ÖMSS Sonucu atandım ama rektör atamamı onaylamadı?

deli doktor

Üye
Üye
ömss sınavı ile muşa atandım ancakrektör onaylamadı ikinci hakkım var mı ... rahatsılık psikolojik .. kıurum özerk olduğundan olduğunu söylüyorla r ne yapmamm lazım

İsen Buga

Üye
Üye
Net anlamadık, rektör ne demeye engel çıkardı?

derderbo

Üye
Üye
eger rektor atamanizi onaylama karari kesinse gerekcesini kurumdan alarak avukatla mahkemeye basvurun

derderbo

Üye
Üye
ayrica hangi kadroyla atandiniz belitmelisiniz

polo42

Üye
rahatsızlığın şizofreni ise işe işe almıyorlar zaten. çalışamaz yazıyormu raporda?

G

güz gülleri

Guest
yerleştirilme şartlarında o iş için uygunluk şartı ,bölümle ilgisi olan komisyon tarafından incelenip son karar verilecek diye bildirilmişti.puanın istediğin yere atanmaya yeterli olsa da oradaki iş için uygun görülmemiş olabilir.

YassaX

Üye
Üye
ömss sınavı ile muşa atandım ancakrektör onaylamadı ikinci hakkım var mı ... rahatsılık psikolojik .. kıurum özerk olduğundan olduğunu söylüyorla r ne yapmamm lazım

deli doktor ; öncelikle hiç detay vermemişsiniz ...Mezuniyetiniz, Rapor Oranınız ,Raporunuzdaki Çalıştırılamayacağı İş Alanları Bölümünde Herhangi birşeyin yazıp yazmadığı konularını da yazarsanız, daha iyi yardımcı olmaya çalışırız...

Rapordaki Teşhisiniz Şizofreni ise iki tane Yüzdelik Oran vardır :
1-) % 45 - Şizofreni -> Tedaviyle Çalışma Olanağı Veren
2-) % 80 - Şizofreni -> Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen ( Ağır Özürlü )

Eğer ; Teşhisiniz ikinci Şıktaki % 80 Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen ve Ağır Özürlü ise ; Durumunuz biraz zor gibi . Cunku ; Komisyonun Yetkileri arasında ; uygunluk vermede öncelikli baktıkları Çalışamaz ya da Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen Yazıyorsa bu durumu , sizinki gibi değerlendirmiş olabilir ... Ancak yine de size yazılı bir karar veya sonuç verdilerse o sonuçla birlikte mahkeme yoluna gitmelisin ... İdare Mahkemesine Dava Açmanı Önerebilirim ... Ayrıca bu konuda internet üzerinden Avukatlık Siteleri olsun, Sendikaların Avukatları olsun Danışabilir , bilgi alabilirsin. Bence ; Sonuna kadar Hakkını Aramalısın. Tüm Hukuk Yolları Tükenmiş Olsa da ; Yeni Uygulamaya Konulan; ANAYASA MAHKEMESİNE BİREYSEL BAŞVURU HAKKINDA VARDIR , Bilgin Olsun... Gelişmeleri bizimle bu başlık altında paylaşırsan ; tüm arkadaşlarımız için örnek olmuş olursun ... ALLAH YAR & YARDIMCIN OLSUN ...

Saygılar ...

deli doktor

Üye
Üye
evet amam bunu onlar neye göre düşünebilir ki yani benim iş yapıp yapacağımı nasıl düşünülebilir?

YassaX

Üye
Üye
deli doktor; Mutlaka Haklısınız ancak ; yaklaşık 1 yıllık ÖMSS Tecrübeme dayanarak ; Engelli ve ÖMSS Sitelerinde Hep Yorumlar yaptık. Ben özellikle ; Kara Kuvvetleri Komutanlıkları , Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları , TRT , Belediyeler, Üniversiteler ve Merkez Ankara Başbakanlık Gibi yerler ; Bizlere gore degil ... İnce Eleyip Sık Dokuyorlar... Engelli Oluşumuz nedeniyle bizim en mantıklı MEB - Sağlık Bakanlığı - Gıda Tarım Bakanlığı gibi Daha cok eleman calıştıran , sistemleri Engelli Çalıştırmaya ve Uygunluk almanın daha kolay olduğu yerler düşüncesindeyim ve her zaman bu konulara vurgu yapmışımdır... Özellikle Başka sitelerden de takip ediyorum; Kara Kuvvetleri Komutanlıklarına atanan arkadaşlarımızdan 600 Yataklı Mevkii Hastanesinden Yeniden Rapor istemişler ve bir çok engelli kardeşimiizin raporları % 40 ın altında cıkmış. Bu arkadaşlar Psikolojik - Ruhsal Duygusal - Zihinsel Problemi de olmayan arkadaşlar ... İşte En başından iyi düşünmek , iyi tercih yapmak cok önemli. İlk atamada atanayım, acıkta kalmayayım düşüncesi biraz yanlış . Atandığınız birim, iş ve bölümle Engelinizin uyumlu olması , özellikle psikiyatri sorunu olanların kucuk kurumları, özellikle Özerk yerleri yazmamak uygun olanıdır.

deli doktor ; Sizin icin tavsiyelerim yukarıda yazılıdır. Raporunuzda Çalışabilir yazıyormuş. Bence Mahkeme yoluna giderek sonuna kadar hakkınızı arayın . Sizi Neden Memurluğunuzu Reddedildiğinin Gerekçesini yazılı olarak talep edin ve hemen mahkemeye başvurun. Sendika avukatları ya da tanıdığınız avukatlar varsa mutlaka danışın ve peşini bırakmayın. ALLAH YAR & YARDIMCINIZ OLSUN...

Saygılar ...

deli doktor

Üye
Üye
çok haklısın yaasax aynen dediğin ginbi ooldu hayatımın yanlışını yaptım ... çok kötüryüm şu an bçok ilginç gerçektende engelli raporunu tekraralatıyorlar benim 45 ancak psıkılojik yani .. eğer benimkinide öyle yaparlarsa tüm hakkım kaybolur .. çook saçma keşke ikinci yerleştirmeme olsa .. avukatlarla görüştüm . onlarda hele eline belge bi geçsin dediler .. saonrasını başlarız dediler .. çok sıkıcı bir durum

L

Liza

Guest
Hakkını aramayı denemelisin kanun çerçevesinde sana verilen haklar doğrultusunda hakkını ve emeğini kimseye yedirme

marcus_oredius

Üye
Üye
davayı kazanmanız veya kaybetmeniz raporunuzda belirtilmiş olanlara ve atandığınız kurumdaki şartları yerine getirip getirmediğinize bağlıdır. sizden herhangi bir sertifika istendi mi ? istendiyse bu sertifika elinizde mevcut mu?

deli doktor

Üye
Üye
rPORUMDA ÇALIŞIR DİYO HER ŞEY TATAMAM SADECE ŞİZOFRENİ HASTALIĞI YÜZÜNDEN SORUN ÇIKTI ZATEN ..HER EŞYİM TAMAM SEETİFİKALM BELGEM PUANIM HER ŞEY TAMAMDI ... NEDEN EN BAŞTA KABUL ETTİLER ÖMSS 'ye ÇOK SAÇMA. MADEM BU HASTALIK OLAMAYACAKTIM O KADAR DERS NEDEN ÇALIŞTIM .. 1 YILIM NEDEN BOŞA GİİTİ .. MUŞ İÇİN PARA HARCADIM ÇALIŞITIĞIMI İŞİ BIRAKTIM .. BUNUN BEDELİNİ KİM ÖDEYECEK ..

marcus_oredius

Üye
Üye
anladım kardeşim. kusura bakma seni stresslendirmek istemiyorum sadece emin olmak için sordum. bence eğer herşeyin tamsa yasal hakkını arayabilirsin.

deli doktor

Üye
Üye
davayı açtım arkadaşlar ama 1 sene sürebilir diyor avukar 1 sene ben bekleycek miyim kaç ay sğrer acacaba

L

Liza

Guest
İnsanların gelecekleri ve rızıkları bir insanın iki dudagı arasında olması çok üzücü ve adil olmayan bir durum..

sebboy

Üye
Üye
deli doktor; Mutlaka Haklısınız ancak ; yaklaşık 1 yıllık ÖMSS Tecrübeme dayanarak ; Engelli ve ÖMSS Sitelerinde Hep Yorumlar yaptık. Ben özellikle ; Kara Kuvvetleri Komutanlıkları , Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları , TRT , Belediyeler, Üniversiteler ve Merkez Ankara Başbakanlık Gibi yerler ; Bizlere gore degil ... İnce Eleyip Sık Dokuyorlar... Engelli Oluşumuz nedeniyle bizim en mantıklı MEB - Sağlık Bakanlığı - Gıda Tarım Bakanlığı gibi Daha cok eleman calıştıran , sistemleri Engelli Çalıştırmaya ve Uygunluk almanın daha kolay olduğu yerler düşüncesindeyim ve her zaman bu konulara vurgu yapmışımdır... Özellikle Başka sitelerden de takip ediyorum; Kara Kuvvetleri Komutanlıklarına atanan arkadaşlarımızdan 600 Yataklı Mevkii Hastanesinden Yeniden Rapor istemişler ve bir çok engelli kardeşimiizin raporları % 40 ın altında cıkmış. Bu arkadaşlar Psikolojik - Ruhsal Duygusal - Zihinsel Problemi de olmayan arkadaşlar ... İşte En başından iyi düşünmek , iyi tercih yapmak cok önemli. İlk atamada atanayım, acıkta kalmayayım düşüncesi biraz yanlış . Atandığınız birim, iş ve bölümle Engelinizin uyumlu olması , özellikle psikiyatri sorunu olanların kucuk kurumları, özellikle Özerk yerleri yazmamak uygun olanıdır.

deli doktor ; Sizin icin tavsiyelerim yukarıda yazılıdır. Raporunuzda Çalışabilir yazıyormuş. Bence Mahkeme yoluna giderek sonuna kadar hakkınızı arayın . Sizi Neden Memurluğunuzu Reddedildiğinin Gerekçesini yazılı olarak talep edin ve hemen mahkemeye başvurun. Sendika avukatları ya da tanıdığınız avukatlar varsa mutlaka danışın ve peşini bırakmayın. ALLAH YAR & YARDIMCINIZ OLSUN...

Saygılar ...
meb bencede uygun ama 3001 memur alıyor benim bölümümden almıyor malesef sağlıkta öle gene öle olursa mecburen diğer bakanlıkları tercih etmek gerekicek mesela yasax

Tekerlekli Sandalye