ÖMSS Tercihleri engel grubuna yoksa ÖMSS sıralamasına göremi yapılacak?

M

marcusore

Guest
eğer yalnış bilmiyorsam memur olma şartlarında lise mezuniyeti zorunludur. çok güzel bir puanın var. tebrik ederim. tavsiyem çalışma bakanlığı ve ösymyi arıyarak durumunun ne olabileceğini sorabilirsin. bir ihtimal zaten temmuzda atamalar sonuçlanacağını düşünüyorum bir problem olmaz ama eğer erken olurda sen diplomanı gösteremezsen ceza alabilirsin. ( kuraya katılan lise ve üstü mezunlar için 3 dönem (6 yıl) sınava girmeme cezası var) şunuda unutma temmuzda bittiğinde diplomanı ne zaman alacaksın auğstos veya eylülde. ( bilgisayar sertifikasını 1 buçuk ayda verdiler- bürokrasi)

kusura bakma biraz karamsar bir tablo. ama umud ederimim ki herşey iyi sonuçlanır.

oktay0677

Üye
Üye
arkadaşlar kolay gelsin puanım 84 2300 küsürlerdeyim şansın ne olur biri psikolojimi düzeltsin

hunter

Üye
Üye
oktay0677; kaç kadro verileceği açıklandığında ilk atamada da girme şansın olabilir ama en kötü ihtimal iki yıl içinde yapılacak herhangi bir atamada mutlaka girersin...sabır..

YassaX

Üye
Üye
oktay0677 kardeşim ; hunter arkadaşımızın yorumuna katılıyorum ve bende 1-2 ekleme yapacağım... Tercih Kılavuzu Yayınlandığında ; Kac tane Ortaöğretim Kontenjanı olacak, özel şartlar ne olacak bunlari göreceğiz ... Ayrıca ; Tercihlerde bulunurken ; üst tercihlere istediğiniz illeri ya da ilçeleri yazarsaniz, diğer tercihlere de az tercih edilen illeri de yazmanizi öneririm ... Psikolojinize gelince ; bence karamsar olmayin, puaniniz ve sıralamanız gayet iyi .. 2 Yıl icinde Genel Toplamda 20.000 Engelli atamasi olacağı ifade ediliyor... Sadece bize düşen ; iyi bir tercih listesi olusturmak ve Sabretmek ... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
iyi geceler Özkan abi izninle bir kaç soru sorabilirmiyim orta öğretim başarı sıram: 47 bin için de 675... puan: 89.9 küsür sizce şansım nasıl. bir diğer merak ettim konu ise Özkan abi ben açık öğretim lisesinde okuyorum okulu bitirme şartları var kredi şartını tamamladım bir diğer şart olan dönem şartı var o dönem şartını doldura bilmek için temmuz ayında 8 dönem sınavlarına giricem temmuzun ortaları gibi sınav olur temmuz ayındaki sınavı verdiğmde okulum bitmiş oluyor biliyorum yönetmelik var atandığı tarihde mezun olma şartı var ümit ya işte abi bizlerede ilk atamada şans tanıyabilirlermi bu konu kafamı çok karıştırıyor ikilemdeğim abi allahım kulunu ikilemde bırakmasın zor durumdayım sadece dönem ya dönem

ozbay; Puanin ve Sıralaman Gayet iyi , Tebrikler ... İlk Atamada ; Şansın Yüksek ... Sana Tavsiyem ; Özrünle ; Atanacağın Kurumdaki Yapacağın işin Uyumlu olması ...Ayrıca ; Tercih Listesi oluştururken ; Tek bir il yazmamaniz daha iyi .. Alt tercihlerde de farklı 1-2 ile yer vermeniz faydanıza olacaktır... Liseyi bitirme konusunda ise ; ÖMSS - 2012 Başvuru Kılavuzundan bir bölümü aşağıya kopyaladım ... Senin Durumunla ilgili en güzel bilgi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından ya da Devlet Personel Başkanlığından alabilirsin ... T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü : Tel:0 (312) 229 55 11 ....
Devlet Personel Başkanlığı Tel: (0312) 418 80 71 ....

""" Mezun olabilecekleri öğrenim düzeyinden başvuruda bulunan adayların, ÖMSS sonucu ve kuraya göre yerleştirme işlemlerinin yapılabilmesi için yerleştirme işlemine son başvuru tarihi itibariyle ilgili eğitim kurumlarından mezun olmaları şarttır. """

Saygılar ...

yalvaçlı_32

Üye
Üye
özkan abi bende açık lisede okuyorum anladığım kadarıyla yerleştirmelerin son günü mezun olamazsak tercih hakkımız olmayacak..

YassaX

Üye
Üye
yalvaçlı_32; Bir Üst Mesajda ayrıntılı olarak yazdım... Oradan Sen ne anliyorsan bende onu anliyorum.. Ancak ; Kafana takılan birşey varsa ; T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü : Tel:0 (312) 229 55 11 .... Devlet Personel Başkanlığı Tel: (0312) 418 80 71 ....ÖSYM - Ulaşım ve Haberleşme Telefon : 0 (312) 298 80 50 (Çok Hatlı Santral) ---> Bu Kurumlardan Kesin Bilgi almanı tavsiye ederim ... Ayrıca ; vereceğim LİNK'ide Okumalısın :

http://engelliler.gen.tr/f98/omss-h...kurumlarla-yapilan-telefon-gorusmeleri-14182/

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye