ÖMSS'de Kurumlara Ataması Gerçekleşen Adayların İzleyeceği Yol Haritası

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS'de Kurumlara Ataması Gerçekleşen Adayların İzleyeceği Yol Haritası

Yerleştiniz, artık ÖSYM ile işiniz kalmadı.

Eğer tercihlerde bir kuruma yerleşmişseniz artık ÖSYM ile bir işiniz kalmadı. ÖSYM'yi aramanıza yada ÖSYM'den "kazandı belgesi" beklemenize gerek yok, çünkü öyle bir belge gönderilmiyor.

Hangi kuruma yerleşmişseniz orayı takip edin.

Evet artık takip etmeniz, irtibat kurmanız gereken yer yerleştirildiğiniz kurum olmalı. Yerleştiğiniz kurumun internet sitesini takip edin, birkaç gün boyunca kurumun duyuru yapıp yapmadığına internet sitesinden bakın. Çoğu kurum sonuçlar açıklandıktan sonra bir iki gün içinde adaylardan istediği belgeleri ve bu süreçte adayların ne yapması gerektiğini internet sitesinden duyurmaktadır.

Kurum internet sitesinden duyuru yaptı, ama istenilen belgeleri nereden bulacağım? Kurum duyuru yapmadı ne yapacağım?

Kurum yaptığı duyuru da sizden mal beyannamesi, işe giriş sözleşmesi , personel bilgi formu vs. gibi şeyler isteyebilir, hemen bu belgeler ben de yok nerden bulacağım diye telaşlanmayın. Aynı şekilde yerleştiğiniz kurum internetten duyuru yapmazsa da panik olmanıza gerek yok. Çünkü yerleştiğiniz kurum size posta yoluyla bir tebligat zarfı gönderecek. Bu zarfın içinde doldurmanız için istenen belgelerin boş şekilde birer örneği olacak. Ayrıca bu belgeler dışında diploma,sertifika,sağlık raporu vs gibi başka hangi belgelerin istendiği o tebligat zarfında yazacak.

Bana tebligat zarfı gelmedi, gelmiyor, ne yapacağım?

Tebligat zarfının gelmesi biraz zaman alabilir. (birkaç hafta).Zarfın gelmesinin geciktiğini düşünüyorsanız kuruma telefon edin yada imkanınız varsa yerleştiğiniz kurumun belgeleri teslim alacak birimine gidin. Buradan dolduracağınız belgelerin bir örneğini alabilirsiniz, hatta diğer belgelerinizde hazırsa orada hemen doldurup teslim edebilirsiniz.

Belgeleri teslim ettim, ne yapacağım? Hemen gidip işe mi başlayacağım?

Belgelerinizi teslim ettiyseniz artık rahatsınız demektir. Hemen işe gidip başlamak falan yok, bekleyeceksiniz. Beklemeniz gereken şey ise ikinci tebligat zarfı. Bu zarfta atama tebliğiniz yer alıyor. Bu zarf size iadeli taahhütlü olarak gönderilecek, imza karşılığı teslim edilecek. Tebligatı aldıktan sonra aynı ilde bir yere atanmışsanız 1 gün, farklı bir ilde bir yere atanmışsanız 15 gün içinde gidip göreve başlamak zorundasınız.

Atama tebligatım gelmedi, ne zaman gelir, ne yapacağım?

Esasında hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Çünkü zarfı imza karşılığı teslim almadan göreve başlama süreniz başlamaz. Atamanız size ne zaman tebliğ edilirse süreniz o zaman başlar. Atama tebligatının ne zaman geleceği konusuna gelince, belgelerinizi teslim ettikten sonra yaklaşık 1 ay içinde gelmesi gerekir. Ancak bu süre kurumdan kuruma değişir (2 aya kadar çıkabileceği gibi 2 haftaya kadar inebilir, ortalama ise 1 aydır.)

Tebligatı beklemeden daha çabuk nasıl göreve başlayabilirim?

İşe başlamak konusunda aceleniz varsa yerleştiğiniz kurumla irtibata geçerek atama tebliğinizi elden tebellüğ edebilirsiniz. Böylece atama tebligat zarfının postada geçeceği süre kadar zaman kaybından kurtulmuş olursunuz.

Atamam tebliğ edildi, ilk iş günüme nasıl gitmeliyim, ne götürmeliyim?

Artık işe gitme vakti. İş gününden bir önceki gün gereken hazırlıklarınızı yapın. Sabahleyin yanınıza atama tebliğ kağıdınızı,nüfus cüzdanınızı, 5-6 tane vesikalık fotoğrafınızı,tükenmez kaleminizi alın. Erkekseniz koyu renk bir takım elbise,düz renkte bir gömlek ve sade bir kravat giyin. Kadınsanız aynı şekilde düz ve koyu renkte bir gömlek pantolon giyin (tavsiyemiz ilk gün etek giymeyin). İlk iş gününüzde size bazı formlar doldurtulur, yine o gün yada ertesi gün anlaşmalı bankaya gidip hesap açmanız ve hesap numarasını maaş için işyerine vermeniz istenir.

Herkes İçin Hayırlı & Uğurlu Olsun ...

Saygılar ...

ozbay

Üye
Üye
YassaX ne güzel yazmışın, tercihde bulunamayan birisi olarak bir an kendimi tercih yapmışımda atamam gelmişte şu dediklerini yaşıyormuşum gibi oldu. teşekkürler.

marcus_oredius

Üye
Üye
ben bile heycanlandım yassax okurken. :D umarım herkesin gönlünce olur.

jolly

Üye
Üye
çok güzel yazmışsın yassax heyecanlandık valla :)
diyelim ki seçildik ve memur olduk memurlarda uyulması gerek giyim kurallarıda var sanırım. kot, t-shirt gibi giyecekler yasak diye biliyorum.
kravat takım her gün her gün zor olur :)

suayipk

Üye
Üye
elıne sağlık ıns o gunlerı gosterır allah ;)

meredith

Üye
Üye
Elinize sağlık, çok önemli bilgiler bunlar yassax :)

YassaX

Üye
Üye
ozbay & marcus_oredius & jolly & suayipk & meredith :) Rica Ederim . Amin. İNŞALLAH ... YÜCE RABBİM; HERKESİN GÖNLÜNDEKİNİN HAYIRLISINI VERSİN İNŞALLAH ...

Saygılar ...

erolktll

Üye
Üye
yani bunlara göre işlemlerimizi elden yapsak kaç gün içinde işe başlarız.

crazy63

Üye
Üye
atanma

merhaba yassax bey benim bir sorum olacak diyelim atamamiz geldi ve atandik mesela ben özel sektörde calisiyorum bu işimizi nasıl yapacaz ne zaman istifamızı verecez nezaman ayrılacaz çalıştıgımız yerden atandığımız gibi hemen istifa edelim mi yoksa bekleyelim ikinci tebligat gelsin sonra mı istifa edelim çalıştığımız yerden bu konu hakkında beni ve benim gibi olan arkadaşlarımızı bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden vermiş oldugunuz bilgiler için ve yardımlarınız için size çok teşekkür eder saygılarımı sunarim...

YassaX

Üye
Üye
crazy63 , bu konuda kesinlikle acele etmeyin. Persembe gunu atamaniz cikti diyelim. Atandiginiz kurumu SIkI takip edin. Web adresini, telefonla. Evrak isteklerini goturup, gerekli formlari doldurduktan sonra, uygunluk alinmaniz kesinlestikten sonra, goreve baslama yaziniz size ulasinca ayrilmaniz uygun olacaktir.

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
erolktll , eldende halletsen, hızlı yapsanda, senin elinde olmayan nedenlerden beklemen gerekecek. Bunun icin bir süre vermemiz zor. Toplam süre en az 1 ayı bulabilir. Atandiğinizda, atandığınız kurumu sıkı takipte olun.

Saygılar ...

DREAM_LiFE

Üye
Üye
kardeşim eline,yüreğine sağlık.Döktürmüşsün yine;çok özlücez seni gibime geliyor

YassaX

Üye
Üye
DREAM_LIFE Tesekkur Ederim. Sagolun. Merak etmeyin, oyle ya da boyle hep birlikte olucaz ALLAH'IN IZNIYLE...

blues

Üye
Üye
YassaX kardeş bu yazıyı 10-15 gün önce memurlar.nette görmüştüm onu sen mi hazırlamıştın..

YassaX

Üye
Üye
hakkaniyet hocam ; hayır ben memurlar nette yazmadım boyle bir yazı. Memurlar nette de boyle bir yazı okumadım, çok fazla da girdiğim bir yer değildir memurlar net ... Ben farklı kaynaklardan yararlanarak ; kendi çapımda düzenleyip sitemizdeki üyelerimize sundum ... Faydalı olacağını düşündüğüm bir yazı olduğu için paylaştım ... Aslında sen de cep telim var ; ayrıca bu sitenin özel mesajından bugünkü telefon daveti olayını soylemissin. Bu konuyu da ozel mesajdan ya da cep telden sorman daha şık olurdu. Buda benim düşüncem. Böyle bir tarz davranışın bana ilginc geldi .... Bence sen cok iyi biliyorsun ki ; memurlar net için herhangi bir yazı hazırlamadığımı . Memurlar net için hazırlasam öncelikle Kategori Yöneticisi Oldugum bu sitede paylaşırdım. Şaşırttın beni hakkaniyet hocam ....

EMONE

Üye
Üye
YassaX Bey; ben lisanstan 77 puan aldim ve konyaliyim,bu arada siralamam 1010 tercih listeme bir göz atarmisiniz şansim varmi sizin görüşlerinizide bir alayim:)
1.komya m.e.b
2.konya kamu hastaneleri
3.karaman-karamanoğlu üniv.
4.antalya
5.antalya
6.ankara
6.ankara
7.ankara
8.ankara
9.ankara
10.ankara
11.ankara
12.afyon-türkiye halk sağliği
13.afyon
14.nevşehir
15.kirşehir-ahi evran üniv.

Görüşlerinizi almak isterim.iyi günler

YassaX

Üye
Üye
YassaX Bey; ben lisanstan 77 puan aldim ve konyaliyim,bu arada siralamam 1010 tercih listeme bir göz atarmisiniz şansim varmi sizin görüşlerinizide bir alayim:)
1.komya m.e.b
2.konya kamu hastaneleri
3.karaman-karamanoğlu üniv.
4.antalya
5.antalya
6.ankara
6.ankara
7.ankara
8.ankara
9.ankara
10.ankara
11.ankara
12.afyon-türkiye halk sağliği
13.afyon
14.nevşehir
15.kirşehir-ahi evran üniv.

Görüşlerinizi almak isterim.iyi günler

EMONE; http://engelliler.gen.tr/f98/omss-2...ve-siralamasinin-yorumlari-14813/index53.html --> Adresinde Sorunuz Cevaplanmıştır ...

Saygılar ...

flowergirl-42

Üye
Üye
Allah razı olsun cok güzel açıklama yapmıssın okurken bır an atandıım gıbı hısssedip heyacanlandım :) ınsaallah hepimiz atanır ve bu duyguyu yaşayabiliriz

YassaX

Üye
Üye
flowergirl-42 ; Amin . İNŞALLAH . ALLAH SİZDEN DE ; HEPİMİZDEN DE RAZI OLSUN İNŞALLAH ...İNŞALLAH; bu güzel Duyguları yaşamamız dileğiyle ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye