Özel eğitim sınıfı 1.sınıfta okuyan oğlum hakkında öğretmen seçiminde yardım

mavikaradeniz

Üye
Üye
Selamlar,

Bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışıyorum. 7 yaşında hafif zihinsel özürlü raporlu bir oğlum var. Bulunduğumuz ilçedeki bir ilkokulda özel alt sınıfta 1.sınıfta eğitim görüyor. Sınıf içerisinde 1 ve 2.sınıf toplam 8 öğrenci ve 2 öğretmen ile beş altı tane de stajyer öğrenci mevcut. Oğlumuzun birinci dönemdeki öğretmeni tayini çıktığı için ayrıldı ve yerine başka bir öğretmen geldi. Birinci dönem çocuğumu okutan öğretmende 6 tane öğrenci vardı, diğer öğretmende ise sadece 2 tane vardı, çünkü çocukları sınıf içerisinde azarladığı, küçük düşürücü sözler söylediği, hakaret ettiği ve hatta tokatladığı için çocuklar kendisimden korktuğundan veliler bu öğretmeni istemiyorlardı. Ancak ikinci dönem yeni öğretmen geldiğinde bu öğretmen diğer öğretmene ben 1.sınıfları okutacağım sen de yenisin ikinci sınıflar senin diyor ve biz istemediğimiz halde oğlumuz da isteğimiz dışında haberimiz ve onayımız olmadan bu öğretmene geçiyor. Çocuğumuz sınıf içerisinde bu öğretmenin bağırışlarından korktuğu için bu öğretmeni istemeyince okula gitmek istemeyince biz de okul idaresi ile görüştük diğer öğretmene verilmesi için ancak idare bize cevap vermedi, ben de bu kez yazılı olarak talebimi ilettim ancak buna da cevap alamadım, müdür beyin bana söylediği sadece kendisinin yeni atandığını ancak bu öğretmenin yıllardır neler yaptığını duyduğunu ve bildiğini fakat kimsenin elinde somut kanıt olmadığı için bir şey yapamadıklarını, öğretmen bayanın herşeyi kılıfına uydurmayı bildiğini söyledi. Ben hala dilekçeme cevap bekliyorum ve hala cevap alamadım. Ben birleştirilmiş sınıf içerisinde öğretmenlerin bu şekilde ben birinci sınıf sen ikinci sınıf öğretmenisin şeklinde ayrım yapıp yapamadıklarını öğrenmek ve bir de oğlumu istemediğimiz öğretmenin elinden diğer öğretmne alabilmek için ne yapmamız gerektiğini öğrenmek istiyorum.
Teşekkür ederim.

Tekerlekli Sandalye