ÖMSS Sonucu atandım ama rektör atamamı onaylamadı?

hatac

Üye
rPORUMDA ÇALIŞIR DİYO HER ŞEY TATAMAM SADECE ŞİZOFRENİ HASTALIĞI YÜZÜNDEN SORUN ÇIKTI ZATEN ..HER EŞYİM TAMAM SEETİFİKALM BELGEM PUANIM HER ŞEY TAMAMDI ... NEDEN EN BAŞTA KABUL ETTİLER ÖMSS 'ye ÇOK SAÇMA. MADEM BU HASTALIK OLAMAYACAKTIM O KADAR DERS NEDEN ÇALIŞTIM .. 1 YILIM NEDEN BOŞA GİİTİ .. MUŞ İÇİN PARA HARCADIM ÇALIŞITIĞIMI İŞİ BIRAKTIM .. BUNUN BEDELİNİ KİM ÖDEYECEK ..

Arkadaşım bu ÖMSS denilen saçmalıkla sakatlara değil sağlamlara iş veriyorlar, bir insan otobüse atlayıp işe gidip gelebiliyorsa zaten özürlü değildir, özürlü denilen adam ya tekerlekli sandalyededir, ya da koltuk değnekleriyle güçlükle yürüyordur, ya da zihinseldir, asıl bunların paraya ihtiyaçları varken devlet sapa sağlam adamlara iş veriyor, ben tekerlekli sandalyedeyim mesela, gittim bu ÖMSS ye girdim orda sapasağlam iki tane kız vardı, üstelik 1 milyar maaşlı da işleri vardı, sınava girmek için oraya gelmişlerdi, işte devlet böyle güçlülere ,iş verecek, yani tekerlekli sandalyedekiler, şizofrenler, zihinseller boşuna umutlanmasınlar.

YassaX

Üye
Üye
Öncelikle ÖMSS bir saçmalık değildir... İlk atamada yerleşemeyen birisi olarak bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ... Ayrıca , ÖMSS Sürecini 3 Ekim 2011 den bu yana, yani ÖMSS Yönetmeliği yayınlandığı tarihten bu yana, yakından takip ediyorum. ÖMSS de bir sürü olumsuzluk yaşansada, ÖMSS yi Bir Saçmalık olarak göremeyiz... ÖMSS Devletin Engellilere tanıdığı Kanuni Haklarıdır... Ayrıca, bir kişinin dış görünüşüne bakarak Engelli olup olmadığını ya da az engeli var, çok engeli var diyemeyiz. Mesela: benim tanıdığım bir arkadaşım böbrek yetmezliği ve ameliyatı oldu ancak dış görünüşünden anlayamassınız, % 70 engelli raporu var, devletin hastanesinin verdiği. Yine şeker hastası tanıdığım % 40 engelli raporu var . Bilir misiniz şeker hastalarının insilün kullanma mecburiyeti. Ne kadar insilün kullansada 50 yaşindan sonra böbrek, göz, kalp, damar hasarlarını bilir misiniz. Başa gelmeyen bilmez. Tekerlekli Sandalye kullanıp hayatlarına devam eden engelli kardeşleriminde yaşamlari çok ama çok zor, ALLAH YARDIMCILARI Olsun. Ancak, bu şekilde oldukları icin, görünürde bedensel engeli olmayan, gercek engelli diğer kardeşlerimizi de hor görmememiz gerekiyor. Siz biliyor musunuz bir Nörolojik Engelli, Psikiyatrik Engelli kardeşimin günde 10 a yakın ilaç kullandığı ve normal bir insanin bu ilaclardan 1 tane içmesi durumunda 1 hafta kendine gelemeyeceği durumları... Bunlar genel örnekler. Yorumda bulunurken çok dikkatli olmanızı öneririm. ALLAH ; TÜM ENGELLİ KARDEŞLERİMİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ... Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
Benim anlamadığımda şudur : ÖMSS ' yi saçmalık olarak gören bir yorumu, Sitemizin Yöneticisi olan bir arkadaşımızın Beğenmesi beni üzmüştür. Hatta, görünüş bakımından engelli olmadıkları savunulan bir zihniyet yorumunuda , site yöneticimizin beğenme durumuda yine aynı şekilde beni üzmüştür. . . Bu konu başlığı altında yaptığım son yorumumdur. Bu konular hakkındaki görüş ve düşünceleri diğer üyelerimizin yorumlarına bırakıyorum ... Saygılar ...

hatac

Üye
Öncelikle ÖMSS bir saçmalık değildir... İlk atamada yerleşemeyen birisi olarak bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ... Ayrıca , ÖMSS Sürecini 3 Ekim 2011 den bu yana, yani ÖMSS Yönetmeliği yayınlandığı tarihten bu yana, yakından takip ediyorum. ÖMSS de bir sürü olumsuzluk yaşansada, ÖMSS yi Bir Saçmalık olarak göremeyiz... ÖMSS Devletin Engellilere tanıdığı Kanuni Haklarıdır... Ayrıca, bir kişinin dış görünüşüne bakarak Engelli olup olmadığını ya da az engeli var, çok engeli var diyemeyiz. Mesela: benim tanıdığım bir arkadaşım böbrek yetmezliği ve ameliyatı oldu ancak dış görünüşünden anlayamassınız, % 70 engelli raporu var, devletin hastanesinin verdiği. Yine şeker hastası tanıdığım % 40 engelli raporu var . Bilir misiniz şeker hastalarının insilün kullanma mecburiyeti. Ne kadar insilün kullansada 50 yaşindan sonra böbrek, göz, kalp, damar hasarlarını bilir misiniz. Başa gelmeyen bilmez. Tekerlekli Sandalye kullanıp hayatlarına devam eden engelli kardeşleriminde yaşamlari çok ama çok zor, ALLAH YARDIMCILARI Olsun. Ancak, bu şekilde oldukları icin, görünürde bedensel engeli olmayan, gercek engelli diğer kardeşlerimizi de hor görmememiz gerekiyor. Siz biliyor musunuz bir Nörolojik Engelli, Psikiyatrik Engelli kardeşimin günde 10 a yakın ilaç kullandığı ve normal bir insanin bu ilaclardan 1 tane içmesi durumunda 1 hafta kendine gelemeyeceği durumları... Bunlar genel örnekler. Yorumda bulunurken çok dikkatli olmanızı öneririm. ALLAH ; TÜM ENGELLİ KARDEŞLERİMİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ... Saygılar ...

Benim gördüğüm o insanların herhangi bir sağlık sorunları yoktu

hatac

Üye
Benim anlamadığımda şudur : ÖMSS ' yi saçmalık olarak gören bir yorumu, Sitemizin Yöneticisi olan bir arkadaşımızın Beğenmesi beni üzmüştür. Hatta, görünüş bakımından engelli olmadıkları savunulan bir zihniyet yorumunuda , site yöneticimizin beğenme durumuda yine aynı şekilde beni üzmüştür. . . Bu konu başlığı altında yaptığım son yorumumdur. Bu konular hakkındaki görüş ve düşünceleri diğer üyelerimizin yorumlarına bırakıyorum ... Saygılar ...

Ömss bir saçmalıktır tamam mı? Yabi %90 raporu olana iş vermeyeceklerse o zaman kime iş verecekler, yürüyen adam her yerde çalışabilir, ona ,iş vermeye gerek yok. Adam hafif bir topallıyor gidip ona iş veriyorlar, ben onlara engelli gözüyle bakmıyorum

deli doktor

Üye
Üye
dava açtım sonucu bekliyorum her yere ulaştım ancak cevap gelmedi cumhurbaşkanlığımna aile ve sosyal politikilar a devlet personele hepsi yargıyı göster di arkadaşlar ama n tercihlerinize dikat edin

derderbo

Üye
Üye
Ömss bir saçmalıktır tamam mı? Yabi %90 raporu olana iş vermeyeceklerse o zaman kime iş verecekler, yürüyen adam her yerde çalışabilir, ona ,iş vermeye gerek yok. Adam hafif bir topallıyor gidip ona iş veriyorlar, ben onlara engelli gözüyle bakmıyorum[/QUOTE
Siz kendinizi nekadar hakli goruyorsaniz bu soylemizle emin olki bende sizin bu yorumu okadar haksiz ve renicide edici bir soylem olarak goruyorum.
Insanin dis gorunsuyle nasil pesin hukumlu konusuyorsunuz yada her isi yapabilirler diyebiliyorsunuz.
Ekzama hastaligi olan bir insanin omur boyu yaralarla ve acilarla yasadigini biliyormusunuz.bobrek yetmezligi olan bir insanin en az haftada 2gun(5gunde oluyor)diyaliz makinasina girip vucudundaki kanin degistigini bilirmisin bu saydigim hastalar gorunuste saglam insanlar.
Empati olmadan sempati olmaz,bencillik ise insanoglunun seytani nefsinin tezahurudur.
Lutfen arkadasim insanlari sadece dis gorunusune gore degerlendirmeyin buda sizin cok yanilmaniza mahal verir.

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS / 2013 - 1 Tercih Kılavuzu yayınlanması tarihleri bu kadar yaklaşmışken ; daha olumlu daha pozitif konulara yer verirsek, sitemize giren engelli kardeşlerimiz daha çok fayda sağlar düşüncesindeyim ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye