ÖMSS'de Tedbirsizlik İşsiz Engellilern Önünü Kesti-TEDAY Genel Başkanı İlimdar Boztaş

meredith

Üye
Üye
Evet bence TEDAY başkanı işsiz engellilerin gazına geldi sanırım :) gerçi ben de onlardanım. Ama kimsenin daha iyi şartlardan mahrum kalmamasını isterim. Seneye kamuda çalışanlar için ayrı bir sınav, tamamen işsiz olanlar için ayrı bir sınav açacağız ona göre kadro düzenlenmesini sağlayıp tüm engelli kardeşlerimize hakkaniyetli olacağız deseydi bu sene kendisi bunun için geç kaldı kimseyi de küstürmesine gerek yoktu.

marcus_oredius

Üye
Üye
ya bu rant sağlamkatan başka birşey değil. ben çalışıyorum bunu asla kimseden saklamadım. çalışma koşullarım yüzünden yalancılıkla bile itham edildim :D önemli değil. ben kendi adıma daha iyi bir maaş ve sosyal güvence istemek suç mu. eşim birgün konuşuyorduk eğer ben emekli olmadan ölürsem siz (kızım ve ben) nasıl geçineceksiniz diye sordu. görmedi o ama ben bütün akşam hiçkıra hiçkıra ağladım bu lafa. evet çalışıyorum ayda 970 lira maaş alıyorum. ben kendim ve ailem için daha iyi daha güvenli bir iş istemem suçsa suçluyum.

bu sınava girmeden önce 3 ay ders çalışabildim 87 puan aldım bu alnımın akıyla alnımıştır. meredith kardeşim sen kaç aldın bilmiyorum? ben halk eğitimin bedava olarak ömss hazırlık kurslarına gitmedim. gidemedim. bu sınav benim birşeyler yapabilmek daha iyi bir yaşam koşuluna cıkabilmek için son şansım yaşım 37.

YassaX

Üye
Üye
Hak Eden Hak Ettiği Yere Hak Ettiği Şekilde Gelir İNŞALLAH Arkadaşlar . Herkesin farklı farklı hikayeleri vardır . Ben bir Anlatsam Roman Olur Roman ... Hem de Harry Potter Cinsinden Uzun Uzadıya olur .. YÜCE RABBİM HERKESİN GÖNLÜNDEKİNİN HAYIRLISINI VERSİN .

marcus_oredius

Üye
Üye
amin yassax bugün resmen arşiv içinde tek başıma bumnalmışım kendimi yazılara koyuverdim :D

meredith

Üye
Üye
marcus dilerim siz ve aileniz için herşey gönlünüze göre olur. Ben yetim büyüdüğüm için eğer babam memur olmasaydı yaşamamız yıllar önceki şartlarda imkansızdı. Allah sizlere, sevdiklerinize uzun ve huzurlu ömürler versin. Allah hiçbir ebeveyni evladının başından eksik etmesin.

meredith

Üye
Üye
marcus bu sınav benim için de son şans çünkü yaşım seninkinden daha ileri.

secil

Üye
Üye
Selam arkadaşlar,tüm arkadaşlarımın tercihleri hayırlı olur inşallah,herkes gönlündeki ve hakkettiği yerlere yerleşirler umarım. TEDAY başkanının yaptığı açıklama da 90 rakamını bnde çok abartılı buldum.keşke TEDAY başkanı ÖMSS de her özür grubuna göre sınav yapıpta tercih klavuzunun aynı olmasını eleştirip o yönde açıklamalar yapsaydı,daha çok ses getirdi,belki bizlere faydası olurdu...Bu arada YassaX yeni nickiniz hayırlı olsun.tercihlerin açıklanmasının 1-3 Ağustos diye tahmininiz.isabetli bir tahmin olacağından eminim.çünkü daha önceki tahminlerinizde isabetli olmuştu.

YassaX

Üye
Üye
secil hanım ; Teşekkür Ederim ; Nick Konusundaki Düşünce ve Görüşleriniz için . Evet 1 - 2 - 3 Ağustos Günlerinden birinde ÖMSS - 2012/1 Tercih Yerleştirme Sonuçlarının açıklanacağını düşünüyorum. Daha önceki tahminlerde bayağ tutturduklarımız oldu . Umarım bunuda tuttururuz . Teşekküerler ...

marcus_oredius

Üye
Üye
benimanlamadığım neden bu kadar geç yapılıyor sonuçta bilgisayara database aktarıldıktan sonra 1 2 saat içinde bilgisayar bütün atamaları yapıyordur.

YassaX

Üye
Üye
marcus_oredius ; Onun Kadro Kontrolleri vs vardır . Dediğin kadar basit bişey olduğunu düşünmüyorum .. Ancak ; 1 Haftayı da geçecek birşey olduğunu düşünmüyorum . Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Kadro KPSS leri 4 gunde acıkladılar bu sene .. KPSS gibi Yogun Tercihleri 7 gunde acıkladıklar . Ancak TUS - DUS Sanirim 9 ya da 10 gunde acıkladılar . İlginc bir sistemi var bu ÖSYM nin

marcus_oredius

Üye
Üye
sonuçta kadro kontorlübile olsa herşeyi bilgisayardan ayarlanarak enn çabuk sürede yapılır diye bekliyor insan. ama bekleyecez. :D

Tekerlekli Sandalye