ÖMSS'de 2492 kadro boş kaldı

gülümse_hayata

Üye
Üye
ÖMSS yerleştirme sonucu oluşan sayısal veriler açıklandı, buna göre 2492 kadro boş kaldı. 2454.kez Okundu

2012-ÖMSS Sınav Sonucu İle Yapılan Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

Yerleştirme Türü

Tercih Yapan Aday Sayısı

Kontenjan Sayısı

Yerleşen Aday Sayısı

Boş Kalan Kontenjan Sayısı

ORTAÖĞRETİM

41652

3052

2174

878

ÖNLİSANS

6099

1574

1093

481

LİSANS

3828

2132

999

1133

Hayalci

Üye
Üye
Selamün aleyküm, ek yerleştirme başka kadrolara olacaktı, hani ilk seferde komple dolacaktı bu kadrolar sonradan yeni kadrolar açılıp yerleştirilecekti, şimdi bu nerden çıktı, bu işin içinde yine düzenbazlık var, sahte belge ile sınava girenler oluyorsa, torpil ile işe başlayan yine olacaktır, inanmıyorum zaten adam gibi sınav yapıp insanları hakkıyla işe yerleştirmek, lise mezunuyum 63 puan aldım atanamadım zaten umudum yoktu ama duyumlarıma göre 55 puan alanlar var ve işe girmişler, adalet aramakmı artık inanmıyorum bu ülkedeki adalete.

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi hayalci 55 puanla atanan var kabul ancak şu şekilde özel kodlu tercihlerden atandılar bu adaletli bir şekilde oldu. tercihlerini doğru yaptığın sürece her zaman belirli bir şansınız vardır.

Hayalci

Üye
Üye
İnşallah kardeşimde, hep doğu tarafı seçtim, 55 puanla yerleşenler, hep ege tarafı, ne bileyim aklım karışık, hayırlısı artık sussam iyi olacak,

marcus_oredius

Üye
Üye
hayıor kendini belirtmekten çekinme ancak başkalarını suçlayıcı davranışlardan uzak durursan sevinirim sadece.

Hayalci

Üye
Üye
Haklısın, ortalık öyle bir hal aldıki, insanız haliyle, ister istemez, tepki veriyoruz, açık konuşayım ben artık hükümete inanmıyorum ve güvenmiyorum, artık benim için, bundan sonra kendi aileme Allah rızkımı verdiği sürece ölene kadar yaşayacağım, bir ülkede çocuğa işkence çeken insanları besleyip sonra tekrar salıp onları öldüren adalete adalet demem ben. Engellileri bile insandan saymıyorlar, yasayı bile uzattılar ama iş kendi menfaatlerine gelince bir gecede işi bitiriyorlar. Lütfen kusuruma bakmayın, o kadar olay gördümki şaşırdım, onlardan olmaktan korkuyorum.

marcus_oredius

Üye
Üye
anlıyorum. hayırlısı olmasını diliyorum. ancak ben umudunu kaybetme derim. biz engelliyiz ve insanız. kanun ne derse çevre nederse desin önemi yok biz kendimizi bildiğimiz sürece bunu elimizden alamaz.

Tosyalı

Üye
Üye
ÖMSS yerleştirme sonucu oluşan sayısal veriler açıklandı, buna göre 2492 kadro boş kaldı. 2454.kez Okundu

2012-ÖMSS Sınav Sonucu İle Yapılan Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

Yerleştirme Türü

Tercih Yapan Aday Sayısı

Kontenjan Sayısı

Yerleşen Aday Sayısı

Boş Kalan Kontenjan Sayısı

ORTAÖĞRETİM

41652

3052

2174

878

ÖNLİSANS

6099

1574

1093

481

LİSANS

3828

2132

999

1133

Bu bilgilere nereden ulaşıyoruz bende takip etmek istiyorum tşk.

marcus_oredius

Üye
Üye
tosyalı ösym sitesinde ömss başlığı altında sayısal veriler var orada bulunuyor.

evet isen bende okudum. umarım bu insanlar ayıklanır.

mekansız67

Üye
Üye
79 puanla ADANADAN YOZGATA KAMU HASTAHENSINE ATANANLAR VAR ONUN MESLEGIMI VARDI YOKTU O HIZMETLIYDI ADALET ARAMIOM ALLAHA HAVALE EDIOM

marcus_oredius

Üye
Üye
mekansız tercihler yapılırken insanların tercih yapmadığı veya az tercih yaptığı yere yerleşenlere niye kızıyorsun eğer puanın ondan yüksek ve aynı yeri tercih etmiş olsaydın sen atanırdın. bundan daha doğal olanı yok. sonuçta bu bir tercih sistemi sen ayı tercih etmeyip byi tercih ettin başkası senden daha düşük ayı tercih edip yerleştiyse bunda aranacak adalet yok. lütfen böyle konuşmalardan kaçınalım.

YassaX

Üye
Üye
Bu bilgilere nereden ulaşıyoruz bende takip etmek istiyorum tşk.

Tosyalı ; Aşağıda verdiğim LİNK'lerden Ulaşabilirsiniz :

2012-ÖMSS Sınav Sonucu İle Yapılan Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

2012-ÖMSS Yerleştirme Sayısal Bilgiler : http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60691/h/2012-omss-yerlestirme-sayisal-bilgiler.pdf
2012-ÖMSS En Küçük ve En Büyük Puanlar (Lisans) : http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60688/h/2012-omss-minmakspuanlarlisans.pdf
2012-ÖMSS En Küçük ve En Büyük Puanlar (Onlisans) : http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60693/h/2012-omss-minmakspuanlaronlisans.pdf
2012-ÖMSS En Küçük ve En Büyük Puanlar (Ortaogretim) : http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60690/h/2012-omss-minmakspuanlarortaogretim.pdf

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
mekansız67 ; Ek Atama ya da 2. Atama Olursa ; Tekrar ÖSYM tarafından Tercih Kılavuzu Yayınlanacaktır . Bu Tercih Kılavuzunun içerisinde; Tercih Edilecek Kontenjanlar olacaktır. Bizler de Tercih Yapacağız. Ek Atama Olursa ; Tahminim KURA ile Atama olmayacaktır . Sadece ; 29 Nisan 2012 Tarihinde ÖMSS 'ye Giren Ortaöğretim, Ön Lisans ve Lisans Mezunlarından Tercihler alınacağını düşünmekteyim. Belki bir ihtimal şu şekilde olabilir ; 988 KURA ile atama Kadrosuna ; Gerekli zamanda başvurmayan kişilerin yerine de düşükte olsa bir ihtimal ; Tekrar Kura Çekimi olabilir. Ancak ; bu bahsettiğim ihtimal çok çok zayıf bir ihtimaldir ...

Saygılar ...

mekansız67

Üye
Üye
hmm yassx tsk ederım hersey ıcın tercıhlerımızı nasıl yapmalıyız memur mu hızmetlımı fazlasında gozum yokda memur olayım da da ne ısterım 70 puan ladım nasıl tercıhler yapmam gerekır hala aklım ermıo bana ne olursun yardımcı olurmusun

mr.boris

Üye
Üye
tosyalı ösym sitesinde ömss başlığı altında sayısal veriler var orada bulunuyor.

evet isen bende okudum. umarım bu insanlar ayıklanır.

Böyle bir durum karşısında ömss kursundaki hocalar uyarmıştı.Derhal yetkililere şikayet edilmesini istemişti.Umarım gereği yapılır.

Tekerlekli Sandalye