Özürlü memur seçme sınavı (ÖMSS) için özel dershaneler açılacak

gülümse_hayata

Üye
Üye
Engelliye özel KPSS ve dershane geliyor

30 bin engelli için devlette iş imkânı doğuyor. Nisan ayında engellilere özel KPSS yapılacak.

ÖMSS’ye (Özürlü Memur Seçme Sınavı) hazırlanması için ocak ayında tüm Türkiye’de Halkevleri bünyesinde dershaneler açılacak.
Özürlüler Vakfı’nın 6. Özürlüler Kongresi, dün Kadir Has Üniversitesi’nde başladı. ‘Yaşamak için Teknoloji’ başlıklı kongrenin açılışında bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi, genel müdürlük için iki acil eylem planları olduğunu açıkladı. Birincisi erişilebilirlik, ikincisiyse istihdam.

ÖMSS dershaneleri ocak ayında açılacak
Çiftçi, bir de istihdam müjdesi verdi. Devletteki 30 bin engelli kadrosuna eleman alınacağını açıklayan Çiftçi, “İstihdam için KPSS gibi özürlülere ait ayrı bir sınav olacak. Özürlü Memur Seçme Sınavı, Nisan ayında gerçekleşecek. Ocak ayından itibaren de tüm Türkiye’de bu sınava hazırlık için kurslar açılacak” dedi.
Çiftçi’nin verdiği bilgiye göre ilkokul ve ortaokul mezunlarının alınacağı kadrolara kurayla alım yapılacak.
Lise ve üzeri eğitimlilere yönelik kadrolar içinse nisan ayında yapılacak ÖSMM sonuçlarına bakılacak.

DEVLET 30 BİN ENGELLİYİ İŞE ALACAK
Özürlüler Vakfı’nın düzenlediği 2 günlük kongre, ‘Engellenemeyenler Dans ve Ritm Grubu’nun mini gösterisiyle başladı. Kongreden 30 bin engelliye iş müjdesi çıktı.

RADİKAL

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar bugün Sakarya da Halk Eğitim Merkezine gittim bilen yok, İşkura gittim bilen yok, Kaymakamlığa gittim bilen yok, Her ihtimale Karşılık İl Halk Kütüphanesine gittim bilen yok ..Yani hic bir kurumun bilgisi yok. Ayrıca Halk Evleri de Muhalif bir özel dernek gibi bişeymiş.. Yani Açıklama ya yanliş verildi basina ya da basın bunu yanliş yazdi. Ocak 2012 de başlayacağı icin de kurumların bilgisi olmayabilir. Ancak Açıklamadaki Halk Evleri nedir ? Neyin Nesidir ? Bugün Hic bir kurum anlam getiremedi .

serkankale1980

Üye
Üye
slm YassaX bu sınava orta okul mezunları sınava girdikten sonramı kura ile belli olacak

Moderatörün son düzenlenenleri:

YassaX

Üye
Üye
SAKARYA İLİ İÇİN DUYURU KONUSU

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU AÇILMASI VE ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN DÜZENLENMESİ HAKKINDA

29 NİSAN 2012 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI’NA ( ÖMSS ) YÖNELİK, ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU; ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NCE DÜZENLENECEKTİR.

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSUNA YÖNELİK BAŞVURULAR 16 OCAK 2012 PAZARTESİ TARİHİNDEN İTİBAREN; ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE YAPILACAKTIR.

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURS BAŞLAMA TARİHİ; ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NCE 8 ŞUBAT 2012 ÇARŞAMBA OLARAK PLANLANMAKTADIR.

BAŞVURU ADRESİ : ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ
BOSNA CADDESİ ( ELECTROWORLD KARŞISI ) NO: 108
ADAPAZARI / SAKARYA

SANTRAL TEL : 0 264 277 36 71

E-MAIL : 194136@MEB.K12.TR

WEB ADRESİ: Adapazar1 Halk Eitim

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU ÜCRETSİZDİR

Tekerlekli Sandalye