ötv siz araç alımı acil yardım

haci0121

Üye
Üye
Teşekürler halil bey ben şansımı deniyecem inşallah bi sorun cıkmaz

MİRAC_71

Üye
Üye
Hayır arkadaşlar evde bakım maaşını araç alımı etkilemiyor. Ancak eğer 2022 maaşı alıyorsanız onun kesilme olasağı çok yüksek.

halil bey kolay gelsin bende engelliyim %51 babamda %90 engeli (kas erimesi) babam evde bakım maaşı alıyor vasi kararıda yok babamın adına sıfır araç almak istiyorum ancak sosyal hizmetler müdürlüğünü aradım araç alacağız evde bakım maaşı kesilirmi diye kesilir dediler alacağımız araç ötv indirimli 70-80 bin lira arasında diye söyledim kesin kesilir dendi siz diyorsunuzki etkilemez bunun bir yasal yerde geçen mevzuat filan varmı ona istinaden alsak ben araştırdım bulamadım bimere bu gün mektub yazdım oradamda cevap beklicem (cevabı burada paylaşacağım)
Teşekkürler kolay gelsin

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
BİMER den gelecek cevabı paylaşın lütfen. Ek olarak ssal hizmetlerde görüştüğünüz kişiye söylediği şeyin yasal dayanağının ne olduğunu sormalıydınız bence.

MİRAC_71

Üye
Üye
Bimerden gelen yaziyi paylaşacağim sosyal hizmetlerde görüştüğüm kişi babnizin hiç geliri yok nasil olurda alabilir siz ozaman bize yalan beyanda bulundunuz bu yüzdende maaş kesilir diyor
sosyal hizmetler kurulunun böyle bir sebebden maaşi kesme hakki olduğunu söyledi
iyi günler

Egeeymen

Üye
Üye
Merhabalar

Sizlere sorum ben kaymakamlıktan 3 ayda bir maaş alıyorum. Kardeşim ve benim için araç almak istiyoruz. ÖTV indiriminden faydalanırsak kaymakamlıktan almış olduğum maaş kesilirmi?
Şimdiden göstermiş olduğunuz ilgi alakaya teşekkür ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=20315]Egeeymen[/MENTION]
Kaymakamlıktan alınan maaş muhtaç maaşı kapsamına giriyor. Eğer adınıza sıfır otomobil alırsanız kaymakamlık bu durumu bu kişi sıfır araç alabiliyorsa demekki muhtaç değil şeklinde değerlendirip maaşınızı kesebilir.

Tekerlekli Sandalye