Ösym sonuçların 10 Ağustos'dan sonra açıklanacağını Söylemiş Doğrumu?

marcus_oredius

Üye
Üye
bilgi için teşekkür ederimmahoni umarım daha erken açıklanır. daha sonuçların ne zaman açıklanacağına dair sitede resmi bir bilgi yok.

turukku

Üye
Üye
bende şimdi aradım bana da ağustosun 2. haftasından itibaren sitelerini takip etmemi söylediler. yani tahmin edilen süreden 1 haftalık bir rötar olacak demek oluyor. neticede buralara kadar gelmesi de bizler için bir iyi bir gelişme. her ne kadar bu süreç sancılı geçse de sabrın sonu sebat olması hasebiyle arkadaşlar bizleri aydınlık günler bekliyor. görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler.

sebboy

Üye
Üye
amin inş ama bazen sabrımın tükendiğini hissediyorum her sabah kalktığımda acaba açıkladımı diye umutlanmaktan bakmaktan yoruldum:(( kpss lisans sonuçları ve öss yerleştirme sonuçları bizimkinden önce açıklanırsa şaşırmam:))

marcus_oredius

Üye
Üye
hepimiz aynı durumdayız sebboy. ama keşke öss tercihleri bitmeden açıklansaydı da bazı kardeşlerimiz ona göre rahat huzurlu bir şekilde tercihlerini yapaydı. inşalah hayırlısı olur.

aytac_001

Üye
Üye
Söylentilere kulak asmayın ... ÖMSS Ne Biçim Bir Sınavmış kı ; Herşeyiyle Olay Oldu ... Gercekten ALLAH ÖSYM 'ye ; Devlet Personel Başkanlığı'na ; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na Sabırlar versin ...

Hic bir Sınav Sürecinde ben bu şekilde bişey görmedim . İlginc Gelismeler Gercekten .

bu karışıklığın ve bilgi kirliliğinin sebebi zaten o saydığınız kurumlar değil mi?
Allah asıl bize sabır verir inşallah...

G

güz gülleri

Guest
katılıyorum. ne yaptıkları ya da ne yapmaya çalıştıkları belli değil.her şey karmakarışık.kafalarda bir sürü soru.bence kendileride boğuşuyorlar.hiç kimsenin bu konuda tam bir bilgi sahibi olduğunu düşünmüyorum:confused:

umittosun

Üye
Üye
arkadaşlar benim fikrim ağustos 10 15 arası açıklanabilir daha önce tercihler yayımlanmadan önce bakan şahin ile görüşmüş bi abladan öğrenmiştim tercihler şu tarihte yapılacak diye ve dediği tarihte tercihler yapıldı sonuçların da 10 ile 15 i arasında yayımlanabileceğinden bahsetti geçen konuşmamızda bilmiyorum ama bu tarihlerde olabilir ..

YassaX

Üye
Üye
bu karışıklığın ve bilgi kirliliğinin sebebi zaten o saydığınız kurumlar değil mi?
Allah asıl bize sabır verir inşallah...

Peki ALLAH SİZE SABIR VERSİN ... güz gülleri ; size de ALLAH SABIR VERSİN ...

Benim Anlatmak istediğimi anlayamamışsınız o ayrı konuda.

Hangi Bir Kurumumuzda Kurumsallık var zaten. Onu biliyoruz ... Ancak ; ÖMSS diye birsey 3 EKim 2011 den once yoktu . Herşeyin ilki Hem zordur Hem Sancılıdır. Ayrıca ; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2011- Haziran Secimlerinden sonra kuruldu. Sınavımızın esas sorumlu olduğu bakanlık. Sorunlar mutlaka olacaktır .. Sanal Alemde 10 Ayrı Platformu Takip Eden Birisi olarak ; bu kadar Sabırsızlıkta biraz fazla. Biraz Sabredip Bekleyin arkadasim. Siz Sabirsiz Davraninca Sonuclar acıklanmıyor .... En İlginc Örneği de şu oldu .: 12-25 Mayıs 2012 Tarihlerinde Kura Başvuruları alındır . 28 Mayıs Gunu Adam ; Yaa bu Kuralar Ne zaman acıklanacak diye . Guler misin Ağlar mısın. Biz 29 Nisan 2012 Tarihinde Sınava girmişiz 30 Gun gecmis yani 28 Mayis Olmus Sonuçlar ortada yok ; 3 gun once başvurular bitiyor - sonuclar bekleniyor . Bu aklıma ilk örnekti , daha buna benzer bir cok örneğim; onlari da bir ara anlatirim.. Ben de bu sınava Lisans Düzeyinde girdim . Geleceğim konusunda beklentilerim var. Yaşananlari goruyorum. Olumsuz durumlar da var. Ancak Şikayet Yeri Burası degil . BİMER var ; Cumhurbaşkanlığı var ; Kurumların WEB Sitelerinden Derdinizi ve Şikayetinizi Anlatma Yeri var. Zaten biz mevcut olumsuzlukları biliyoruz, ancak çözüm yeri burası değil. Bilemiyorum Anlatabildim mi ....

Saygılar ...

G

güz gülleri

Guest
teşekkürler Yassax: ben kendi adıma konuşayım yazdığım yorumda çözüm arar gibi bir anlam yok:)sadece yorum.ve çok yerinde bir yorum.yüzlerine gözlerine bulaştırdılar kanımca.
saygılarımla.

YassaX

Üye
Üye
Biz Zaten Milletçe Alışmışız Herşeye Negatif Bakmakla ; Nagatif Yaklaşmakla ... Ben Dİyor muyum Harika Bir ÖMSS Süreci Yaşadık Herşey 4 - 4 Lük ... 12 Yıldır Yapılan KPSS Sınavları bile ÖSYM nin ELinde Patlamak üzere 2 yıldır .. Butun Sınavları O Kuruma yıkmak baştan hata. Sadece Üniversiteye Yerleştirme için Açılmış bir kurum; Şu anda yılda 40 Sınav Yapmakta ve Kapasitesini Aşmaktadır ...Bir insana ; limitinden fazla yedirirsen artık bünyesi almaz , ters teper, ona benzetiyorum... Adı Üstünde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı ... KPSS ye girenler - ÖMSS ye Girenler Devlet Memuru olacak. Ya da TUS Sınavını Gecen DOktor Olacak... Ben Ne ÖSYM yi Savunuyorum Ne ÖMSS yi , Ne De Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını ... Baştan Plansızlıklar var ...Kurumsallık Denilen Durum hic bir Kurumumuzda Yok . Ancak Gecen ÖMSS diye bişey yoktu. En azından bisey yapılmaya calisiliyor ; Bir zaman verin - biraz surec işlesin. Ben de Lisans Olarak bu Sınava girdim . Genel Engelli - Lisans Soruları hic engellilere hitap eden tarzda sorular degilde. Daha sonra KPSS Lisans a girdim ve KPSS lisans soruları ÖMSS den daha kolaydı. Bunu En az 8-10 arkadasımda soyledi. Biz ilk girdiğimiz icin ; Öncesi ve örneği olmadiği icin daha zor olmaktadır ... Ozelllikle Bazı Kesimler Bilincli olarak ÖMSS yi Kötülemektediler ; Cunku bir coğunun sınavı kötü gecmiştir, atanma umudu yoktur .. Coğu Platformda cok denk geldim , onu da soyluyeyim. Herkeste boyledir demiyorum, üstünüze alınmayın. Bunlarda Benim Yorumum ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye