ÖMSS Tercih kılavuzundaki ''TÜM İLÇELER'' ne demek?

sofya

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar.Tercih kılavuzunda örneğin ''Malatya tüm ilçeler'' ve karşısında da 2 adet yazıyor.BuMalatyanın toplam ilçelerinde 2 kişi alınacak demek mi?Yoksa Malatya'nın tüm ilçelerine hepsine ayrı ayrı 2'şer kişi alınacak demek mi?Bu konuda kafam çok karıştı.Bilgisi ve fikri olanın düşüncelerini bekliyorum.

mahoni_48

Üye
Üye
benım anladıgım tum ılceler derken yanı ıhtıyac dahılınde malatyanın herhangı bır ılcesıne atanırsın denılmek ıstenıyor yanı 2 kısı alınacak ama hangı ılcelere atanacak bellı deıl

İsen Buga

Üye
Üye
Tüm ilçelere açık demek: Malatya seçtiniz takdirde bahtınıza hangi ilçe çıkarsa; ki buda 2 kişilik kadro (aynı ilçeye olabilirde farklı ilçeye) dağılabilirsiniz. Malatya merkez de olabilir de olmayabilirde.

sofya

Üye
Üye
İyi de madem sizin dediğiniz gibi Malatya nın herhangi 2 ilşesi demek ise,peki o zaman mesela Kırklareli Lüleburgaz 1 kişi diye belirtiyor.O zaman Malatya'nın boş olan 2 kadronun enden hangi ilçeler olduğunu belirtmiyor?
Arkadaşlar çok saçma gelebilir sorduklarım ama inanın kafam çok karıştı bu tercihlerde:)

İsen Buga

Üye
Üye
:) Torba diyelim bu tanıma... Torbadan hangi ilçe çıakrsa bahtına. Umarım Pötürge yada Darende çıkar. Ne bileyim o ilçeyi beğenmiştim. Hekimhan yada Akdağ çıkmaz umarım.

Nonamex

Üye
Üye
İyi de madem sizin dediğiniz gibi Malatya nın herhangi 2 ilşesi demek ise,peki o zaman mesela Kırklareli Lüleburgaz 1 kişi diye belirtiyor.O zaman Malatya'nın boş olan 2 kadronun enden hangi ilçeler olduğunu belirtmiyor?
Arkadaşlar çok saçma gelebilir sorduklarım ama inanın kafam çok karıştı bu tercihlerde:)

Dostum, kılavuzda belirtilen tüm ilçeler ibaresi ve kontenjanı şu anlama gelir, örneğin Ankara 5 tüm ilçeler diyorsa; Sen Ankara merkez veyahut Ankara'nın herhangi ilçesine 5 adet alım yapılacak, bu alımların hepsi Ankara merkez olabilir, Hepsi Ankara Ulus olabilir yada 1 er adet ilçe olabilir, Kısaca özetlemek gerekiyorsa nerede ihtiyaç varsa biz seni oraya yerleştiririz bu kadar...

sofya

Üye
Üye
:)
İsen Buga,
hangi ilçelerde boş kadro olduğu belli değil mi?aylar önce her kurum ne kadar ve hangi sıfatta özürlü personel alacağını belirtmemiş miydi?
Bu arada Malatyalı değilim:)

sofya

Üye
Üye
Dostum, kılavuzda belirtilen tüm ilçeler ibaresi ve kontenjanı şu anlama gelir, örneğin Ankara 5 tüm ilçeler diyorsa; Sen Ankara merkez veyahut Ankara'nın herhangi ilçesine 5 adet alım yapılacak, bu alımların hepsi Ankara merkez olabilir, Hepsi Ankara Ulus olabilir yada 1 er adet ilçe olabilir, Kısaca özetlemek gerekiyorsa nerede ihtiyaç varsa biz seni oraya yerleştiririz bu kadar...
Tamam arkadaşım bunu anladım.İşime gelmediği için belki anlamak istemedim bu zamana kadar:)
hangi ilçelerde açık varsa oraya gideceksin ne demek ki?Bu belli değil miydi zaten?

İsen Buga

Üye
Üye
Bende Malatya'da ve Malatyalı değilim... Ama Malatya güzel şehir, gittim gözlerimle gördüm gezdim hatta tüm ilçeleri...

sofya

Üye
Üye
Ben hiç gitmedim.Ama üniversitede çok sevdiğim Malatyalı arkadaşlarım vardı.Çok harbi insanlar.

İsen Buga

Üye
Üye
Gönlünden ne geçerse Allah nasip etsin..

karamel

Üye
Üye
ya tüm ilçeler derken sadece merkez degil mi istedigim yeri seçebilir miyim

derderbo

Üye
Üye

Sofya;tüm ilçelerde kasıt engelli atandığı ilde hangi ilçeyi isterse oraya atanacak bunu Başbakanın 9 ağustota Ato salonundada açıkladığı gibi,DPB nı başkan yardıcısı Enes Polat ın 3–4 gün önce NTV de çıktığı programdada açıkladı.
Ayrıca şunuda ekledi teknik personel olarak atananlar ihtiyaca göre istediği ilçede boş teknik kadro yoksa ilçelere dağılır.

Tekerlekli Sandalye