ÖMSS tercihlerinde İSTANBUL UNİ. yazanlar...

erolktll

Üye
Üye
biliyorum zaten de onu ben can sıkısına yazdım hani ona gelene kadar tytar diye
erolktll ; Amin . İNŞALLAH ... Puanina ve Tercihlerine baktım . Garantici Tercihlerde bulunmuşsun . Ancak bana gore 15 . Tercihin Ölü Tercih - boşa yapmışsın . Bartın - ZOnguldak Emniyet Sübapların olmuş . Bana kalırsa Hayırlı Olsun Diyebiliriz . Ancak ; Neresi olur ; onu bir tek MEVLAM bilir .

marcus_oredius

Üye
Üye
hepsi 3 kadrolu tercihler. ilk 3 tercih mersine en yakın olan tercihler daha önce bahsettiğim gibi eşim mersine tayin isteyebilir gelecek sene. bu durumda yakınlığa özen gösterdim.

YassaX

Üye
Üye
BALTAZAR_79 kardeşim Amin . İNŞALLAH ... YÜCE RABBİM Kimsenin Yüzünü Kara Çıkarmaz İNŞALLAH .. Dilimiz Döndüğünce ; gücümüz yettiğince yardımcı olmaya çalıştık ... Açıkcası ilk 7 gun sadece kendi Tercihlerime odaklandım ve dış dunya ile hemen hemen bağlantımı kestim . Ondan Sonra da yardım isteyen sevdiğim kardeşlerime de ; İl ismi vermeden ; genel anlamda yardımcı olmaya calistim .. Liste gonderdiler yorumladım kendimce. Yardımclarım genelikle bu şekilde olmuştur. Bilginize .

marcus_oredius

Üye
Üye
mersine en uzak olan oı tercih yaparken mersini odak noktası olarak aldım. van güzel bir şehir orda bir iki arkadaşım var. onu geriye yazmamın sebibi sadece coğrafi olarak mersinden uzakolmnası. uınutulmamlıdır ki bazen tercihlerinizi coğunluğun (eşimin) iyiliği şeklinde ayarlanmalıdır.

YassaX

Üye
Üye
erolktll ; Anladım Kardeşim . Hakkında En Hayırlısı Olsun . Hem Üniversite Olarak hem de Engelli Devlet Memurluğu olarak .

B

BALTAZAR_79

Guest
BALTAZAR_79 kardeşim Amin . İNŞALLAH ... YÜCE RABBİM Kimsenin Yüzünü Kara Çıkarmaz İNŞALLAH .. Dilimiz Döndüğünce ; gücümüz yettiğince yardımcı olmaya çalıştık ... Açıkcası ilk 7 gun sadece kendi Tercihlerime odaklandım ve dış dunya ile hemen hemen bağlantımı kestim . Ondan Sonra da yardım isteyen sevdiğim kardeşlerime de ; İl ismi vermeden ; genel anlamda yardımcı olmaya calistim .. Liste gonderdiler yorumladım kendimce. Yardımclarım genelikle bu şekilde olmuştur. Bilginize .

Allah razı olsun kardeşim:) Her zaman dua ediyorum sana...

B

BALTAZAR_79

Guest
marcus_oredius ; Tercihlerinize ve Puaninina baktığımda ; Özellikle 1-2-3. Tercihlerinizin Çok Zor Olduğunu düşünüyorum ... 12. tercihinizinde Ölü Terih Olduğunu düşünüyorum .Ancak ; İl Seçimleriniz gayet iyi olmuş . Umarim Birden Fazla Kontenjan olan Tercihlere Öncelik vermissinizdir ...

Benim Kendi Tercihlerim 1'e 3 Şeklinde .. 15 Tercihe 45 Kontenjan şeklinde ... Ancak Bazı Arkadaşlar bu durumu yanlış anlayıp ; Ankara 20 Kişilik Kontenjanı yaziyorlar .. Benim demek istediğim o degil .. Büyükşehir Olmayan iller olup ; Kucuk sehirlerde birden fazla Kontenjan olan tercihleri kastediyorum .

Aynen Yassax; ben de senin dediğin gibi yaptım, kendi şehrim dışında küçük şehirler ve birden fazla kontenjanı olan yerleri yazdım. Benimki de yaklaşık 1'e 3 şeklinde oldu:) 41 kontenjan oldu, kendi şehirim (Konya) den tek kişilik kontenjanları da yazdım çünkü, herkes emeğinin karşılığını alır inşallah...

marcus_oredius

Üye
Üye
benim toplamda 45 kontenjan var. hepsi 3 kontenjanlı. umarım birşeyler olur.

YassaX

Üye
Üye
marcus_oredius ; Zaten 15 Tercihin Mantığı Şudur ; En Cok İStediğinden En aza doğru gitmektir . Ancak bunu yaparken ; şu da untutulmamaldır . Çok Tercih Edilen İlleri de göz önüne alıp; Çok İstediğin İllerle Paralel hale getirip bir liste cıkarmaktır . En az 3 kişilik yerleri yazman gayet güzel. Ben de tercihlerimi yaparken ; Gunlerce Ailemle fikir alişverişinde bulundum . Word de bir çalışma yaptım . Tercih Sırası - İli - Kaç Adet Kişi Olduğu - Kilometresi - Kodu - Kurumu - Ünvanı - Teşkilatı - Sınıf ve Derecesi şekllinde bir Tablo Oluşturdum.. Aynı Tabloyu ; Bir Türkiye Haritası yazıcıdan Cıktı Alıp Fosforlu Kalemle işaratledim... Gecmiş Yıllardaki Engelli Sınavlarında ; İllerden kac kişi girmiş araştırdım . Memurlar Net, Olsun , Tercih Robotu olsun, Alanya nicki arkadaşın hazırladığı ilk 3 tercih ve Puanlar olsun; tum bunlardan da yararlandım ... Listem 20 Kere degisikliğe uğradı .. Ayrıca ; Bana tercihlerini sunan arkadaslardan az cok hangi illerinde tercih edildiği genel anlamda bilgi verdi ... Benden il ismi ya da farklı şekilde yardım isteyen Lisans Arkadaslarimin coğuna şunu dedim.. Benden Yuksek ya da duşuk olan farketmez; bende Lisansim nede olsa rakibiz . Bana sormayın şunu yazayim mi bunu yazayim mi, cıkarayım mi diye .. Ben burada yaptiğim yorumlar gibi genel yorumlar yaptim .. İlk tercihim Kendi Memleketimi de Ölü Tercih Diye Yazmadim . Cok istememe ragmen .. Cunku ; 2 kontenjan vardi . Birini 41. olan arkadas, diğerini 113. olan arkadas yazdi . 41 inci arkadasin yazdiği yer 2 kişilikti ; araştırmalarım sonucunda 500 lerde olan bir iki arkadaşta yazacakmis. Ben yazmadim o yuzden. Bir Tercih Bir Tercihtir mantığı ile . Sonucta ; ÖMSS Konularında Yönetici Olmamin da bu Tercihler Noktasında faydası cok oldu ... Kendim de şu şekilde bir araştırma yaptım . Bulunduğum ilin İl Sağlık Müdürlüğü ; Personel İşlerine Bakan Şube Müdürü ile Yüzyüze görüştüm. Türkiye Kamu Hastaneleri - Türkiye Halk Sağlığı Tercihleri icin sordum . Kafamdaki Soru işaretlerini de sordum ... Sonuc olarak ortaya 15 Tercihli bir Listem cıktı .. Hakkımızda Hayırlı Sonuç Neyse O Olsun .

NOT : ÖMSS Sınavına Çalıştığım Son Hafta ve KPSS Lisans a Çalıştığım Son Hafta ile ÖMSS Tercihlerimdeki 1 Haftayı düşündüğümde ; Tercihlere Daha ÇOk Çalıştığımı ve Hazırlandığımı farkettim .. Tercihler Sınavlar kadar önemlidir mantığındayım .

marcus_oredius

Üye
Üye
benimle aynı yöntemlere gitmişin bende gıda tarım hakkında yüzyüze bilgi aldım. illerin kilomöetresi ulaşım ( kara hava) iki bilgisayrla çalışmalar yaptım. similasyonlar ytaptım (excel ve internette) il il özürlü kayıtlarını inceledim.

BURCUU

Üye
Üye
Merhaba benim ortaöğretim puanım 83,91 sıraLamam 2325. tercihLerim hakkında yorumLarına ihtiyacım var sizce atanma şansım nedir? şimdiden çok tşk ediyorum

01. Tercih 10020121021 ASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (ANKARA / ALTINDAĞ - )
02. Tercih 10020121023 ASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (ANKARA / ALTINDAĞ - )
03. Tercih 10020121521 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ANKARA / TÜM İLÇELER - Merkez)
04. Tercih 10020122827 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (ANKARA / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih 10020121535 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (ANKARA / TÜM İLÇELER - Merkez)
06. Tercih 10020121767 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ANKARA / TÜM İLÇELER - Taşra)
07. Tercih 10020121911 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (KARABÜK / TÜM İLÇELER - Taşra)
08. Tercih 10020122205 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (KARABÜK / TÜM İLÇELER - Taşra)
09. Tercih 10020121889 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ZONGULDAK / TÜM İLÇELER - Taşra)
10. Tercih 10020122343 KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (KONYA / SELÇUKLU - )
11. Tercih 10020122885 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (KASTAMONU / TÜM İLÇELER - Taşra)
12. Tercih 10020122853 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (ÇORUM / TÜM İLÇELER - Taşra)
13. Tercih 10020121875 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (TOKAT / TÜM İLÇELER - Taşra)
14. Tercih 10020122897 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (KÜTAHYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
15. Tercih 10020121791 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ÇANKIRI / TÜM İLÇELER - Taşra)

YassaX

Üye
Üye
marcus_oredius ; Demek ki aklın yolu bir ... Sonucta ilk 100 de olsak bu kadar kasmazdik . Malesef puanımıza uygun hareket etmek zorunda kaldık ... Ayağımızı Yorganımıza göre uzatmak için biraz fazla çalıştık. Umarım Karşılığını Hayırlısıyla Hayırlı bir şekilde alırız .

marcus_oredius

Üye
Üye
umarım dostum umarım. ama çalışmalarım beni eğer bunda tutmazsa ikinci etrcihlerde daha verimli bir şekilde çalışmaya yöneltecek umarım istatistkleri yayınlarlar. eğer kazanırsm bile istatistiklerimi tercih öncesinde burda yayınlayacam.

YassaX

Üye
Üye
BURCUU Hanım ; Benim Yorumuma göre ; Puaniniz ve Sıralamanızı düşündüğümde ; ilk 6 Tercihiniz Ankara Çok Çok Zor bir ihtimal . Bence 10. Tercihinizin Konya Ölü Tercih ve 15. Son Tercihiniz de Çankırı Ölü Tercihler Olduğunu düşünüyorum .... Yerleşip Yerleşememeniz Noktasında Çok Net bir Yorum Yapamam . Eğer Atanma Durumunuz olursa da bana 7 ila 13. Tercihleriniz arasında bir tercihe yerleşme durumu olabilir.. Unutmayın ; bu yorumlar sadece benim kişisel yorumlarımdır ve beni bağlar . İlla dediğim şekilde sonuçlanacak değil . Ancak ; genel anlamda tecrübelerimi paylaşmak istedim .

Saygılar ...

Son düzenleme:

BURCUU

Üye
Üye
YassaX , yorumunuz için tŞk ederim.

YassaX

Üye
Üye
BURCUU Hanım ; Rica Ederim .

YassaX

Üye
Üye
marcus_oredius ; İNŞALLAH . ÖMSS İstatistiklerini mutlaka acıklamaları lazım. Acıklamazlarsa ; o zaman Şüphe Doğurmuş olurlar .

Tekerlekli Sandalye