Özürlü oğlumun bakımı için izin istedim ve işten sürüldüm!

mineyyy

Üye
Üye
Merhaba,

2010 yılında yayınlanan başbakanlık genelgesinde
Kamu çalışanlarının kanunen bakmakla yükümlü olduğu özürlü aile bireyinin bakıma muhtaç olduğunun ilgili mevzuatına göre alınmış geçerli özürlü sağlık kurulu raporu ile belgelendirilmesi kaydıyla bu durumdaki personele; özürlü aile ferdinin günlük bakımı için izin kullanımında gerekli kolaylık sağlanacak ve personel mesai saatleri dışındaki nöbet görevinden ve gece vardiyasından muaf tutulacaktır.

şeklindeki ibareye istinaden oğlumu rehabilitasyona götürüp getirmek amacıyla günde bir saat izinli sayılmam için çalıştığım kuruma başvuruda bulundum ve sürüldüm! Buna hakları var mı? Siz olsanız ne yapardınız? düpedüz ayrımcılık değil mi bu yahu ben anlamakta zorlanıyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Oğlunuzu rehabilitasyona götürmek için izin istediğiniz için sürüldüğünüzü ispat edebilecek durumdamısınız?

mineyyy

Üye
Üye
Antalya da kamuda çalışıyorum ve bulunduğum yere tayin olalı henüz 1 ay oldu, dün yazılı dilekçe ile başvurdum. Makamla görüşmeye gittiğimde "kütüphaneye falan geçin, birimimizin yoğun temposuna ayak uyduracak nitelikte değilsiniz, Kepez de serik de (antalya ya 30 km uzakta) çok daha rutin işler yapılan bölümler var" dendi. Ama bunu söylediğinde amirle yalnızdım. Çocuğumu yalnız büyüttüğümü bakacak kimsemiz olmadığını biliyorlar. İspat edebilseydim nasıl savunabilirdim kendimi? Teşekkürler ilginize..

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Bu türden durumları ispatlamak zordur. Zaten sizde ispat edecek durumda değilmişiniz. Amirleriniz halden anlayan insanlar olsaydılar çok kolayca işiniz hallolunabilirdi. Ama insanın amiri halden bilmez biri olunca kırk dereden su getirir.

Tekerlekli Sandalye