlikle moralinizi bozmayınız. Sınava girdiniz puan aldınız fakat ilk alımda atamanız yapılmadı. İkinci alımda atamanız yapılır. Olmadı üçüncü atamada.

yalvaçlı_32

Üye
Üye
bikere şunu düzeltelim 3.512 kişi alınacak...
bakan fatma şahin sürekli haziran sonuna kadar 20 bin memur alıcaz diyodu ne oldu şimdi ne değişti..

laylaylom

Üye
Üye
Yılda 3-4 alım yapılmaz yanıltmayın milleti

muneza

Üye
Üye
Laylaylom katılıyorum milleti yanıltmayın .. Benim tahminim ilk atamada 3512 kişi alacaklar daha sonra sırayla sırayla 2 yıla kadar ... Kafamızda çok soru işareti var daha inş Sesimizi birileri duyar

Birey

Üye
Üye
Bari çıkıp neyin ne olduğunu söyleseler. Herkes kendı sanına göre yazıyor; oysa hiçbiri doğru olmayabilir. Belkid toplam 3512 kişidir belkide ilk atama sadece 1000 kişi olur. Belkileri bir kenara bırakıp, onlara açıklama yapmaya zorlayalım, işin aslını öğrenelim.

gulay_06

Üye
Üye
evet katılıyoyorum sözünde durmuyorlar hep karar değiştiriyorlar resmen engellilerle oyun oynuyorlar başka bir şey yaptıkları yok

yasaralibekiroglu

Üye
Üye
yani benim anladığım sınavı kazanan 20.000 kişi işe alınacak ama aynı anda değil öyle mi

İsen Buga

Üye
Üye
ÖMSS sınavını tam anlamamışsın galiba yasaralibekiroglu....

Sınavı kazanan diye birşey yok.. sınav puan amaçlı yapılıyor...
sonrada alım yapıldığında herkes başvurmayabilir. Şartları tutan herkes başvurmayabilir. İlgilenen başvurur ilgilenmeyen başvurmaz.
sürekli alım yapılacağı için kendilerine en uygun meslek ve şartlar gördüğünde başvuru yapacaklar...

Yinede başvuran herkes alınmayabilir. en yüksek puan ve en uygun şartlarda eleman alımları yapılacak.

Bu birden yapılmayacak; aşama aşama alımlar yapılacak. :Her kurum kendi alımları yapacak...

SEMA45

Üye
Üye
iyide zaten sınava katılacak olanların sayısı 60..000 küsür .şimdi dedikleri 3512 kişi alınacak.bu nedemek aklım mantığım yetmiyor.ben bu yaptıklarını hiç doğru bişe bulmuyorum.sizcede öyle deyilmi

İsen Buga

Üye
Üye
ÖYSM sıanvına giren öğrenci sayısı bir milyon hadi bilemedim iki milyon.
Açık öğretim dışında üniversite için açılan kontenjan 400 bin bilemedim belki 100 bindir.

SEMA45

Üye
Üye
pek anlayamadım ama bu sınava ağır engelli kişileride aldılar başvurular 60.000 küsür civarındaydı sadece kazanacakların sayısı 20.000'di.Oysa 3512'ye düşmüş.Bu Allah'tan revamı?

İsen Buga

Üye
Üye
20.000 kazanacakların saıysı olduğuna nasıl emin olabiliyorsun?..
Ayrıca 3512 kişi alınacağına da nasıl emin olabiliyorsun?

Birisi söyledi diye o duruma inanacaksanız birşey demem..

SEMA45

Üye
Üye
20.000 kazanacakların saıysı olduğuna nasıl emin olabiliyorsun?..
Ayrıca 3512 kişi alınacağına da nasıl emin olabiliyorsun?

Birisi söyledi diye o duruma inanacaksanız birş
En güzeli sınavla ilgiliklavuz yayımlanmaya başlamadan söylenenlere inanmamak Allah hayırlı etin.Cümlemize Allah yardımcı olsun...

BURAK ÇÖMEZ

Üye
Üye
Gerçekten saçmalık biz bu sınava kpss den daha çok atanma şansımız var diye girdik.Eee şimdi ne farkı kaldı ki?Bence bi organizasyon yapılıp yetkililere ulaşılmalı sesimizi duyurmalıyız.

brcgngr

Üye
Üye
Burak beye katılıyorum. kpss den hiçbir farkı kalmadı. hos biz engelliler olarak zaten hayatın zorluklarına alışkınız. kimseden ne ayrıcalık bekliyoruz ne torpil. herkes hakkıyla bir seyler yapmaya calısıyor fazlasıyla. önümüze böyle bir sınav cıkardılar biz de sansımızı burada deneyelim dedik. bastan 20 bin alım muhabbeti döndüğü için insanların bu kadar tepkisini alıyorlar. bastan da deselerdi 3bin alım herkes ona odaklanırdı. böyle hayal kırıklığı oluştu biraz. atamayı 2 yıla yayıp yaymadıklarını zamanla görecegiz. bununla ilgili bir sey söylemek için erken. ancak keske söylemlerine biraz daha dikkat etseler sayın bakanlarımız. insanların umutları , emekleri söz konusu sonucta.

İsen Buga

Üye
Üye
bu yıl üç bin alım olabilir
gelecek yıl 5 bin eleman alımı olur, bu beş bin eleman alımı da 29 nisan 2012 da yapılan ÖMSS sınavı sonuçlarına göre baz alınır,yerleştirme yapılır.
sonraki yıl yani 2014 yılında yeni sınav yapılana kadar sınav öncesinde yine de alım yapılır: bakarsın 20.000 kişi alınmış olur.

29 nisan 2012 ÖMSS sınavında alınacak puanlar 2 yıl geçerlidir dolayısıyla sık sık ÖSYM sitesini takip edip ona göre size uygun pozizyon varmı bakmak gerekiyor.

At gözlüğü ile tek bakış ve basmakalıp düşünceler ile 3512 kişilik kadroyu düşünmeyin. Sınava odaklanın...

Birey

Üye
Üye
Herkes olmuş fikir ağası olmuş, salak değiliz kardeşim bu kadarını bizde düşünebiliyoruz. Kandırıldık mı kandırıldık e doğal olarak sinirleniyoruz yani... Çalışmayı bıraktım diyen yok, sınava girmekten vazgeçtım diyen de yok ama nedense önümüze gelen çalışında çalışın diyor!

Mcaglar

Üye
Üye
arkadaşlar ömss sınavına başvuranlar kpss sınavına başvurabiliyor mu? bu sınav ilk defa olunca biraz karışık. ben tek.eğit.fak. mezunuyum ömss den öğretmen atayacak mı oda belli değil. kpss basvuru formunda bir şey de yazmıyor yada ben görmedim. bana yardımcı olur musunuz?

Tekerlekli Sandalye