ÖMSS'de hatalı görülen soru var mı?

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla; Artık yapacak bişey yok ... Nasip Olursa sonuçlarımızı; muhtemelen yarın görmüş olacağız ... Tahminim o şekilde .. Hayırlısı Olsun Herkes İçin ...

V

Vijdanatilla

Guest
ozkancey; Haklısın... Yarını bekliyorum herkes gibi RABBİM HERKESİN YARDIMCISI OLSUN...

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla; Amin İNŞALLAH ...

hunter

Üye
Üye
matematikten kaç soru yaptınız ben 5 doğru 1 yanlış yaptım;doğru yaptıklarım:1-Ondalıklı sayılarda işlem (matematiğin en basit sorusuydu).2-OBEB sorusu (Zeytinyağ,ayçiçek yağı kaç şişe gerekli).3-Ortalama sorusu (yaşla ilgili soru).4-Yan yana kaç değişik şekilde otururlar sorusu 5-Birler basamağıyla,yüzler basamağı yer değişince kaç fark olur sorusu.Yanlış yaptığım soru:Karakök sorusunu yanlış yaptım.Matematiği sona bıraktım bir 10-15 dk.daha olsaydı 2-3 tane daha matematik sorusu yapardım ben soruyu anlayana kadar onun mantığını kafamda kurana kadar baya zaman alıyor da,mesela oran orantı sorusu vardı (tavuklara kaç gün yem yeter sorusu) tam onun mantığını kafamda kurarken görevli kağıdımı almaya geldi?? Bu kadar kazık sorulara bu kadar az zaman ilginç ??

YassaX

Üye
Üye
hunter ; Ben de Matematikten 4 tane işaretledim hepsi doğru .. 1-) Ondalıklı Sayılarla ilgili olan 15,3 sanırım 2-) Karekök Olan -18 olması lazım 3-) Bileşke Fonksiyon sorusu gof( 3 ) sorusunu 4 yaptım 4-) a/b Sorusu vardı : oda 2/3 tü .. Bunlar 4 te 4 ancak; eve geldiğimde sitelerde sorular az da olsa paylaşildiğinda ve hatta Soru ve Cevaplar yayınlandığında ; 4 tane soruyu daha rahatlıkla yapabiliyor muşum .. 1-) (7.A) + 5 B ile be bölünebilmesi ; Cevabı buldum 2-) a kare - b kare nin formülümünün uygulandığı X li bir soru vardı . 3-) işlemli bir soru vardı; üçgen işlemli 2 Üçgen 1/4 ; onu da yaptım evde.. 4-)Birler Basamağı , yüzler basamağı sorusunu da eve gelince yaptım malesef .. Yani Özetler 4 soru işaretlemeye vakit kaldı ve ancak onları yapabildim.. Hayırlısı Böyleymiş Ne diyelim

hunter

Üye
Üye
türkçe sorularında en az 5-6 soruda iki şıkta kaldım cvplar birbirine çok yakındı tabiri caizse attım cvplarını da hatırlamıyorum.Oysa son yapılan kpss de 6 tane dilbillgisi sorusu çıktı diye burda da en az 2-3 tane çıkar dedim harıl harıl dilbilgisi çalıştım hiç çıkmadı,her kpssde çıkan yazım yanlışları,imla hataları hiç çıkmadı,bolca çıkan anlatım bozukluğundan 1 tane çıktı onu da yanlış yapmışım zaten?? ilk başlarda baya ümitsizdim ama sınava giren diğer kişilerle görüştükçe biraz daha moralim yerine geldi herkesin durumu üç aşağı beş yukarı aynı..hayırlısı artık..

YassaX

Üye
Üye
hunter hemen hemen aynı duygulardayız, sorular icinde geçerli .. Toplam da kaç tane İşaretledin; Türkceler belli belirsiz biliyorum; Tahmini yanlis sayin kaç gibi

YassaX

Üye
Üye
hunter ben toplam da 45 Soru işaretledim.. Hatırladığım kadarıyla 8-9 yanlış gibi .. 34-35 civarı da net beklentim var .. Hayırlısı Bakalım

hunter

Üye
Üye
48 soru işaretledim türkçeye tahmini 3 yanlış verdiğim zaman 8 yanlışım oluyor kendi hesabıma göre 48-8=40 soru doğru 8 yanlış 2 soruyu götürse 38 net bekliyorum en fazla 1-2 net oynayabilir?

YassaX

Üye
Üye
hunter ;zaten bu zamana kadar tanıdığım Lisans Görüştüğüm kişiler arasında 45 Net üzerine çıkan duymadım .. Mutlaka Sınavda 45 Üzeri Net yapanlar vardır ; ancak sayıları cok fazla değildir düşüncesindeyim.. Görüştüğüm kişiler içerisinde ; 20 ila 40 Net arasında gidip geliyor ... Bu arada senin mezuniyet neresi ; sanırım Bursa da oturuyosun ? Özür Grubun Genel Sanırım ?

hunter

Üye
Üye
2000 işletme mezunuyum bursada ikamet ediyorum kronik-süreğen kan hastasıyım? sen?

YassaX

Üye
Üye
1999 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Mezunuyum; Sakarya Üni ... Sakarya da ikamet .. Genel Özürlü; Nöroloji - Psikiyatri Karışık bir durum ... Bu arada ; Hangi Üni mezuniyet senin ?

hunter

Üye
Üye
ben açıktan bitirdim o aralar rahatsızlığım yoktu hem okuyup hem açıktan sırf kısa dönem askerlik yapmak için okumuştum zaten bir askerlikte yaradı bi de bu sınava gitmekte?? sen çalışıyor musun ?

YassaX

Üye
Üye
hunter;Şu anda herhangi bir işte çalışmıyorum ... 5 Yıla yakın Bankacılık yaptım .. Sağlık Nedenlerinden dolayı 2007 yılında tamamen bankacılıktan ayrıldım.. Rapor vs olaylarını pek bilmiyorduk; 2011 tarihinde aldım ben raporu .. Ne Özürlü Sınavları ne de KPSS hic girmedim.. Bu sene ÖMSS ye girdim KPSS ye de Başvurdum, Nasipse 7 Temmuz da da ona giricem. Ancak ÖMSS Sonucu acıklanmadan bir türlü ders çalışmaya başlayamıyorum, konsantre olamıyorum ... Bir işte çalışmamamı nedeni; Tamamen 2 sınava konsantre olmak ve odaklanmak nedeniyle .. 7 Temmuz dan sonra ; Hakkımızda Hangi İş Hayırlısı ise O Olsun.. Devlet Memurluğu olmadı diyelim; bir işe girip; yine geçerli puanlarla beklemede kalacaz ... Bu arada Tercihlerde bulunurken ; belirlediğin yerler var mı ? Sadece Bursa ve çevresi gibi mi ? Yoksa Türkiye Geneli mi ?

hunter

Üye
Üye
biraz kendi durumumu anlatayım; 2008 yılına kadar gayet sağlıklıydım sonra bir kan hastalığı peydah oldu uzun süre kortizon kullandım 5-6 uludağ ün.hemotoloji bölümünde yattım baya bi ümit kesilmişti derken yurtdışından getirtilen bir ilaçla hayata döndüm ömür boyu 15 günde bir serum tedavisi ile idare ediyorum şu an dünyanın en pahalı ilacını kullanıyorum (Soliris).TEk çarem kemik iliği nakli ama %50 risk verildiği için cesaret edemiorum neyse sadete gelelim son 4 yıla kadar muhasebecilik yapıyordum rahatsızlandıktan sonra bi daha çalışmadım bir kere vergi indirimialmak için 1 ay biyerde sgklı göründüm vergi ind.onaylanınca çıkış yaptım.TAbii ilk tercihim bursa ama yakın yerlere de hayır demem hatta ankaradan öteye geçmedikçe her yer olabilir?? Bi de benim tedavi durumum var hemotoloji bölümü olan bir hastanede ömür boyu 15 günde bir serum almak zrundayım tercihlerimde onuda düşünmek zorundayım hemotoloji bölümü her ilde yok ama mesela bilecik yazıcam bursaya 1,5 saat artık 15 günde bir bursaya gelip ilacımı alırım senin terciklerin neresi olacak?

YassaX

Üye
Üye
hunter kardeşim ; şimdi daha iyi hatırladım , detay verince.. ALLAH BOL BOL ŞİFA VERSİN .. Çok Çok Geçmiş Olsun .. Daha önceden bana Hemotoloji bölümü ile ilgili sormuştun, o bölüm olan yerlerde çalışabilirim şeklindeydi sanırım soru. Yüzlerce soru cevapladığım için zaman zaman unutuyorum, kusura bakma ... Benim bildiğim kadarıyla Kocaeli Üniversite Hastanesi var Umuttepe de .. Babamı Anjio için götürmüştüm.. Cok yüksek bir İhtimal Hemotoloji orada var.. Ayrıca Bursa - Kocaeli arası sanırım 2,5 aat .. Nerden mi biliyorum; Bankacılık yaparken ; İnegöle geçici görevle gitmiştim.. 7 ay kadar, bazen Bursa Üzerinden İnegöle gititm bazen de İznik üzerinden inegöle gittim geldim Sakarya'dan... Onun icin sana Kocaeli ni de tavsiye edebilirim , Tercih açısından, hem de yakınlık açısından.. Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Geçen sene kuruldu; şu anda Kocaeli Üni. Hastanesinde Eğitim Alıyorlar .. Seneye Üniversite Hastanesi olarak Burada devam edecekler sanırım.. Şu anda tam olarak faaliyette degiller.. araştırma hastanesi olarak faaliyetler .. Burada da o bölümden olursa bilgi veririm.. Benim icin öncelik Sakarya düşünüyorum.. Ancak Çevre iller ve diğer iller cok fazla farketmiyor.. Çok uzak olsun istemiyorum ancak alt tercihleri de uzak 1-2 yeri de yazabilirim.. Büyükşehirleri , Marmara ve Egeyi cok fazla düşünmüyorum.. Ozellikle 3 büyük şehiri hic yazmıcam .. Hayırlısı Bakalım... Bu arada aklının bir ucunda bulunsun, gerçi biliyorsundur; Öncelik Sağlık Kardeşim.. Ne olursa Olsun; Sağlığını % 1 bile Rİske Atacak Tercihlerde bulunmamalısın.. İşini Sağlık açısından Garantiye Almalısın .. ALLAH YAR & YARDIMCIN OLSUN ...

hunter

Üye
Üye
özkancey; temennilerin için tşk ederim başa gelen çekiliyor Allah gönlümüze göre versin..Bu arada ben aslen inegöllüyüm ama küçük yaşta bursa merkeze geldik sen aslen nerelisin?

YassaX

Üye
Üye
hunter kardeşim Amin.. ALLAH RAZI OLSUN .. INŞALLAH ... Benim Memleket Sakarya ancak; babamin işi dolayısıyla Antalya da Doğmuşum; orta 2 ye kadar Antalya , sonra Yine memleket Sakarya kardeşim ...İnegölü çokta sevmedim açıkçası.. Kısa süre kaldım ama ısınamadım pek ...

hunter

Üye
Üye
BEn inegölün köyündenim belki bilirsin yenice beldesi vardır onu üstündeki köy esenköy.İnegölü bende sevmem fazla basık kalır nefes alamıyrum gibi gelir hele kışın sisi hiç eksik olmaz havasıda çok kirlidir..

YassaX

Üye
Üye
hunter ; aynen anlattığın gibi.. Havasını hiç beğenmedim zaten.. Yenice Beldesini bilirim .. İznik tarafından giderken; aktarmalı bir şekilde gidiyordum ... Bende Tam Kış aylarında orada idim.. Soğuğu da hic cekilmiyor.. Dağların arasında basık kalmış bir yer ...

Tekerlekli Sandalye