ÖMSS'de (Özürlü personel sınavın) yüksek puan almanın sırları?

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar bu başlık altında ÖMSS Sınavında Yüksek Puan Alma Sırları Konusunu da işleyebiliriz. Katılmak isteyen arkadaşlarda görüşlerini bizimle paylaşırlarsa sevinirim.. Özellikle Özürlü Personel Sınavları ile Kadrolara atanan arkadaşlarla, KPSS Sınavını kazanıp ataması olan arkadaşlar hem kaynak hem de çalışma teknikleri konusunda yardımcı olmalarını bekliyorum..Ben bu iki sinava da ilk defa gireceğim.. Çalışma sistemi hakkında ancak yorum yapabilirim.Şu şekilde :
1-)Mutlaka ama mutlaka düzenli çalışın. Günde en az 4 saat çalışın.Bahaneniz olmasın. Zamanınız yoksa zaman yaratın.
2-)Öncelikle konuları bilmek önemli. Konular için KPSS Setlerinin konularına çalışabiliriz.
3-)Yukarıda yazılı olan kaynaklardan yararlanabilirsiniz ya da google da geçmiş yıl sorularına çalışabilirsiniz.
4-) ÖMSS ilk defa yapılacak bir sınav olduğu icin KPSS Denemelerinden de sorular çözmekte fayda olabilir. Cevaplar geçmiş yıllarda 4 şıklı idi, bu yeni sınavda belli olmaz 5 şıklı da olabilir.
Benim ilk olarak aklıma gelen bunlar.. Dediğim gibi tecrübesi olan arkadaşlarda yazarlarsa tecrübelerinden faylanmış oluruz..

"volkqn"

Nisan ayı GELİYOR . yavaş yavaş neler yapiyorsunuz calışmaar için.

Bence herkez calışmaları yazsın . millet fayda görsün tşkler herkeze :)

Son düzenleme:

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS 'ye ve KPSS 'ye hazırlanan Arkadaşlar bu başlık altında Çalışmalarınız hakkında detayları paylaşırsanız, herkes bilgi sahibi olmuş olur . Mesela ben İnkilap Tarihi dersine çalışıyorum. 11. Sınıf T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük Kitabından Zirve yayınlarının 2011 baskısı olan kitabı. NT Mağazalarında 12 TL ( % 10 indirimle 10,20 TL den satılıyor ) .. Once tum derslerin konularına çalışıp son 1-1,5 ay kala tamamiyle soru çözümlerinde bulunmayı düşünüyorum.

Tekerlekli Sandalye