Özel Yetenekli Çocukları Belirlemek için Kurs Açıldı

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Silifke ilçesindeki ortaöğretim okullarında özel yetenekli çocukların belirlenmesi amacıyla Temel Yetenek Testi (TYT) kursu açıldı.

Eğitim Uygulama Okulunda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cemalettin Turan koordinatörlüğünde açılan kurs saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı.

Turan, kursun açılışında yaptığı konuşmada, 9, 10 ve 11. sınıflardaki özel yetenekli çocukların belirlenmesini sağlamak amacıyla bu kursu açtıklarını kaydetti.

Daha önceden belirlenen 10 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilen kursun 3-21 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirileceğini ifade eden Turan, kursun ilk 4 gününün teorik, diğer günlerin uygulamalı olacağını belirtti.

Kurs süresince ilçede belirlenecek bazı ortaöğretim okullarında 21 uygulama gerçekleştirileceğini vurgulayan Turan, kursun günlük 6 saat olup, toplam 90 saat olarak gerçekleştirileceğini, kurs sonunda kursiyerlerin sınava tabi tutulup başarılı olanlara sertifika verileceğini söyledi.

Kursu başarıyla bitirip belge alan öğretmenlerin, ilçedeki ortaöğretim okullarında eğitim gören yetenekli öğrencileri belirleyeceklerini belirten Turan, belirlenen öğrencilerin yeteneklerine göre de yönlendirileceğini kaydetti.

Kurs dışında ilçedeki bazı okullarda özel eğitim sınıflarının açıldığını anlatan Turan, 'TOKİ İlköğretim Okulu'nda görme engelli öğrencilerimiz için özel eğitim sınıfı, otistik çocuklar için İlhan Akgün İlköğretim Okulunda da özel eğitim sınıfı açıldı. Veysel Balcı İlköğretim Okulu'nda da özel eğitim sınıfı açma çalışmalarımız devam ediyor' dedi.

sondakika

Tekerlekli Sandalye