ÖMSS Tercihleri engel grubuna yoksa ÖMSS sıralamasına göremi yapılacak?

ender

Üye
Üye
arkadaşlar hayırlı olsun sonuçlar açıklandı şimdi sormamız ve cevabını aramamız gereken en önemli konulardan birisi tercihler engel grubuna göremi yoksa sıralamaya göremi yapılacak ? bu sorunun cevabı bir çok yüksek puanlı arkadaşları alım dışına bırakırken bir çok alçak puanlı arkadaşlarıda atama ile yüz yüze bırakaaktır haberiniz olsun

mesela ben görme engelliyim 9 bin küsür kişi ile yarıştım eğer alımlar engel grubuna göre olacaksa benim görme engelliler arasındaki sıralamam önemlidir

ve tabiki tercih edeceğiniz iller çok önemli bir rol oynayacak alımlarda

SESSİZ34

Üye
Üye
Merhaba ardkaş sanirim bu işde siralama önmeli gibi öle saniyorum engel durumu olmaz herkesein kendine özel engeli var fakat benim akil erdiremedim ben 82 paunla 3203 cu sirada iken 78 alan 980 inci sirada burasi kafami kurcaldi

Rüzgar Gülü

Üye
Üye
evet arkadaşlar bunu nasıl ögrenebılırız..tercıhlerı ne zaman yapıcagız..

gül

Üye
Üye
ne mezunu olarak girdiyseniz o grubun girdiği kişi sayısı ile alakalı olması lazım mesela ünv. mezunu 5017 kişi girdi

hunter

Üye
Üye
sessiz34: karşılaştırdığın iki puan aynı türden değil sanırım birisi lise düzeyi,birisi lisans olabilir ve ayrıyeten standart sapmada puanlarda çok etkili oldu onu da hesaba katmak gerekir..

ender

Üye
Üye
arkadaşlar kurumların talep ettikleri özür gruplarıda çok önemli rol oynayacak atama işlemlerinde

Umuda_DusLer

Üye
Üye
SeLamun ALeykum HayırLı GünLer DiLerim. ArKadaşLar Ben Ömss Lise Düzeyinde Sınava Girdim,Puan 69 Başarı Sırası 16 Bin Küsür,)) Aday Sayısı 47 Bin Küsür .. Bu Benim AhvaLim NasıL OLur,, Işık Varmı Yokmu,, Cevabınızı BekLiyorum.. TşkrLerimi Sunuyorum.:)

hunter

Üye
Üye
Umuda_Dusler; Aleyküm selam..Açık konuşmak gerekiyorsa umut yok gibi ama bu puanlar 2 yıl geçerli olacak ve bu 2 yıl içinde söylendiği 20 bin kişi alınacak olursa şimdi olmasada 2 yıl içindeki alımlarda şansın olabilir...

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar bazı bilgiler Tercih Kılavuzu Yayınlanınca Belli Olacak ... Ancak ; Şunları kısaca düşünce olarak dile getireyim ... Lisans olarak örnek vermek ve yorum yapmak istiyorum : 5.017 kişi girdi.. Bu Kişiler arasındaki Sıralamamız Önemli ... Bu birincisi.. Ayrıca ; Lisans Kontenjanları Neler ve Yanlarında Özel Şart Neler Olacak... Engel Gruplarını da 4 Ana Grupta Toplarsak : 1-) Genel Özürlü 2-) İşitme Özürlü ( İlköğretim Öncesi ve Sonrasi ) 3-) Görme Özürlü 4-) Zihinsel Özürlü ... Şimdi bu 5.017 kişi icinde bu bu 4 ana gruptan kişi de var .. Ancak ; Sıralamada da varlar ... Ancak ; Lisans Kontenjanları Acıldığında ; Örneğin Zihinsel Engelli Kişilerin ; Tüm Lisans Kontenjanlarını Tercih edememe gibi bir durum soz konusu olabilir.. Aynı Şekilde ; İşitme Engelli ve Görme Engelli Kardeşlerimiz icinde gecerli bu .. Aynı 5.017 Kişi Sıralamasında Yer alsalar ; Lisans Kontenjanlarının Yanında Yazacak ÖZel Şartlar Neler olabilir : Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası - MEB Onaylı , Ayrıca ; Eğitim Bilimleri Mezunu diyebilir,Yani bu ve buna benzer durumlar sözkonusu olabilir.. Bunun icin Tercih Kılavuzunu Beklemekte Fayda var ... Yani Her Engel Grubundaki Engelli KArdesim ; Tüm Lİsans icin Yayınlanmiş Kontenjanları Secemeyebilir... Örnek : Zihinsel Engelli Bir Kardeşimiz; Genel Özürlü Giren Bir Engelli Kardeşimizle Aynı Sıralamada olup, Atanılacak Görevdeki Sorumluluklar açısından, seçme şansı olmayabilir... Umarim özet Olarak düşüncelerimi anlatabilimişimdir ... Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
Tercih Kılavuzu ; Tahminime göre ; 10 ila 15 Haziran Civarlarında Yayınlanır ... Biraz daha sabredip beklemekte yarar var Arkadaşlar ...

celil06

Üye
ben şöyle yapardım :
eskişehir,
bursa,
balıkesir,
manisa,
kırıkkale,
çanakkale,
adana,
muğla,
aydın,
afyonkarahisa,
ankara(polatlı,

YassaX

Üye
Üye
celil06 ; İNŞALLAH Hakkınızda Hayırlısı Olur ...

celil06

Üye
Inşallah,bu sinava girip 75 puan aldim allahin izni ile hakkimda hayirlisi ile memurluğa gireceğim

celil06

Üye
Yani girdim bu sinava bakalim görecez

celil06

Üye
Biraz yazilarimi büyük yaziyorum başka türlü okunmuyor çünkü

YassaX

Üye
Üye
celil06 ; yazılarını aynı Forum Mesajında Yazarsanız Memnun olurum... Parca Parca Farklı Farklı Mesajlarda yazmışsınız ; bu şekilde olmassa daha iyi ... Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun ...

mekansız67

Üye
Üye
arkdaslar 70 puan genel özürlüyüm 14995 sıralamm sızce sansım varmı

YassaX

Üye
Üye
mekansız67; Puaniniz ve Sıralamanız 2 yıl boyunca geçerli olacak.. 2 Yıl sonunda da Genel Toplamda 20.000 engelli alımı olacağı ifade ediliyor ... Her Tercih Döneminde ; Az Tercih Edilen İlleri Secerseniz , şansınız yine de olabilir.. Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye