Özel Eğitim Yasası Bakanlar Kurulu’ndan Geçecek

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Bakan Dürüst, engelli çocuklara ve onların ailelerine bir müjde vererek, Özel Eğitim Yasası’nın gelecek hafta Bakanlar Kurulu’ndan geçeceğini söyledi..

F

Fırtına

Guest
6201.jpg

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü 3’üncülükle bitirme başarısı elde eden engelli Ahmet Hüseyin Bilgili’yi kabul ederek, başarısını kutladı.

Görüşmede Ahmet Bilgili’nin annesi Saffet Bilgili de hazır bulundu.

Bakanlık açıklamasına göre, anne Saffet Bilgili kabulde yaptığı konuşmada, Ahmet Bilgili’nin bugünlere gelmesinde büyük emeği olan kendilerine manevi yönden katkı koyan herkese teşekkür etti. Bilgili, “Onun engelli olduğunu hem kabul ettim hem de etmedim. Böylelikle değerli bir hocamızın da yardımıyla, diğer çocuklardan ayırmadan, onun eğitim görmesini sağladık” dedi.

Saffet Bilgili, tüm annelere de çağrı yaparak, “Anneler, çocuklarını yüreklendirsin, özveride bulunsun; azmettikten sonra her engel aşılır” dedi. Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst de yaptığı konuşmada, Bilgili’yi başarısından dolayı kutladı ve bu başarının altında çok ciddi fedakarlıklar bulunduğunun altını çizdi.

“Engelli çocuklarımızın kendilerine imkan verildiği zaman diğer çocuklardan hiç farkı yok” diyen Dürüst, Ahmet Bilgili’nin özel eğitim alan diğer öğrencilere örnek teşkil ettiğini, tüm velileri cesaretlendirdiğini söyledi. Ahmet Bilgili’nin bu başarısının takdire şayan bir başarı olduğunu belirten Dürüst, bakanlık olarak bu başarısı dolayısı ile, Ahmet Bilgili’ye çok istediği engellilere özel bilgisayar hediye edeceği sözü verdi.

Ahmet Bilgili de, alfabenin yazılı olduğu bir tabelanın yardımıyla, Bakan Dürüst’e ve başarısında büyük payı olan hocalarına teşekkür etti.

Tekerlekli Sandalye