ÖMSS'yi Düzenleyecek Olan ÖSYM'nin Yaptığ Tümı Sınavların Arşivi

Mcaglar

Üye
Üye
lozan barış antlasması 1.tbmm zamanı mı imzalandı 2. tbmm mi?

brcgngr

Üye
Üye
görüşmelere 1. tmmm basladı ancak 2.tbmm onayladı( imzaladı)

YassaX

Üye
Üye
Paylaşımlar ve bilgilendirmeler icin Teşekkürler Arkadaşlar ...

Mcaglar

Üye
Üye
görüşmelere 1. tmmm basladı ancak 2.tbmm onayladı( imzaladı)

imza lamayla onaylama aynı anlama mı geliyor ? imzalama 24 temmuz 1923 de oldu I.tbmm zamanı. II.tbmm 11 ağustos 1923 de kuruldu. 24 ağustos 1923 de II. tbmm tarafından antlaşma onaylandı. burada karışıklık yaratıyor.

Rüzgar Gülü

Üye
Üye
hep tarihle ilgili birşeyler paylaşmışsınız.matematik konusunda bilgisi olan varmıdır???

brcgngr

Üye
Üye
imza lamayla onaylama aynı anlama mı geliyor ? imzalama 24 temmuz 1923 de oldu I.tbmm zamanı. II.tbmm 11 ağustos 1923 de kuruldu. 24 ağustos 1923 de II. tbmm tarafından antlaşma onaylandı. burada karışıklık yaratıyor.
ösym yaptıgı sınavlarda lozanı onaylayanı 2. tbmm olarak almıstır. ayrıca dersane hocaları da aynı sekilde anlatıyor. verdiğiniz tarihler dogru ancak 2.tbmm nin onayladığı konusunda bilgi kesindir.

Mcaglar

Üye
Üye
üstteki yazımı düzeltiyorum.Atatürk kurtuluş savaşında demişki 'ben size savaşmayı emretmiyoru ölmeyi emrediyorum'vsvs....

atatürkün bu sözü çanakkale savaşında söylememiş miydi? ben mi yanlış hatırlıyorum.

2. inönü savaşinda:" siz orada yalnız düşmanı değil, aynı zamanda milletin makus talihinide yendiniz."
kütahya- eskişehir savaşı: orduarın sakaryanın doğusuna çekilmesini söyledi.
sakarya savaşı:" hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. o satıh tüm vatandır."
başkomutanlık meydan muharebesi:" ordular ilk hedefiniz akdenizdir. ileri!"

Tekerlekli Sandalye